Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 22d. 21:11

Pribloškiantis klausimas per 4 minučių pasimatymą: „Ar mėgsti būti pririšta?“

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Pasimatymas. Asociatyvinė nuotr.

Žavios, išsilavinusios, materialiai apsirūpinusios. Sportuojančios, keliaujančios, turinčios hobių ir draugų bei gerą humoro jausmą. Ne barakudos – svajoja apie mylintį vyrą, o ne pinigų maišą. Kartais pasiskundžia nugaros skausmais, bet ne dėl nulūžusio nago. Joms 30. Ir jos vis dar vienišos.

Trys draugės – Erika, Laura ir Austėja (vardai pakeisti – red. past.) – pažinčių svetaines internete, ieškant to vienintelio, jau išbandė. Ir labai greitai suprato, kad virtualus bendravimas – ne joms. Jis tik išsunkia, bet niekur neveda.

Pokalbiai, tiesą sakant, net ne visada įdomūs ir įtraukiantys, tęsiasi iki begalybės, tačiau pasimatymu nevirsta. Atrodo, kad gyvo žmogaus šiuolaikiniams vyrams net nereikia. Nebent nuotykiui. O jei kuris nors ir pakviečia susitikti, nesugeba pavaišinti net arbata. Tokia emancipacijos kaina.           

Visada yra krislelis vilties, kad net tokiomis aplinkybėmis gali sutikti savo žmogų – tai kodėl nepabandžius?

Vis dėlto, kai mylimojo nepavyksta rasti universitete, darbovietėje ar per draugus, pradedi svarstyti įvairias alternatyvas: kartais juokais, kartais rimtai. Kaip sakoma, kiekviename pokšte yra 30 proc. tiesos.

Todėl avantiūrą sudalyvauti speed dating’e (greitajame pasimatyme – liet.) Erika, Laura ir Austėja vadina ne paskutiniu šiaudu, o smagiu gyvenimo paįvairinimu, pramoga, kitaip tariant, viskas tik for fun.

Kita vertus, prasitaria Erika, visada yra krislelis vilties, kad net tokiomis aplinkybėmis gali sutikti savo žmogų – tai kodėl nepabandžius?

Įspūdžių – nors vežimu vežk

Speed dating’as – dar vienas būdas susipažinti. Tai – pažinčių vakarėlis, skirtas intensyviai dirbantiems, užimtiems žmonėms, negalintiems daug laiko skirti meilės paieškoms“, – skelbia organizatoriai.

Renginyje dažniausiai dalyvauja vienodas panašaus amžiaus moterų ir vyrų skaičius. Su vienu dalyviu bendraujama vos 4 minutes, suskambėjus signalui, einama prie kito ir t.t.

123RF nuotr./Draugės
123RF nuotr./Gražios, išsilavinusios, bet vienišos. Asociatyvinė nuotr.

Kiekvienas dalyvis specialioje kortelėje po naujos pažinties pažymi, ar norėtų dar kartą tą žmogų sutikti. „Taip" reiškia, jog tai yra žmogus, su kuriuo buvo malonu bendrauti, todėl norėtumėte dar pasimatyti. Organizatoriai per 24 val. suveda rezultatus ir dalyviai, vienas kitam pasakę „Taip“, gauna vienas kito kontaktus.

Antradienį vienoje sostinės vyninių vykęs vakarėlis buvo paįvairintas. Pirmas dvi minutes dalyviai tik žiūrėjo vienas į kitą – tai buvo tylusis pasimatymas. Antrame susitikimų raunde dar dvi minutes vaikinai ir merginos jau kalbėjosi apie jiems įdomius dalykus.

Bet po pokalbio mano nuomonė nepasikeitė: pliusus sudėjau tiems, kuriems būčiau dėjusi ir po tyliojo pasimatymo.

Iškart po renginio Erika, Laura ir Austėja suskubo dalytis įspūdžiais – ne tik viena kitai, bet ir su 15min.lt.

Antradienį, apie 20.30 val., trys draugės, klegėdamos ir prunkšdamos, įgriuvo į kavinę. Jaukiai sukrito ant minkštasuolių. Erika užsisakė arbatos, Laura – mažą alaus, o Austėja – taurę raudono vyno.  

Erika: Vertinant vizualiai, nebuvo nė vieno tikrai patrauklaus (atsidūsta).

