Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Kraujingas britų juodasis pudingas priskirtas prie sveiko maisto

Vargu ar kraujinę dešrą primenantis britų juodasis pudingas, kuris daromas iš kiaulės kraujo, lašinių ir avižinių kruopų, galėtų pretenduoti atsidurti Britanijos sveiko maisto parduotuvių lentynose.
Juodasis pudingas
Juodasis pudingas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau šis pusryčių valgis, laikomas tikru delikatesu šiaurės vakarų Anglijoje ir Vakarų Midlandse, netikėtai buvo įtrauktas į dietiniais maisto produktais prekiaujančio parduotuvių tinklo „MuscleFood“ sudarytą itin maistingų produktų 2016 metų sąrašą.

Trapi kraujinė dešra, kuri paprastai yra patiekiama su kumpiu ir kiaušiniene, turi daug baltymų, geležies, kalcio ir cinko.

Pernai Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo, kad dešrelės, kumpis ir kiti perdirbtos mėsos produktai gali sukelti žarnyno vėžį.

„2015 metais sveika mityba pasiekė naują lygį ir šiemet mes prognozuojame, kad ši tendencija dar stiprės“, – „MuscleFood“ atstovas Darrenas Beale'as, kurį cituoja britų žiniasklaida.

„Įdomu stebėti, kaip keičiasi žmonių mitybos įpročiai, priklausomai nuo naujų madingų žodelių, susijusių su sveika mityba“, – kalbėjo jis.

„Kai kurie maisto produktai, kaip avokadų aliejus arba peruvinė pipirnė, yra populiarūs jau seniai, tačiau kiti, kaip pavyzdžiui grybai ir juodasis pudingas, mums yra tikras netikėtumas“, – sakė D.Beale'as.

Vis tik kai kurie ekspertai abejoja britų kraujinės dešros naudingumu žmogaus sveikatai.

Maisto produktų tyrimų instituto atstovas laikraščiui „The Independent“ nurodė, kad instituto specialistai vengia termino maistingas maistas ir pasisako už gerai subalansuotą dietą.

Pasak jo, juodajame pudinge yra iki 20 proc. riebalų, druskos, jis gana gana kaloringas.

Pernai Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo, kad dešrelės, kumpis ir kiti perdirbtos mėsos produktai gali sukelti žarnyno vėžį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius