Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 10d. 23:55

Pasaulio pabaigos baimė: JAV žmonės iš lentynų šluoja išlikimo vadovus, rezervuoja paslaptingus bunkerius

Bugaracho miestelyje susirinkę žmonės tvirtina, kad išskirtinė kalną gaubianti mistiška ir magnetinė jėga apsaugos juos nuo apokalipsės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bugaracho miestelyje susirinkę žmonės tvirtina, kad išskirtinė kalną gaubianti mistiška ir magnetinė jėga apsaugos juos nuo apokalipsės

Britų spauda rašo, kad atėjus 2012 metams vis daugiau sunerimusių žmonių atakuoja klausimais, kaip ruoštis neva artėjančiai pasaulio pabaigai. Tuo metu kai kurie amerikiečiai jau griebėsi veiksmų – perka išlikimo vadovus arba rezervuoja vietas bunkeriuose, neva padėsiančiuose išgyventi majų pranašautą apokalipsę.

Dailymail.co.uk rašo, kad artėjant gruodžio 21 dienai (šią dieną baigiasi majų kalendorius ir pranašaujama pasaulio pabaiga) jaunesnysis NASA astrobiologijos instituto mokslininkas Davidas Morrisonas per dieną gauna vidutiniškai apie 10 laiškų, kuriuos rašo labai nusivylę, susijaudinę ir baimę jaučiantys žmonės. Kai kurie žmonės netgi sako svarstantys savižudybės galimybę, kad tik nereikėtų patirti ateinančios Žemės pabaigos.

Masinė panika tampa verslu

Vis daugiau susijaudinusių amerikiečių perka viską, kas galėtų padėti apsisaugoti nuo apokalipsės: iš lentynų šluojami 17 dolerių kainuojantys išlikimo vadovai, perkami 32 tūkst. dolerių kainuojantys vienviečiai bunkeriai, kurie, kaip skelbiama, apsaugo nuo branduolinės bombos sprogimo ir asteroido pasekmių.

Yra žmonių, kurie stengiasi pasipelnyti iš baimės apimtų žmonių.

Kalifornijos verslininkas Robertas Vicino slaptose vietose stato paslaptingus, prabangius bunkerius. Verslininko internetiniame puslapyje rašoma: „Kas bus, jei pranašystės yra teisingos? Kurioje durų pusėje Jūs norite būti?“

Jis sako, kad daugiau nei 5000 amerikiečių jau rezervavo vietas bunkeriuose. Šiuo metu R.Vicino juos stato ir Europoje.

Vienas iš rezervavusiųjų vietas bunkeryje yra Steve'as Crameris.

„Mes nesame bepročiai. Dabar yra pavojingi laikai. Mano šeima nori išgyventi. Jūs turite būti pasiruošę“, – sako jis.

Keturių vaikų tėvas Jasonas Hodgesas taip pat save laiko vienu iš žmonių, išgyvensiančių pasaulio pabaigą, nes irgi rezervavo vietą bunkeryje. „Tai yra investicija į ateitį. Aš noriu žinoti, kad su savo šeima turėsiu vietą, kurioje galėsim pasislėpti, jei viskas įvyks, kaip sakoma“, – tikina jis.

Paslaptingas kalnas

Tačiau bandymas apsisaugoti nuo apokalipsės vyksta ne tik JAV. Tikintieji Majų išpranašauta pasaulio pabaiga plūsta į Bugarachą – Pirėnų prieškalnėse esantį mažą miestą.

Nuo praėjusių metų pradžios 200 žmonių vietos bendruomenė susidūrė su 20 tūkst. miesto lankytojų srautu, privertusiu sunerimti Prancūzijos vyriausybę. Ši baiminasi, kad mieste gali įvykti masinė savižudybė.

Miestelyje susirinkę žmonės tvirtina, kad išskirtinė kalną gaubianti mistiška ir magnetinė jėga apsaugos juos nuo apokalipsės.

Kiti, plūstantys į Bugarachą, tikina, kad kalnas yra vartai į kitą dimensiją ir gali slėpti paslaptingą ateivių bazę.

Pranašavimai – ne naujiena

Pasaulio pabaigos pranašavimas nėra naujiena.

JAV pamokslininkas Haroldas Campingas, turintis tūkstančius šalininkų, anksčiau skelbė, kad  2011 metų gegužės 21 dieną į Žemę nusileis Jėzus Kristus. Pranašystei neišsipildžius  pamokslininkas paskelbė, kad pasaulio pabaiga nukeliama į spalio 21 dieną. Šiai datai kuo ramiausiai praėjus H.Campingas tyliai pasitraukė iš viešumos.

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) mokslininkai kategoriškai atmeta bet kokias spekuliacijas pasaulio pabaigos tema. Jie sako, kad apokalipsė yra įmanoma tik Holivudo filmuose, knygose ir internete skelbiamuose apgaulinguose pranešimuose.

NASA teigia, kad spekuliacijas dėl 2012 metais pasaulį galimai ištiksiančios pasaulio pabaigos paskatino majų kalendoriaus pabaiga. Mokslininkai sako, kad tai yra ne kalendoriaus pabaiga, o majų laiko skaičiavimo ciklo pabaiga, kuri po gruodžio 21 dienos prasidės iš naujo. Po 2012 metų gruodžio 21 dienos gyvenimas tęsis taip pat, kaip ir po kiekvienų metų sausio 1 dienos, tvirtina jie.

Taip pat kaip vienas iš pagrindinių pasaulio pabaigos scenarijų yra įvardinamas paslaptingos planetos Nibiru arba Planeta X susidūrimas su Žeme.

NASA sako, kad tokios planetos apskritai neegzistuoja ir astronomai jų nežino. Jei jos būtų tikros, o ne pramanytos, jų judėjimas būtų sekamas astronomų ir apie galimą susidūrimą jie žinotų jau seniai.

Daugiau informacijos apie NASA sukritikuotas populiariausias pasaulio pabaigos teorijas rasite paspaudę čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min