Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brazilės išsirengė už teisę degintis be liemenėlių

N-18
Brazilių protestas už teisę degintis be liemenėlių
„Scanpix“ nuotr. / Brazilių protestas už teisę degintis be liemenėlių
Šaltinis: 15min
0
A A

Brazilės Rio de Žaneiro Ipanemos paplūdimyje surengė protesto akciją siekdamos, kad būtų panaikintas draudimas degintis nuogomis krūtimis. Buvo planuota, kad į protestą susirinks ir liemenėles nusisegs 2 tūkst. moterų, tačiau iš tiesų tai padaryti išdrįso vos kelios, praneša BBC.

Vietoj moterų į paplūdimį sugužėjo būriai smalsaujančių vyrų ir šimtai fotografų.

Protestuotojos teigia, kad daugelį metų galiojantis įstatymas, draudžiantis degintis vilkint tik kelnaites, yra anchronizmas ir turi būti panaikintas. Anot moterų, jei nuogumas Brazilijoje yra toleruojamas kasmečio Rio de Žaneiro karnavalo metu, tai jis neturėtų būti smerkiamas ir paplūdimyje.

Protesto dalyvė  Olga Salon, nepabūgusi nusisegti liemenėlės prieš būrį fotografų ir smalsuolių, tikino, kad draudimas degintis pusnuogėms moterims yra primestas puritoniškų vyrų.

Moterų paremti atėjo ir būrys jaunuolių, ant krūtinių nusipiešusių ratukus. Jie apgailestavo, kad į protestą susirinko daugiau fotografų nei moterų. Be to, piktinosi, kad dauguma vyrų atėjo teisiog paspoksoti į pusnuoges damas.

Judėjimas už moterų teisę degintis nuogomis krūtimis prasidėjo po to, kai vietos policija per fotosesiją paplūdimyje pagrasino aktorei Cristinai Flores, kad ją suims, jei ji tučtuojau neapsirengs.

Įstatymas, draudžiantis moterims paplūdimyje pasirodyti nuogomis krūtimis Brazilijoje priimtas penktajame XX amžiaus dešimtmetyje. Už tokį pažeidimą gresia bauda arba laisvės atėmimas nuo 3 mėnesių iki metų.

Tiesa, tokios griežtos bausmės beveik netaikomos praktikoje, bet Brazilijos paplūdimiuose degintis be liemenėlės vis tiek nėra įprasta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min