Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 14d. 12:39

Išsipildžiusi lietuvių kilmės beiserio svajonė (video)

Charley Kurlinkus
ekstremalas.lt nuotr. / Charley Kurlinkus

Šimtai B.A.S.E. ir „sky dive“ šuolių. Akimirka tarp gyvybės ir mirties. Kitais metais Greitosios pagalbos gydytoju tapsiantis 25 metų lietuvių kilmės amerikietis Charley Kurlinkus pajuto adrenalino skonį ir jau negali sustoti.

Jaunas vyras šypsosi: jo svajonė su beiserio įranga nušokti nuo 1444 metrų aukščio Half Dome granitinės uolos.

Kalifornijoje, Sakramento mieste, gyvenantis vyras nemoka lietuviškai. Tačiau kitais metais, balandžio mėnesį Charley ketina aplankyti senelio gimtinę. Turbūt tuomet, kai į Norvegiją vyks atlikti dar keliolika beiso šuolių.

"Mačiau senelio, gimusio Rusijos okupuotoje šalyje, rusišką asmens dokumentą. Jis mokėjo kalbėtis lietuviškai", - ekstremalas.lt teigė lietuvių kilmės beiseris.

Kitais metais jau tapsiantis profesionaliu gydytoju Charley neužmiršta savo didžiausio malonumo, aistros - šuolių su beiserio įranga.

C.Kurlinkus atliko daugiau nei 600 šuolių parašiutu, dar daugiau nei 200 kartų parašiutu jis šoko iš lėktuvo su "wingsuit" (sparnuotu kostiumu), taip pat atliko daugiau nei 270 beiso šuolių ir dar daugiau nei 60 kartų su beiserio įranga C.Kurlinkus šoko, vilkėdamas "wingsuit" kostiumu.

VIDEO: Swiss Valley Quick

"Tai kažkas neapsakomo!" - švyti Charley. Pašėlęs ekstremalas kartais vyksta šokinėti į Europą. Būtent Šveicarijoje jis atliko įspūdingiausią beiso šuolį, kai šoko nuo 2100 pėdų (1 pėda apie 0,3 metro) aukščio

"Via ferrata" (geležinis kelias, alpinistų naudojamas terminas, kai dalis uolų tako, aprūpinta metalinėmis konstrukcijomis - lynais, pakopomis, tiltais).

180 pėdų aukštis - sėkmingas bandymas nuo žemiausios vietos. Tačiau ir šuolis nuo Kalifornijos tilto taip pat kainavo daug įtampos. Žinoma, ne tiek daug, kiek nuo 360 pėdų aukščio antenos.

"Net nepamenu, kaip šokau, - prisiminęs pirmąjį beiso šuolį dabar šypsosi C.Kurlinkus. - Buvo baisu. Išskėčiau rankas ir nepamenu, kaip šokau nuo antenos. Tačiau tai - buvo pradžia. Aš "užsikabinau"!

Tuomet ir prasidėjo. Ne tik šuoliai parašiutu. Vidurnaktis, San Franciskas, šuolis nuo namo miesto centre ir skubotas bėgimas į automobilį, tramdant užplūdusias emocijas. Daugelyje pasaulio vietų beiso šuoliai uždrausti.

Pavojingiausias? 600 pėdų aukščio pastatas San Franciske. Tuomet C.Kurlinkus pirmą kartą gyvenime beiso šuolį atliko nuo pastato.

Jausmas, prisiminimas? Plačiai pramerktos akys, didelis pastatas, virpančios kojos, spygliuotos vielos tvora. Ir tarp kitų namų boluojantis nedidelis žemės plotelis nusileidimui. Beiseirui tai buvo labai įsimintinas šuolis.

"Tačiau labiausiai man patiko šokinėti Šveicarijoje, - C.Kurlinkus pasakojant, matyt jo mintyse skrieja prisiminimų vaizdai, kai jis vilkėdamas wingsuit kostiumu skriejo žemyn nuo kalno. - To neįmanoma apsakyti, tai reikia patirti."

Greitosios pagalbos gydytojas, kasdienė kova dėl gyvybės, o - beisas? Ar tai - suderinama? Charley atviras. Skrydžio metu išsilieja medicinos mokykloje susikaupęs stresas ir didelė įtampa: "Beisas, parašiutizmas man padeda atsipalaiduoti, pajusti adrenalino skonį, išsilieti."

Svajonė? Apsilankyti legendiniame Yosemite nacionaliniame parke,Mariposos ir Toulumnės apskrityse - Kalifornijoje.

Parkas užima 3081 km² plotą ir yra išsidėstęs Siera Nevados kalnų pašlaitėje. Parką per metus aplanko virš 3 mln. lankytojų ir ne vienas jų - ekstremalių pojūčių gerbėjas: "Noriu nušokti nuo 4737 pėdų (1444 metrų) aukščio

Half Dome granitinės uolos su wingsuite sparnais!" Charley nelinkęs rizikuoti medicinine karjera, tačiau drąsiai rizikuoja stovėdamas prie antenos, namo stogo ar kalno krašto. Jaunas vyras tikisi, kad niekada nesustos. Kad darbas ir malonumas visada bus greta.

Charley visada, nuo pat mažens, svajojo skraidyti. Šuolis su beiserio įranga ir wingsuite sparnais Amerikos lietuviui prilygsta išsipildžiusių svajonių skrydžiui.

Ekstremalas.lt skaitytojams - lietuvių kilmės beiserio Charley Kurlinkus B.A.S.E. wingsuit šuolis Šveicarijoje

Temos: 1 Prekyba poveikiu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min