Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalių moterys parašiutininkės sieks rekordo

Baltijos šalių moterų parašiutininkių komanda „Smilė“
Organizatorių nuotr. / Baltijos šalių moterų parašiutininkių komanda „Smilė“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 4–5 dienomis Baltijos šalių moterų parašiutininkių komanda „Smilė“ kartu su krūties vėžio prevencijos projektu „Nedelsk“ pirmą kartą Lietuvoje planuoja surengti Baltijos šalių moterų parašiutininkių laisvojo kritimo ore formacijos rekordą, skirtą paremti kovą prieš krūties vėžį bei paskatinti Lietuvos moteris reguliariai tikrintis sveikatą.

Rekordo planuojama siekti Pociūnų aerodrome (Prienų r.), kuriame Lietuvos, Latvijos bei Estijos parašiutininkės, šokdamos iš 4000 m aukščio, laisvame kritime bandys susikibti už rankų sudarydamos figūrą – gyvą žvaigždę. Rekordą fiksuos tarptautinės kategorijos teisėja Jūratė Janušauskienė. Renginio globėja – Lietuvos parašiutinio sporto federacija.

Organizatorių nuotr./Projekto „Nedelsk“ globėjos ir savanorės
Projekto „Nedelsk“ globėjos ir savanorės

Rekordo, kurio tikslas – paremti kovą prieš krūties vėžį bei paskatinti Lietuvos moteris pasitikrinti sveikatą ir laiku užkirsti kelią krūties vėžiui, idėja gimė prieš metus. Tuomet buvo pasiektas pirmasis oficialus Lietuvos moterų parašiutininkių rekordas, kuriame dalyvavo 10 Lietuvos sportininkių.

Šiais metais prie Lietuvos parašiutininkių prisijungė Latvijos bei Estijos parašiutininkės, kurios taip pat yra atlikusios ne vieną šimtą šuolių bei turi patirties parašiutiniame sporte.

Statistiniais duomenimis, mūsų šalyje kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris miršta, kadangi liga būna diagnozuojama per vėlai. Kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Mažiausiai dar 5–6 tūkst. moterų serga krūties vėžiu to net nežinodamos. Todėl labai svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į krūties vėžį – klastingą ligą, kurią, laiku diagnozavus, galima įveikti.

„Siekiame paskatinti visas moteris ir merginas rūpintis savimi dėl savęs ir dėl tų, kurie mus myli. Todėl šį nepaprastą rekordą skiriame projektui „Nedelsk“ bei visoms Lietuvos moterims, siekiančioms savo tikslų, svajonių, nepasiduodančioms bei nebijančioms iššūkių“, – teigia „Smilės“ parašiutininkės, kurios šiuo metu intensyviai treniruojasi, bei tikisi, kad rekordas bus pasiektas.

Renginio organizatoriai kviečia visas Lietuvos moteris ir merginas rugsėjo 4–5 d. atvykti į Pociūnų aerodromą, kur bus galima ne tik stebėti Baltijos šalių parašiutininkių rekordo šuolius, bet ir įgyti žinių, kaip laiku diagnozuoti bei užkirsti kelią krūties vėžio ligai. Reikiamą informaciją suteiks projekto „Nedelsk“ specialistai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min