Laura: Bet po pokalbio mano nuomonė nepasikeitė: pliusus sudėjau tiems, kuriems būčiau dėjusi ir po tyliojo pasimatymo.

Erika: Vieno vaikino klausiau, ar jam nebuvo momentų, kad bendraudamas su mergina norėjo tik vieno – kad tos dvi minutės kuo greičiau baigtųsi! Nes man buvo... Sako: „Apie tai net nepagalvojau!“

Fotolia nuotr./Laimingi laiko neskaičiuoja?
Fotolia nuotr./Pasimatymo laikas ribotas.

Laura: Todėl, kad visos merginos buvo labai fainos: gražios, prisižiūrėjusios, pasitempusios ir turbūt turi ką papasakoti. O vyrai tyliojo pasimatymo metu net akių kontakto neišlaiko, nusuka žvilgsnį ir sėdi galvas panarinę. Tada ir tu nenori į tokį žiūrėt.

Bet geriau papasakokit, kaip jums tas fetišistas?

Austėja: Kas toks?

Laura: Vienas vaikinas per tylųjį pasimatymą ant servetėlės man užrašė: „Ko čia ieškai?“ Pasirodė keistas klausimas. Atrašiau: „Draugų“. Ir paklausiau, o ko ieško jis? „Šiaip kompanijos“, – mįslingai atsakė ir man jau kilo įtarimas. Tęsiau: „Turi draugę?“ Jis: „Jo“. Oba, galvoju, čia jau kažkas įdomesnio. Tačiau kaip tik tada baigėsi tyliųjų minučių laikas.

Aš jau išsižiojus, akis išpūtus, o jis: „Nebijok, ten nebūna jokių nuogybių ar sekso. Žmonės ateina, persirengia kokiu nors kostiumu ar aptemptais odiniais drabužiais ir  bendrauja.“

Tačiau per pokalbį jau tiesiai paklausiau, kaip čia yra. Sako: „Anksčiau pats organizavau speed dating'us, bet nelabai pavyko, nes reikia didelio įdirbio. O dabar ieškau žmonių pritraukti į savo kitas grupes.“ „Kokias?“ – smalsauju. O jis nužvelgė mano papuošalus (iškelia žiedą su grandinės pyne – red. past.) ir klausia: „Tai tau patinka būt pririštai?“

„Kaip, kaip?“ – negaliu patikėti savo ausimis. O jis rodo: „Va, grandinė pas tave.“ Sakau: „Juk čia tik stiliaus detalė!“  O jis nesikuklina: „Mano viena iš grupių yra fetišas, susitinkame tokiam kabake (nesu girdėjusi tokio) ir ten būna fetišas.” Aš jau išsižiojus, akis išpūtus, o jis: „Nebijok, ten nebūna jokių nuogybių ar sekso. Žmonės ateina, persirengia kokiu nors kostiumu ar aptemptais odiniais drabužiais ir  bendrauja.“

Austėja: O man sakė, kad atėjo savęs įsivertinti... Ir nesakė, kad draugę turi.  

Erika: Man irgi tą patį sakė. Matyt, mes ne jo tipažas. O tu, Laura, pasirodei tinkama. (kvatoja). Bet jis man pasirodė atviriausias. Sakė, kad draugavo su 12 metų vyresne moterimi, bet ji užsinorėjo kurti šeimą, o jis išsigando. Pradėjau sakinį: „Tai arba tu labai brandus vidumi...“ O jis: „Arba žinau, ko moterims reikia.“ Kai dabar pagalvoju, tai pokalbį lyg ir lenkė į sekso pusę.

Laura: Ir žinai, kiek jam metų? 24!

Austėja: Tikrai atrodo vyresnis...

Laura: Jei būtų buvęs tik tylusis pasimatymas, gal net būčiau jam pliusą uždėjusi, bet po to pokalbio pagalvojau – sorry (atsiprašau – liet.).  

„Shuterstock“ nuotr./Aistringa moteris
„Shuterstock“ nuotr./Aistringa moteris

Erika: Bet finansininkas vis tiek yra viso vakaro on top (viršūnė – liet.).

Laura: Bet irgi keistas. Per tylųjį pasimatymą įsmeigė akis ir jau supratau, kad žaidžiam, kas ilgiau išlaikys. Aš jam rodau ženklus: gal susirašom? O jis – ne.

