Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 10d. 09:06

Paslaptingos šachtos ieškoję amerikiečiai sutiko tik mirtį

Prietarų kalnai
wikimedia.org nuotr. / Prietarų kalnai.
Arizonos kalnuose rasti, kaip manoma, dviejų žmonių, išėjusių ieškoti legendinių lobių ir prapuolusių dar 2010 metų liepą, lavonai, pranešė deseretnews.com. Trečiojo lobių ieškotojo palaikai dar neaptikti.

Pasak vietos šerifo įstaigos, ar tai tikrai prieš pusmetį dingusių lobių ieškotojų palaikai, dar turės patvirtinti ekspertai, nes palaikai smarkiai suirę, likę beveik vien skeletai.

Kaip 15min.lt rašė prieš pusę metų, 67 metų Curtisas Meriworthas, 62 metų Ardeanas Charlesas ir 51 metų Malcolmas Meeksas praėjusių metų liepą surengė ekspediciją į vadinamuosius Prietarų kalnus (angl. – Superstition Mountains), esančius į rytus nuo Fynikso. Ten jie ketino ieškoti Užmirštosios olando aukso kasyklos (angl. – Lost Dutchman's Gold Mine), kurioje, pasak legendų, slepiami nesuskaičiuojami turtai.

Lobių ieškotojai legendinės aukso kasyklos Prietarų kalnuose ieško dar nuo 1892 metų. Viena legenda skelbia, kad ji yra prakeikta. Kita – kad kasyklą saugo paslaptingi sargybiniai, norintys išsaugoti jos buvimo vietą paslaptyje. Senieji šių vietovių gyventojai apačiai tiki, kad kalnuose yra skylė, pro kurią galima patekti į „apatinį“ pasaulį, o iš tos skylės pučiantis vėjas sukelia galingas smėlio audras.

Dingusių be žinios vyrų artimieji į policiją kreipėsi liepos 11 dieną po to, kai lobių ieškotojai negrįžo iš ekspedicijos. Vyrai planavo vienos dienos išvyką į kalnus, o vakare žadėjo grįžti nakvoti į motelį, tačiau, kaip manoma, pasiklydo. Du iš trijų lobių ieškotojų sirgo įvairiomis ligomis ir turėjo nuolat vartoti vaistus.

Dingusiųjų paieškos praėjusių metų liepą vyko šešias dienas, tačiau nieko, be vyrų automobilio, aptikti nepavyko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min