TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar užteks žuvies ir jūrai, ir stalui

Jūrų muziejus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Žuvis
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 9 dieną (ketvirtadienį) 18 val. „Lietuvos gamtos fondas“ kartu su „Nepatogaus kino diskusijų klubu“ kviečia į Vilniaus kino teatrą „Skalvija“, kur vyks „Europos žuvies savaitei“ paminėti skirti renginiai.

Tapk Žūklės draugu FACEBOOK tinkle.

Gyventojų laukia nemokama dokumentinio filmo apie nykstančius paprastuosius tunus peržiūra, taip pat diskusija su ekspertais „Ar užteks žuvies ir jūrai, ir stalui?“

Renginiai skirti paminėti Europos žuvies savaitę, kurią birželio 4-12 dienomis inicijuoja aplinkosauginių organizacijų aljansas „OCEAN2012“. Tokiu būdu norima atkreipti visuomenės ir valdžios atstovų dėmesį į kritišką žuvies išteklių Europos vandenyse būklę. Skaičiuojama, kad apie 72 proc. visų ES žuvies išteklių jau yra pereikvoti, o daugiau nei 20 proc. gaudomi pernelyg intensyviai, kad galėtų atsikurti.

„Mes norime, kad ateityje būtų taip, kaip anksčiau. Kad jūros būtų pilnos žuvies, o tradicinės žvejų bendruomenės ir vėl klestėtų,“ – sako „Lietuvos gamtos fondo“ gamtosaugos specialistas Robertas Staponkus. – „Europos Komisija netrukus turėtų paskelbti siūlymus žuvininkystės politikos reformai. Tikimės, kad šis prašymas bus išgirstas ir bus priimti teisingi sprendimai, padėsiantys sustabdyti žuvies išteklių pereikvojimą“.

Režisieriaus Rupert Murray dokumentinis filmas „Žuvies dalia valo gale“ (angl. „The end of the line“) iliustruoja sėkmingą žmogaus kovą su žuvimis pasaulio vandenynuose bei pasakoja, kaip toks patiekalas, kaip suši, gali prisidėti prie paprastųjų tunų išnykimo. Filmo kūrėjai nebekelia klausimo, ar žuvų ištekliai išnyks, tik bando išsiaiškinti, kada tai įvyks. Filmo kūrėjai nebekelia klausimo, ar žuvų ištekliai išnyks, tik bando išsiaiškinti, kada tai įvyks.

Po filmo vyks pokalbis apie neatsakingo vartojimo žalą gamtai ir žmogui. Ar užteks žuvies ir jūrai, ir stalui? Kokia žuvies išteklių padėtis Europoje ir Lietuvoje? Kiek nykstančių žuvų rūšių puikuojasi ant prekystalių Lietuvoje? Ar tiesa, kad neatsakingai vartodami galime pakenkti tradicinėms žvejų bendruomenėms, stumti žmones į skurdą ir migraciją? Šiais klausimais diskutuos mokslininkai dr. Nijolė Kazlauskienė, dr. Rimantas Repečka, Kęstutis Skrupskelis („Gamtos tyrimų centras“), dr. Egidijus Bukelskis (Vilniaus universitetas), taip pat Tomas Zolubas (Žuvininkystės tarnyba prie LR Žemės ūkio ministerijos) ir Kęstutis Navickas („Baltijos aplinkos forumas“).

Norintys dalyvauti filmo peržiūroje ir diskusijoje turėtų pasiimti nemokamą bilietą kino teatro „Skalvija“ kasoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min