TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Brazilijoje aptikta akla... iškasena

akla zuvis
akla zuvis
Šaltinis: 15min
0
A A

San Paulo universiteto ichtiologai padarė sensacingą atradimą: dviejuose šuliniuose Žajibo miesto apylinkėse jiems pavyko sužvejoti aklą žuvelę, kuri laikoma piranijų prosenele ir kurios amžininkai bei giminaičiai išmirė prieš milijonus metų.

Tyrinėtojai, vadovaujami daktarp Cristiano Moreiros, po kruopščių tyrimų, kurių metu buvo ieškoma požeminio vandens gyslose gyvenančių mokslui nežinomų guvūnų, į paviršių iškėlė net 32 žuveles, kurios laikomis gyvomis iškasenomis. Characinų (Characiformes – lot.) būriui priklausanti Stygichtys typhlops pirmą kartą buvo aptikta Žajibo miesto šulinyje 1962 metais, o po to buvo laikoma išnykusia. Dabar, kai aptiktos kelios dešimtys šių žuvų, mokslininkiai prašneko, kad tai vienintelė iš priešistorinių laikų mus pasiekusi Pietų Amerikos žuvis.


Po žeme gyvenanti žuvelė, kurią galima ir perkeltine irt tiesiogine prasme vadinti iškasena, kaip ir visi požemių gyvūnai yra akla, jos kūnas pusiau skaidrus, blyškiai rožinės spalvos, oda – be pigmentacijos. Tyrėjai mano, kad gyvos iškasenos arealas – tai 25 km ilgio vandeningas žemės plutos sluoksnis Žajibo miesto regiono gelmėje. 

Visos žūklės naujienos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min