Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Iš Lotynų Amerikos į Rusiją įvežė prieš 36 metus užšaldytos mėsos

Rusijos vidaus reikalų pareigūnai sutrukdė įvežti į šią šalį didelę partiją mėsos, kurios galiojimo laikas baigėsi prieš 36 metus. Ji iš Lotynų Amerikos buvo gabenama kontrabanda.
Turgavietėje prekiauta mėsa, kurios kilmės šalis nebuvo nurodyta.
Mėsa / „15min“ nuotr.

Kaip rašo newsru.com, pareigūnai sulaikė vilkiką su 22 tonomis kontrabandinės mėsos. Krovinio vertė – 2 mln. rublių. Kaip paaiškėjo, mėsa buvo užšaldyta dar 1974 metais ir laikyta vienos Lotynų Amerikos valstybės sandėliuose kaip strateginės maisto atsargos.

Milicijos duomenimis, tai tik viena iš nelegaliai įvežtų mėsos partijų. Sušaldyta mėsa nedidelėmis partijomis iš pradžių patekdavo į Belgorodo srityje įrengtą saugyklą, o iš ten jau keliaudavo į Maskvą ir kitus Rusijos regionus, kur būdavo parduodama neatskleidžiant jos kilmės. Pareigūnai įtaria, kad nelegalia mėsos prekyba užsiėmusi asmenų grupė šią veiklą vykdė kelerius metus.

Vartotojų teisių gynėjai pastebi, kad apsaugoti vartotojus nuo tokios mėsos neįmanoma: prieš tris dešimtmečius užšaldyta mėsa niekuo nesiskiria nuo ką tik į šaldiklį įdėto šviežio produkto.

Mitybos instituto generalinio direktoriaus Viktoro Tuteljano nuomone, baimė, kad nuo 1974 metų saugoma mėsa yra kenksminga, gali būti perdėti. „Žinoma, ilgalaikis užšaldymas nepagerino mėsos kokybės, tai savaime suprantama. Tačiau ji gali būti vartojama maistui, jeigu per visą tą ilgą laikotarpį ji nebuvo atšildyta, o jos temperatūrinės laikymo sąlygos buvo teisingos“, – pareiškė specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais