TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijos moterys – vienos prasčiausių motinų

Šeima
Photos.com / Šeima
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Vos trejų metukų berniukas įprastiniu ir patyrusiu rankos mostu išsitraukia iš pakelio cigaretę, spragteli žiebtuvėliu ir užsirūko savo motinos akivaizdoje. Apie tai papasakojo liudytoja, kuri nufilmavo ne vieną kartą vykusį trimečio rūkymo ritualą viename iš Britanijos teismų.

Dvidešimt ketverių metų moteris mobiliuoju telefonu sugebėjo nufilmuoti mažylio rūkymo sceną ir nusiuntė vaizdo medžiagą socialiniams darbuotojams bei vaikų teisių specialistams, rašo „The Sun“.

Vaikų teisių specialistai kasdieną užfiksuoja šimtus buitinių nelaimingų atsitikimų, kurių aukomis tampa vaikai, nes jų motinos nesirūpina mažyliais. Vaikai tokioms britėms yra kaip priemonė gauti gyvenamąjį plotą bei pinigų.

Anot britės, kurios draugės trimetis sūnus jau yra „užkietėjęs“ rūkalius, ji iš pradžių galvojo, kad vaikas dėl motinos aplaidumo tik žaidžia, bet, pasirodo, jog mažylis rimtai įniko į rūkalus, o jo mama tai toleruoja ir visiškai nebekreipia dėmesio.

Teisme buvo pasakojama ir rodomas mobiliuoju telefonu darytas video, kuriame dvidešimt vienerių metų britės sūnus abiejų moterų akivaizdoje surūkė cigaretę. Po to po stalu rado nuorūką ir prisidegė ją. Tuo metu vaiko motina buvo kambaryje, plepėjo telefonu su kažkokiu vyru ir visiškai ramiu veidu stebėjo savo sūnaus poelgį. Akivaizdu, kad tai trejų metų berniukas darė nebe pirmą kartą.

Po šio incidento ir teismo proceso nuskambėjo nuosprendis atimti motinystės teises iš vienišos motinos, kuri nesugeba pasirūpinti savo sūnumi. Jauna mama sugebėjo išmaldauti teisėjo „progos pasitaisyti“ ir prisiekė rūpintis savo berniuku.

Teisėjas pasigailėjo atgailaujančios moters, tačiau visus metus ją ir jos vaiką stebės speciali komisija ir, esant bet kokiam pažeidimui, jauna mama stos prieš teismą vėl.

Tai ne vienintelis pavyzdys, kuris, aprašomas laikraščiuose, kelia skaitančiųjų britų pasibaisėjimą bei verčia kalbėti apie Jungtinės Karalystės vaikų apsaugą bei jos problemas.

Šalyje, kurioje vaikai iki trylikos metų negali būti paliekami vieni nei akimirkai ištisą parą, iš tikrųjų karaliauja visiškas chaosas. Specialistai jau dabar nebežino, kokių priemonių imtis, nes Britanijoje situacija yra labiau nei kritiška.

Pagal paauglių nėštumus bei nepilnamečių pagimdytų kūdikių skaičių Britanija pirmauja Europoje. Pagal vienišų mamų, rūkančių motinų bei nedirbančių moterų, kurios augina savo vaikus už valstybės skiriamas pašalpas, taip pat yra daugiausia visoje Europos Sąjungoje.

Britai jau rimtai prakalbo apie naują reiškinį šioje šalyje – naują neišsilavinusių mažamečių motinų kartą. Tai dabartinis jaunimas, kuris nebenori nei mokytis, nei dirbti. Valstybės politika prisidėjo prie tokių veltėdžių skaičiaus augimo. Jaunos merginos, išmokusios skaityti ir rašyti, stengiasi pastoti, pagimdyti kelis vaikus, gauti iš valstybės nemokamą socialinį būstą, vaiko išlaikymui skirtus pinigus ir gyventi laisvą bei nerūpestingą gyvenimą.

Vaikų teisių specialistai kasdieną užfiksuoja šimtus buitinių nelaimingų atsitikimų, kurių aukomis tampa vaikai, nes jų motinos nesirūpina mažyliais. Vaikai tokioms britėms yra kaip priemonė gauti gyvenamąjį plotą bei pinigų. Beje, išmokos už vaikus bei kitos nuolaidos yra pakankamai didelės, nes iš „vaikpinigių“ sugeba gyventi net ištisos šeimos.

Kol kas teisininkai bei socialines išmokas reguliuojantys specialistai nesutaria, ką galima būtų keisti ir kaip užkirsti kelią pagreitį įgaunančiam procesui, kuris, vietinių taip ir vadinamas „profesija – motina“. Kuo daugiau vaikų – tuo daugiau pinigų. Tačiau vaikai paliekami saviauklai ir pasmerkiami panašiam gyvenimui ateityje.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min