Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visą gyvenimą Didžiojoje Britanijoje išgyvenusi moteris paskelbta nelegale

Londonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londonas
Šaltinis: 15min
0
A A

65 metų Joana Wakely gresia deportacija iš Jungtinės Karalystės, nors ji gyvena Didžiojoje Britanijoje nuo šešių mėnesių, mokėjo mokesčius ir čia užaugino tris vaikus, skelbia britų dienraštis „The Daily Mail“.

Moteris gali būti deportuota vasarį, nes neseniai Didžiosios Britanijos oro uosto darbuotojai pareiškė, kad ji nėra Didžiosios Britanijos pilietė.

J.Wakely, kuri pabrėžia esanti britė, gimė Vankuveryje, Kanadoje. Jos mama buvo anglė, o tėvas – kanadietis. Kai jai buvo šeši mėnesiai, šeima persikėlė į Didžiąją Britaniją. J.Wakely sakė maniusi, kad tėvai užregistravo ją kaip Didžiosios Britanijos pilietę. Moteris po užsienį keliaudavo su Kanados pasu. Ji yra buvusi Kanadoje, Izraelyje, keliose Europos šalyse ir niekur nekilo jokių nesusipratimų.

Tačiau neseniai ją, su vyru Mike`u atskridusią į Gatviko oro uostą iš Floridos, sustabdė oro uosto darbuotojai.

„Jie pasakė neturintys jokių duomenų apie mane ir kad aš esanti nelegalė. Įspaudė į mano pasą spaudą ir liepė išvykti iš šalies per šešis mėnesius. Tiesiog nesuprantu, kaip tai įmanoma. Visą gyvenimą mokėjau mokesčius, turiu nacionalinio draudimo numerį ir gaunu pensiją. Iš pradžių maniau, kad tai pokštas. Pareigūnai su manimi elgėsi kaip su melage. Ta moteris net pažvelgė į mano vyrą ir pasakė, kad jis galėjo susipažinti su manimi Amerikoje ir mane parsivežti. Tai juokinga“, – pasakojo J.Wakely.

Norėdama likti Didžiojoje Britanijoje moteris turės sumokėti 840 svarų sterlingų ir išlaikyti specialų pilietybės testą. Tačiau net ir tai negarantuoja, kad jos prašymas bus patenkintas. Kanadoje, į kurią ji gali būti išsiųsta, moteris neturi nei namų, nei giminaičių.

Didžiosios Britanijos pasienio agentūra pabrėžė, kad yra aiški pilietybės suteikimo tvarka, kurios būtina laikytis, o ilgalaikis gyvenimas šalyje negarantuoja, jog taip bus visada.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min