TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikai gėlynais puoš aplinką, augins ekologines daržoves

Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 27 d. (antradienį) startuoja sveikos ir saugios aplinkos kūrimo akciją „Žalia stotelė“, kurios metu šimtai vaikų visoje Lietuvoje puoš miestų ir miestelių erdves: sodins vejas ir gėlynus, įsirengs daržovių lysves.

Per vasarą vaikai, konsultuodamiesi su akcijos organzatoriais, prižiūrės savo sukurtas žaliasias zonas. Pusę metų trunkant akcija baigsis ekologiškai išaugintų daržovių derliaus nuėmimu, ekologiškomis vaišėmis bei kitų metų apželdinimo darbų planavimu.

Šią tęstnę, jau antrąjį kartą vyksiančią akciją organizuoja ekologinio jaunimo švietmo projektas „Ekokarta“ kartu su UAB agrofrma „Sėklos“.

Į „Žaliųjų stotelių“ kūrimą įsitraukė apie 40 įstaigų – mokyklų ir vaikų globos namų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir rajonų: Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Marijampolės, Molėtų, Švenčionių, Panevėžio, Plungės, Raseinių,Rietavo, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Šilutės, Širvintų, Tauragės, Telšių ir Trakų.

Akcijos metu planuojama apsodint 250 000 kv.m teritorijos. Dažniausiai tai mokyklų ar vaikų globos namus aplinka.

Tačiau ne visuomet. Jonavos „Senamiesčio“ gimnazijos moksleiviai nusprendė puošt senelių pensionato aplinką bei tvarkyt apleistas senelių pensionato kapinaites.

Akcija siekiama paskatnt vaikus ir jaunimą geriau pažint juos supančią gyvąją aplinką, suteikt praktnių aplinkosaugos ir ekologijos žinių, leist patems išbandyt žemės darbus: aplinkos dekoravimą augalais, ekologinį daržininkavimą, suteikt žinių apie sveiką maistą bei sveikos mitybos įpročių.

Pasak akcijos organizatorės Giedrės Kisielės (Ekokarta), darbas, draugystė su gėlėmis atskleidžia gražiausias vaikų savybes: skatna rūpints ir jausts atsakingais, būt kantriais, skatna smalsumą ir domėjimąsi, nes šios gyvosios dekoracijos keičiasi kasdien.

„Augalais dekoruot aplinką, kurt gėlių paveikslus reikalauja daug meilės, kantrybės ir lakios vaizduotės. Rezultatas matomas ne iš karto, tačiau jis nuolat atsinaujina ir kaskart vis labiau džiugina“ , – mintmis dalinasi UAB agrofrmos „Sėklos“ atstovė Irena Mikšytė.

Akciją palaikančios svetainės www.meniu.lt atstovės Ievos Malaiškaitės nuomone, sveiko maitnimosi ypročiai stpriausiai formuojasi vaikystėje. Paragavę savo užaugintų mokų, krapų, kopūstų vaikai jų skonio nepamirš ilgai.

Pasak akcijos organizatorių, planuojamu įrengt „Žaliųjų stotelių“ labai daug, o sėjai skirtas laikas ribotas, todėl kiekviename mieste laukiami savanoriai galintys padėt organizuot sodinimo darbus savo mieste.

Akcijos eiga:

- akcijos pradžia skelbiama balandžio 27 d.,

- nuo balandžio 27 d. iki gegužės 15 d. truks žemės ruošimo ir sėjos darbai. Vaikai patys sėja, sodina, stebi, kaip jų sodinukai auga, džiaugiasi savo darbo rezultatais,

- pavasarį, vasarą rudenį vaikai patys prižiūri savo sukurtas žaliąsias zonas,

- rugsėjo ir spalio mėn. – derliaus nuėmimas, žemės/augalų paruošimas žiemos poilsiui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Daržovės Vaikas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min