Erika: Jis žaidė pagal taisykles ir su visomis taip pat. Toks pasitikintis savimi, suprask, čia aš kontroliuoju situaciją.

Laura: Veidelis žavus. Nėra gražuolis, bet tikrai simpatiškas vyras. Tik ūgio trūksta, bet mašina didelė, matyt, taip kompensuoja trūkumus (šypsosi).

Ką, nematei, kaip įsėdo į visureigį? Bet vis tiek keistas: finansais užsiima, bet laisvalaikiu dar ir stilistas. Nesuderinami dalykai...

Erika: Mašina?!

Laura: – Ką, nematei, kaip įsėdo į visureigį? Bet vis tiek keistas: finansais užsiima, bet laisvalaikiu dar ir stilistas. Nesuderinami dalykai.

Erika: Jis dar labai ir Zodiako ženklais domisi. Išsiaiškinęs, kad esu Svarstyklės, iškart atkreipė dėmesį, kad tai – vienintelis negyvas ženklas, daiktas. Niekada nebuvau apie tai susimąsčiusi.

Sako: „Ir rudaakė, ir graži, ir raudoni nagai. Bet nelengvas ženklas, nes tu nežinai, ko nori, visada ieškai geriau, o į tą ieškojimą stumi ir kitą žmogų.“ Paklausė, ar esu ką nors mylėjusi. Užtikrinau, kad taip. O jis: „Rimtai? Keista: Svarstyklės ir meilė...“ Jo pirmoji mergina buvo Svarstyklės. Kiek supratau, patirtis nekokia.

Taigi mano nuosekliausias pokalbis vyko su šiuo vaikinu ir tuo atletu – ponu 184 cm.

Laura: Su šituo man irgi klojosi labai sklandžiai, atradome daug bendro.

Erika: Ką gi jūs ten atradote... (ironizuoja).

Laura: – Pradėkime nuo to, kad bendraamžiai. Abu lankome fitnesą. Pradėjus kalbėti apie keliones, jis papasakojo, kad du mėnesius atostogavo Indijoje. Sakau: „Aš irgi!“ Tik jis tiesiog vienas, o aš stažavausi pagal tarptautinę programą. Žiemą keliavo po Aziją. Ką veikia, taip ir neišsiaiškinau, bet jei leidžia sau po kelis mėnesius keliauti...

Fotolia nuotr./Ji ir Jis
Fotolia nuotr./Rasti savo žmogų labai sunku.

Austėja: Taip ir liko paslaptingas. Sakė: „Jei bendrausime toliau, tada ir pasakysiu, ką veikiu.“ O kaip jums tas, kuris saldainius dalijo?  

Erika: Man du davė, man du! Vieną suvalgiau dar per tylųjį. Bet vis tiek nedėjau jam pliuso.

Laura: Man pagerėjo įspūdis, kai jis ėmė pasakoti apie aviaciją, kad lyg ir aviatorius. Pagalvojau, kad gal bent jau ne dundukas. Jaučiu, kad uždėjau jam „Taip“.

Austėja: Jis – normalus bičas, tik lenkas, todėl jam buvo sunkiau bendrauti.

Labai matyti, kai merginai pašnekovas visiškai neįdomus, nurašytas. Kažkur žvalgosi, akivaizdžiai nesiklauso ar net ignoruoja. O kai prieina simpatiškas, tai tik plaukus kedena. Visai kita kūno kalba.

Erika: Tas su ausinėm – irgi neformatas. Labai aukštom materijom kalbėjo.  

Austėja: Pasakojo, kad ne muzikos klauso, o knygą apie kalbas, kaip jos atsiranda. Jis labai domisi molekuline biologija ir lingvistika. Pasakojo, kad jei du žmonės būtų uždaryti vienoje erdvėje, tai išrastų savo kalbą. Ir visą laiką kalbėjo apie tą kalbą.

Laura: Ir labai vengė akių kontakto. Kai paklausiau, ką veikia gyvenime, pasakė, kad visos to paties klausia. Sakau, gerai, tai neliečiam šios temos. Bet jis manęs nieko nepaklausė. Šiaip jis programuotojas.

Erika: O gal jis tavim tiesiog nesusidomėjo? Nes manęs klausė, kur dirbu (pranašumo šypsnys).

