Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 1d. 12:13

Kauno Lampėdžių karjere – retas ir egzotiškas laimikis: pagavo piraniją

Piranija
15min skaitytojo Irmanto K. nuotr. / Piranija

Paskutinė rugsėjo diena žvejui Irmantui K. tapo įsimintina – ne dėl gausaus laimikio žūklėje, bet dėl to, kokia žuvis užkibo ant jo masalo. O ši žuvis – piranija. Retas ir egzotiškas gyvūnas į vandens telkinį greičiausiai pateko iš kažkieno akvariumo. Būtent neatsakingi gyventojai taip atsikrato pabodusiais augintiniais.

Kaip 15min redakcijai rašė skaitytojas, rugsėjo 30 d. Kaune, Lampėdžių karjere buvo pagauta žuvis. „Iš pažiūros, plėšrioji piranija. Sakyčiau, labai įdomus ir retas egzempliorius“, – rašė Irmantas K.

Prie laiško jis pridėjo ir kelias nuotraukas. Vienoje jų matoma, kad sugautas laimikis sveria 1,305 kg.

15min skaitytojo Irmanto K. nuotr./Piranija
15min skaitytojo Irmanto K. nuotr./Piranija

15min kreipėsi į specialistus išsiaiškinti, ar sugautas skaitytojo laimikis iš tiesų yra piranija.

Kaip sako Aplinkos ministerijos atstovas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, sugauta žuvis – iš tikrųjų yra piranija: „Dėl rūšies reikėtų pasitikrinti.“

„Ši Pietų Amerikos gėlavandenė žuvis stebina ne tiek savo buvimu – Lietuvoje retkarčiais pagaunama auksinių žuvelių ir kitų „išeivių iš akvariumų“. Labiausiai stebina žmonių elgesys, nes būtent jie akvariume užaugusias žuvis tiesiog išmeta. Toks elgesys vadintinas Lietuvos gamtos ir jos biologinės įvairovės teršimu“, – sako S.Paltanavičius.

Pasak gamtininko, taip besielgiantys žmonės gali į gamtą išleisti ir pavojingas rūšis – meškėnus, nuodingus roplius, audines. Jis primena, kad neseniai Kuršių mariose sugautas šamas, kuris buvo taip pat kilęs „iš akvariumo“.

„Sunku pasakyti, ar jis, kaip ir šios Lampėdžių karjero telkinyje sugautos piranijos, gali išgyventi šaltą žiemą. Tačiau net ir joms išlikus, tokių individų ateitis neturi jokių perspektyvų – jos negali pritapti prie mūsų gamtos. Jų buvimas svetimoje gamtinėje aplinkoje negali būti subalansuotas“, – aiškina specialistas.

Ką daryti sugavus tokią žuvį?

S.Paltanavičius sako, kad jos negalima paleisti atgal į gamtą. Geriausia, jei yra galimybė, tokį gyvį pristatyti į Tado Ivanausko zoologijos muziejų, kur jis taps tyrimų objektu ir preparuotas papildys saugyklų rinkinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min