Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 14, 20:45

Egipte aptikta seniausia pasaulyje masinės gamybos alaus darykla

Grupė amerikiečių ir egiptiečių archeologų Senovės Egipto miesto Abido teritorijoje, kur dabar yra archeologinė zona, aptiko, kaip manoma, daugiau nei 5 tūkst. metų senumo alaus daryklą, pasižymėjusią didelėmis gamybos apimtimis, šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė Egipto turizmo ministerija.
Egipte aptikta „seniausia pasaulyje“ masinės gamybos alaus darykla
Egipte aptikta „seniausia pasaulyje“ masinės gamybos alaus darykla

Archeologai atkasė kelias „patalpas“, kuriose buvo apie 40 molinių indų, sustatytų dviem eilėmis. Manoma, kad ši alaus darykla veikė faraono Narmero laikais. Jis valdė prieš daugiau nei 5 tūkst. metų ir įkūrė Pirmąją dinastiją bei suvienijo Aukštutinį ir Žemutinį Egiptą.

Britų archeologai XX amžiaus pradžioje pirmieji aptiko duomenų apie šios alaus daryklos egzistavimą, tačiau jos tiksli vieta iki šiol taip ir nebuvo nustatyta, nurodoma ministerijos pranešime.

O jungtinė egiptiečių ir amerikiečių archeologų grupė „sugebėjo nustatyti jos buvimo vietą ir aptikti jos turinį“, nurodė ministerija.

Egipto aukščiausiosios senienų tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziry (Mostafa Vaziris) pareiškė, kad alaus daryklą sudarė aštuonios didelės patalpos, kurių kiekvienoje buvo apie 40 molinių indų, sustatytų dviem eilėmis.

Kartu su Deborah Vischak iš Prinstono universiteto jungtinei tyrėjų grupei vadovavęs Niujorko universiteto archeologas Matthew Adamsas sakė, jog tyrimai rodo, kad šioje darykloje buvo vykdoma didelio masto alaus gamyba: vienu metu būdavo pagaminama apie 22 400 litrų alaus.

Alaus darykla „veikiausiai buvo pastatyta šioje vietoje specialiai tam, kad alus būtų tiekiamas karališkiems ritualams, kurie vykdavo Egipto faraonų laidojimo vietose“, ministerijos pranešime sakė jis.

„Įrodymų, kad alus buvo naudojamas per aukojimo apeigas, buvo rasta čia vykdytų kasinėjimų metu“, – nurodė archeologas.

Verta paminėti, kad įrodymų, jog Senovės Egipte būdavo gaminamas alus, buvo rasta ir anksčiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min