Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 3d. 20:09

Selemonas Paltanavičius: Prisimink – sausio 3-ioji

Dagiliukas dabar kaip reta gražus
Selemono Paltanavičiaus nuotr. / Dagiliukas dabar kaip reta gražus

Taip taip, sausio 3-ją verta prisiminti. Nevartykite kalendoriaus, ten nieko ypatingo nerasite. Ši diena svarbi tuo, kad Lietuvoje yra tikra žiema – tokia, kokią vargu ar kas regėjo, ar prisimena. Būtent, čia svarbiausi du dalykai: pastabumas ir atmintis. Taigi, kas ten žino, gal ir buvo kada taip pat, gal ir ne. O štai šiandien...

Rytą sinoptikai pranešė, kad Vakarų Lietuvoje yra 4 laipsniai šilumos, kitur – vėsiau, o Rytų Lietuvoje – net iki 2 laipsnių šalčio! Kažkaip net sunku sakyti, kad tai šaltis, bet – tebūnie. Ten, kur buvo „šaltis“, rytas buvo su šarma ant žolės – tekant saulei ji žvilgėjo neįprastai šiam metui. O Vilniuje šios žiemos dienos įspūdį stiprino pavasariškai skiemenuojančios didžiosios zylės ir beržo viršūnėje karksintis kovas. Ne apie žiemą jis giedojo, oi ne...

Miestas gyveno pošventine ramybe, ji tvyrojo ir gamtoje. Varėnos rajono pakrašty iki pat vakaro girios keliukai taip ir liko sugniaužti šaltuko, saulės nepaliestose vietose baltavo šarma, o ant balučių – simbolinis ledelis. Ramiai savo darbus dirbo geniai, nusvirbėjo svirbelių pulkelis, čeksėjo smilginiai strazdai. Pievoje žoliavo stirnos, o netoli jų baltavo didysis baltasis garnys – tykojo pelėnų, nes tokiu metu jam tinka arba jie, arba upeliuky nardančios žuvelės. Pelėnas geriau, jo daugiau.

Jau kelintus metus laukuose neregėti šiaurės svečių tūbuotųjų suopių. Mačiau keletą jų rudenį ir – viskas. Dar yra paprastųjų suopių, bet negausiai – jie tupi krūmų viršūnėse, stebi savo medžioklės plotus. Tuos pačius medžioklės ir atliekų rankiojimo plotus tikrina krankliai. Varnalėšas apnikę dagiliukai – dabar jie kaip reta gražūs. Ir didžiosios antys prie upeliuko – baikščios, visai ne miestietės, atrodo tokios pasitempusios, žvilgančios.

Selemono Paltanavičiaus nuotr./Gulbės giesmininkės dienas leidžia želmenyse
Selemono Paltanavičiaus nuotr./Gulbės giesmininkės dienas leidžia želmenyse

Želmenyse, kurie keri savo žalumu, kliksi gulbės giesmininkės – baikštokos, nes ūkininkai vis atvažiuoja jų baidyti iš savo laukų. Nemačiau kurapkų, kurioms dabar turėtų būti labai gera, nes jų pilki apdarai puikiai dera prie nežiemiškos aplinkos. Tačiau suradau tabūną arklių – žiemišku kailiu, žvitrūs jie lyg kokie tarpanai pešė žolę ir neatrodė nuskriausti.

Selemono Paltanavičiaus nuotr./Laisvėje, ganykloje... vidury žiemos...
Selemono Paltanavičiaus nuotr./Laisvėje, ganykloje... vidury žiemos...

Visa diena saulės, giedro dangaus – ko dar reikia? Ypač kai žinai, jog dabar sausio 3-ji. Lietuvoje tai turėtų būti paties nuožmiausio šalčio metas, sniegų laikas. Taigi, turėtų... Tik karklažvirblis apie tai negalvoja – kapsi pakabintą lesalo gumuliuką ir akimis seka pasaulio naujienas. Ar jis jas prisimins?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min