Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 4d. 00:13

„G taškas“ tėra mitas?

Britai tkisi imtis ryžtingesnių priemonių prostitucijai kontroliuoti
photos.com / Moteris.
Londono karališkojo koledžo mokslininkai atliko moterų apklausą ir teigia nustatę, kad mistiškasis „G taškas“ – seksualinio pasitenkinimo zona – neegzistuoja, esą tai tėra pačių moterų įsitikinimų vaisius.

Apklausoje dalyvavo daugiau nei 1,8 tūkst. 23–83 metų Didžiojoje Britanijoje gyvenančių moterų, pranešė Timesonline.co.uk. Visos jos – identiškos arba neidentiškos dvynės.

Identiškais dvyniais vadinami tie, kurių genai visiškai sutampa. Neidentiškų dvynių atveju sutampa 50 proc. genų. Taigi jei viena identiška dvynė teigė turinti „G tašką“, tai turėtų smarkiai padidinti tikimybę, kad ir jos sesuo sakys tą patį. O neidentiškų dvynių atveju tokių sutapimų turėtų būti kur kas mažiau.

Tai yra kone didžiausias tyrimas šiuo klausimu ir jis gana aiškiai parodo, kad „G taško“ idėja yra subjektyvi, – sakė T.Spectoras.Tačiau toks ryšys nebuvo nustatytas – tiek vienais, tiek kitais atvejais skirtingų atsakymų skaičius buvo panašus. Tai leidžia manyti, kad „G taško“ turėjimas ar neturėjimas yra tik moters subjektyvi nuomonė.

Iš visų apklausoje dalyvavusių moterų 56 proc. teigė turinčios „G tašką“, dažniau – jaunos ir seksualiai aktyvesnės moterys.

„Moterys gali ginčytis, kad „G taško“ turėjimas priklauso nuo dietų ar atliekamų pratimų, tačiau neįmanoma rasti jokių to patvirtinimų. Tai yra kone didžiausias tyrimas šiuo klausimu ir jis gana aiškiai rodo, kad „G taško“ idėja yra subjektyvi“, – sakė vienas apklausos autorių, Londono karališkojo koledžo genetinės epidemiologijos profesorius Timas Spectoras.

Jam pritarė apklausai vadovavusi Andrea Burri: „Ko gero, neatsakinga būtų tvirtinti, kad egzistuoja tai, kas niekada nebuvo įrodyta.“

Dauguma medikų visuomet abejojo „G taško“ egzistavimu. „Manau, šis tyrimas rodo liaudies mokslo ir biologijos bei anatomijos mokslų skirtumą“, – sakė Londono Bridge ligoninės ginekologas konsultantas Gedis Grudzinskas.

Teigiama, jog „G taškas“ yra labai jautri moters lytinių organų zona. Šią zoną 1950-aisiais „atrado“ Vokietijos mokslininkas Ernstas Grafenbergas, kurio garbei ir buvo suteiktas toks pavadinimas. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min