Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Obuolys ir Kriaušė draugus rinksis iš gausybės vaikų pieštų herojų

Obuolio ir Kriaušės draugai
Konkurso nuotr. / Obuolio ir Kriaušės draugai
Šaltinis: 15min
0
A A

Praeitais metais bendrovė „Smulkus urmas“, siekdama populiarinti sveikos mitybos įpročius, išleido Marijos Verseckaitės sukurtą edukacinę pasaką vaikučiams „Stebuklingi Obuolio ir Kriaušės nuotykiai“, kurioje pagrindiniai herojai moko mažuosius kaip tinkamai ir sveikai maitintis.

Spausdinta knygelė buvo padovanota didžiųjų šalies miestų vidurinių mokyklų pradinukams, visų rajonų centrų bibliotekoms, elektroninę knygelės versiją nemokamai atsisiųsti turėjo galimybę ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovai.

Knygelė sulaukė daug gražių tėvelių ir pedagogų atsiliepimų. LR Švietimo ministerijos atstovai šią knygelę netgi rekomendavo naudoti vaikų ugdymo procese apie tinkamos mitybos principus.

Paskatinti projekto sėkmės, bendrovė ketina inicijuoti knygelės tęsinio sukūrimą ir leidybą. Prie projekto buvo paprašyti prisidėti ir vaikai.

Bendradarbiaujant su dienraščiu „15min“, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinių buvo prašoma sugalvoti ir nupiešti naujus Obuolio ir Kriaušės draugus.

Piešinių konkurso organizatoriai sulaukė net 126 piešinukų iš septyniolikos lopšelių-darželių ir mokyklinio ugdymo įstaigų, taip pat dvidešimties pavienių konkurso dalyvių.  Vaikučių išmonei ir fantazijai nebuvo ribų: įvairiausiomis piešimo priemonėmis buvo piešiami ne tik vaisiai, daržovės, ar uogos, bet ir pasakos herojais buvo siūloma pieno stiklinės ar vaisių uogienės stiklainiai. Organizatorius itin džiugino tai, jog vaikučiai Obuolio ir Kriaušės draugais siūlė tik sveiko maisto produktus.

Konkurso organizatorių laukė itin sudėtingas uždavinys atrinkti konkurso nugalėtojus, kurie buvo paskelbti trijuose skirtingose amžiaus grupėse:

Iki 5 metukų amžiaus vaikų grupėje laimėtojais pripažinti:

Mėja Gurčiūtė, 3 metai, Vilniaus lopšelis-darželis „Jovarėlis“, „Katinėlių grupė“;
Ignas Jogėla, 4 metai, Vilniaus lopšelis-darželis „Švelnukas“;
Deimantė Janavičiūtė, 4 metai, Vilniaus lopšelis-darželis „Pabiručiai“, „Kiškučių“ grupė.

Nuo 5 iki 7 metukų amžiaus grupėje laimėjo:

Saulė, 5 metai, Vilniaus lopšelis-darželis „Drevinukas“, „Pelėdžiukų“ grupė;
Tajus Šliužas, 6 metai, Vilniaus lopšelis-darželis „Bitutė“, „Gandriukų“ grupė;
Agnė Stankevičiūtė ir Urtė Petroševičiūtė, 6 metai, Vilniaus vaikų lopšelis-darželis „Kodėlčiukas“, „Pabiručių“ grupė.

7-10 metų grupėje laimėjo:

Austėja Urbonaitė, 9 metai, 3 klasė, Vinco Svirskio pagrindinė mokykla, Surviliškis, Kėdainių r.;
Agnė, 7 metai, Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionas;
Aurimas Četrauskas, 8 metai, Vilniaus „Ryto“ vidurinė mokykla.

Visi nugalėtojai bus apdovanoti bendrovės „Smulkus urmas“ įsteigtais prizais – įspūdingo dydžio vaisių pintinėmis ir diplomais.

Dabar Obuolys ir Kriaušė su knygelės autoriaus pagalba rinksis sau draugus būsimam knygelės tęsiniui. Herojai žada draugauti tik su tais, kurie maitinimo specialistų yra labiausiai rekomenduojami vaikučiams.

Konkurso organizatoriai nuoširdžiai dėkoja ne tik laimėtojams, bet ir visiems konkurso dalyviams už smagius ir su meile pieštus piešinukus bei kviečia nepamiršti, kad su daržovėmis ir vaisiais visiems vaikams reiktų nuolat draugauti juos reguliariai vartojant.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min