Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką veiks NASA darbuotojai po „Space Shuttle“ programos pabaigos?

„Atlantis“ erdvelaivio įgulą: Rexas Walheimas (kairėje), Sandy Magnus, pilotas DougasHurley (antras iš dešinės) ir Chrisas Fergusonas (dešinėje)
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Atlantis“ erdvelaivio įgula: Rexas Walheimas (kairėje), Sandy Magnus, pilotas DougasHurley (antras iš dešinės) ir Chrisas Fergusonas (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Su paskutiniu kosminio erdvėlaivio „Atlantis“ skrydžiu į Tarptautinė kosomos stotį (TKS) oficialiai baigsis 30 metų trukusi „Space Shuttle“ programa.

Kaip ir visi kiti šios misijos erdvėlaiviai taip ir „Atlantis“ taps muziejaus eksponatu palikdamas JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administraciją (NASA) be erdvėlaivių, galinčių skraidinti žmogų į kosmosą.

Ką veiks astronautai, skrydžių kontrolieriai, technikai ir kiti darbuotojai, kai tai nutiks?

Kai kuriems darbuotojams NASA išliks įprasta darboviete, kiti dirbs su ateities erdvėlaiviais ir misijomis, tūkstančiai darbuotojų laukia, kada bus atleisti, rašo space.com.

Bet tie astronautai kurie pasiliks, ateinančiais metais turės daug darbo.

„Astronautai turės daug ką padaryti dėl kelionių tęstinumo i kosminę stotį ir rengimosi būsimoms misijoms“, – tikina NASA atstovas Stephanie Schierholzas.

Johnson kosmoso centro atstovė Nicole Cloutier-Lemasters teigia, kad astronautai ir toliau turės treniruotis ateities misijoms.

„Rečiau nei į kosminę stotį, bet jie skraidys su rusišku „Sojuz“ erdvėlaiviu“, – sako ji.

Anot Johnson kosmoso centro atstovės, kiti astronautai vystys atieties erdvėlaivių projektą. NASA planuoja pastatyti erdvėlaivius tolimoms kelionėms į asteroidus, kurios planuojamos 2050 metais.

Darbo užteks ne visiems

NASA viešųjų ryšių darbuotojas Kyle Herringas teigia, kada „Space Shuttle“ misijos komandos narius bus sunkiau išlaikyti ir jiems rasti darbo, nei astronautams.

„Kai kurie darbuotojai pradės dirbti su kosminės stoties kontroliavimo opercijomis, kiti bus atleisti“, portalui space.com pasakojo NASA atstovas ryšiams su visuomene.

Po paskutinio erdvėlaivio „Atlantis“ skrydžio ir „Space Shuttle“ misijos pabaigos planuojama atleisti apie 2800 NASA darbuotojų.

Paskutinės programos „Space Shuttle“ misijos erdvėlaivis „Atlantis“ į TKS išskrido liepos 8-ąją dieną. Tai buvo 135-asis NASA erdvėlaivio skrydis į kosmosą. „Space Shuttle“ misija pradėda vykdyti 1981 metų balandį ir truko 30 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min