Austėja: Šiaip tai daugumos net neprisimenu. Oi, buvo dar tas švedas ilgais beveik riebaluotais plaukais. Buvo du broliai: vienas dirba Santariškėse, kitas prieš du mėnesius išsiskyręs, bet be širdies žaizdų.

Laura: Aš dar prisimenu kažkokį mažutį, kuris varstė skvarbiu žvilgsniu ir žėrė komplimentus. Paklausiau, ką veiki, tai sakė, kad prie kavos pakalbėsim.

Erika: O kaip tas su dryžuotu drabužiu? Na, toks su keliais spuogais ant kaktos. Jis jaunesnis, bet pasirodė normalus, visai fainas. Atėjo ieškoti merginos, santykių. Daugiau kaip ir nėra ką apie jį pasakyti.

Laura: Jei nepainioju, tai jis programuoja apsaugos sistemas. Man nelabai rišosi kalba.

Ką veikia, taip ir neišsiaiškinau, bet jei leidžia sau po kelis mėnesius keliauti...

Erika: Labai matyti, kai merginoms pašnekovas visiškai neįdomus, nurašytas. Jos kažkur žvalgosi, akivaizdžiai nesiklauso ar net ignoruoja. O kai prieina simpatiškas, tai tik plaukus kedena. Visai kita kūno kalba.

Laura:speed daiting'e jau antrą kartą. Aną kartą, net dėdama pliusus, žinojau, kad nė su vienu vaikinu į pasimatymą neičiau, o šįkart nueičiau.

Erika: O gal tavo kartelė jau nusileido? (visos kvatoja)

Pasirodo, jau turi, ką vesti

Antradienio vakarą greitajame pasimatyme dalyvavo 10 vaikinų ir 9 merginos. Laura „Taip“ pasakė 4 iš jų, Erika – 3, o Austėja – 5. Atgal Laura ir Austėja gavo po 5 „Taip“, Erika – 6. Dviem merginoms sutapo po 2 „Taip“, vienai – 3.

„Shutterstock“ nuotr./„Facebook'as“
„Shutterstock“ nuotr./„Facebook'as“

Tačiau gavę merginų kontaktus vaikinai rodyti joms dėmesio neskuba. Daugiausia, ką padarė, tai pakvietė į „Facebook“ draugus, tačiau pokalbio neužmezgė.

Tiesiog čia buvo mano planas chuliganas, kuris pasitvirtino, ir toliau belieka suplanuot vestuves.

Tiesa, Austėja ir Laura sulaukė tokios žinutės: „Ačiū už smagiai praleistas minutes prie bendro staliuko. Buvo tikrai įdomu. Taip pat ačiū už parašytą man taip:) Tu man patikai, bet... Bet yra vienas bet. Šį vakarą aš neieškojau sau antros pusės. Aš ją jau radau prieš metus būtent čia, šiame renginyje. Ir Ji šįvakar irgi dalyvavo.

Tiesiog čia buvo mano planas chuliganas, kuris pasitvirtino, ir toliau belieka suplanuot vestuves :)))) Nors dauguma mano, kad tokie renginiai kažkokia nesąmonė ir juose nieko padoraus nerasi, aš manau visiškai kitaip :))) Patikėk, nežinai kur, kada ir kokiomis aplinkybėmis susitiksi sau artima žmogutį. Linkiu ištvermės, kantrybės. Tiesiog tikėk, svajok ir iššūkių nebijok :))“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Kultūra

Kultūros ministerija kaltinama dariusi spaudimą savivaldybėms dėl algų kėlimo

Aktualu

Prekyba žmonėmis besivertusiai grupuotei – teismo verdiktas: nuteisti ir du broliai

Aktualu

Tęsiama I.Strazdauskaitės nužudymo byla: itin skausmingą dieną išgyveno nužudytosios artimieji

Aktualu

„Vilniaus vandenys“ apie mergaitę „prarijusį“ šulinį: „Vadovas atsiprašė mamos, atliekame tyrimą“

Sportas

Nerijus Kesminas: „Sveikinimai – misija įvykdyta, lietuviškas futbolas mirė“

Kultūra

2019-ųjų biudžetas: finansų ministras siūlo veržtis diržus ne tik kultūrai, bet ir kitoms sritims

