Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai įrodė, kad kelionės laiku yra neįmanomos

Kelionė laiku
Kadras iš „YouTube“ / Kelionė laiku
Šaltinis: 15min
0
A A

Honkongo Technologijų ir mokslo universiteto fizikai įrodė, kad jokia mašina ar įrenginys niekada neįgyvendins žmonijos svajonės keliauti laiku, kadangi tai tiesiog yra neįmanoma.

Ir problema nėra ta, kad dar nėra išrasta technologija, kuri tai įgyvendintų. Kelionės laiku tiesiog prieštarauja fiziniams visatos dėsniams, skelbia „Los Angeles Times“.

Gali pasirodyti, kad kelionės laiku visuomet buvo tik žmonių fantazijos vaisius, tačiau prieš dešimtmetį kai kurie mokslininkai buvo pradėję tikėti, kad teoriškai tai gali būti įmanoma, jei pavyktų kokiai nors dalelei suteikti didesnį negu šviesos greitį. Egzistuojant šiai idėjai išliko ir kelionių laiku galimybė.

Tačiau dabar šios viltys galutinai žlugo fizikos specialistams nustačius, kad didžiausias greitis, kurį gali pasiekti vienas fotonas, yra šviesos greitis. Tai tarsi visatos padiktuota riba.

„Tyrimų rezultatai papildė mūsų žinias apie fotonų judėjimą. Jie taip pat patvirtino, kad viršutinė greičio riba, kuria gali keliauti informacija, yra šviesos greitis“, – teigė tyrimą atlikusios fizikų komandos vadovas Shengwangas Du.

„Įrodydami, kad vienas fotonas negali keliauti greičiau negu šviesos greičiu, mūsų tyrimų rezultatai nutraukia ginčus apie tikrąjį informacijos, kurią gabena vienas fotonas, greitį“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min