Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl girtiems vyrams visos moterys gražios

Girtaujantis jaunimas
„Scanpix“ nuotr. / Girtaujantis jaunimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokslininkai tikina išsiaiškinę, kodėl girtiems vyrams patinka praktiškai visos moterys be išimties. Kaip pranešė „Discovery News“, paaiškėjo, kad veikiami alkoholio vyrai praranda sugebėjimą vertinti simetriškumą, o tai reiškia – ir simpatiškesnius moterų veidus nuo nesimpatiškesnių, asimetriškų veidų.

Tokias išvadas padarė grupė mokslininkų iš Londono, atlikusi tyrimus su blaiviais ir girtais vyrais. Eksperimentas vyko viename bare. Jame dalyvavo 64 studentai. Pusė jų nevartojo alkoholio, o kita pusė linksminosi iš visų jėgų. Po to mokslininkai parodė abiem grupėms merginų nuotraukų ir paprašė išrinkti pačias patraukliausias priešingos lyties atstoves.

Per eksperimentą paaiškėjo, kad alkoholio nevartoję studentai buvo išrankesni – jie simpatiškesnėmis merginomis laikė tas, kurių veidų bruožai buvo taisyklingesni. Tuo tarpu nuo alkoholio apsvaigusiems vaikinams patrauklios atrodė ir netaisyklingesnių bruožų merginos.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad nepaisant prarandamo sugebėjimo pasigėrus atskirti simpatiškas moteris nuo mažiau patrauklių, vyrai vis dėlto lieka išrankesni už priešingos lyties atstoves. Manoma, kad girtos moterys tampa mažiau išrankios dėl to, jog jos įprastai neskiria tokio didelio dėmesio potencialaus partnerio išvaizdai, kaip tai daro vyrai.

Pasak vieno tyrime dalyvavusio mokslininko, ateityje tyrėjai norėtų atlikti dar vieną panašų eksperimentą, kad būtų išsiaiškinta, kokius dar sugebėjimus pagal išorinius požymius „rūšiuoti“ partnerius (be sugebėjimo vertinti veidų simetriškumą) veikia stiprus apgirtimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min