24sek

„Bleacher Report“ NBA 100-ukas: pagyrė J.Valančiūną, bet D.Sabonio net neįtraukė

Aktualu

Visureigis „Mercedes“ Kaune susidūrė su dviratininku

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadionas, Lietuvos rinktinė ir vokiško futbolo bėdos

Sportas

Usainas Boltas supyko – įmušęs du įvarčius sulaukė antidopingo specialistų dėmesio

Sportas

Lietuva – Juodkalnija: įvertinimai sutryptai rinktinei ir treneriui

Vardai

Po 2 metų į Lietuvą grįžusi Evelina Young – apie santykius su vyru ir išsiilgtus gruzdintus koldūnus

Aktualu

15min studijoje – sprendimą vėl kandidatuoti paskelbęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Pasaulis kišenėje

Baltijos šalių siurprizas: valgomas lėktuvas, pomidorų ledai ir e-bilietai į Dainų šventę

Vardai

Richardas Jonaitis su žmona metams išvyksta į Okeaniją: „Kol nėra vaikučių, reikia išnaudoti galimybę“

24sek

Režisierius M.Markevičius: „Žalgirio“ arenoje geriau nei „Lakers“ rungtynėse

Vardai

Oficialiai patvirtinta: princas Harry ir Meghan Markle laukia šeimos pagausėjimo

Aktualu

Vilniaus savivaldybės planuose – keliskart didėjantis finansavimas informacijos viešinimui

Verslas

Klaipėdoje kitąmet brangs šaltas vanduo

Aktualu

Hillary Clinton: „Monicos Lewinsky reikalas“ nebuvo piktnaudžiavimas valdžia

Naujienos

Kultūra

Kultūros ministerija kaltinama dariusi spaudimą savivaldybėms dėl algų kėlimo

Aktualu

Prekyba žmonėmis besivertusiai grupuotei – teismo verdiktas: nuteisti ir du broliai

Aktualu

Tęsiama I.Strazdauskaitės nužudymo byla: itin skausmingą dieną išgyveno nužudytosios artimieji

Aktualu

„Vilniaus vandenys“ apie mergaitę „prarijusį“ šulinį: „Vadovas atsiprašė mamos, atliekame tyrimą“

Sportas

Nerijus Kesminas: „Sveikinimai – misija įvykdyta, lietuviškas futbolas mirė“

Kultūra

2019-ųjų biudžetas: finansų ministras siūlo veržtis diržus ne tik kultūrai, bet ir kitoms sritims

24sek

„Bleacher Report“ NBA 100-ukas: pagyrė J.Valančiūną, bet D.Sabonio net neįtraukė

Aktualu

Visureigis „Mercedes“ Kaune susidūrė su dviratininku

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadionas, Lietuvos rinktinė ir vokiško futbolo bėdos

Sportas

Usainas Boltas supyko – įmušęs du įvarčius sulaukė antidopingo specialistų dėmesio

Sportas

Lietuva – Juodkalnija: įvertinimai sutryptai rinktinei ir treneriui

Vardai

Po 2 metų į Lietuvą grįžusi Evelina Young – apie santykius su vyru ir išsiilgtus gruzdintus koldūnus

Aktualu

15min studijoje – sprendimą vėl kandidatuoti paskelbęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Pasaulis kišenėje

Baltijos šalių siurprizas: valgomas lėktuvas, pomidorų ledai ir e-bilietai į Dainų šventę

Vardai

Richardas Jonaitis su žmona metams išvyksta į Okeaniją: „Kol nėra vaikučių, reikia išnaudoti galimybę“

24sek

Režisierius M.Markevičius: „Žalgirio“ arenoje geriau nei „Lakers“ rungtynėse

Vardai

Oficialiai patvirtinta: princas Harry ir Meghan Markle laukia šeimos pagausėjimo

Aktualu

Vilniaus savivaldybės planuose – keliskart didėjantis finansavimas informacijos viešinimui

Verslas

Klaipėdoje kitąmet brangs šaltas vanduo

Aktualu

Hillary Clinton: „Monicos Lewinsky reikalas“ nebuvo piktnaudžiavimas valdžia

Daugiau vandens

Gera keliauti kartu

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Video

01:02
01:11
35:31

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Parašykite atsiliepimą apie 15min