Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 20:35

Karibų jūrą užkariauja spygliuoti agresoriai

Pterois
Pterois
Meksikos pajūrio perlus – Kankuno ir Karmeno pliažus kasmet aplanko 7 mln. turistų iš viso pasaulio, tačiau ši idilė gali tapti prisiminimais, nes pastaruoju metu maudytis jūroje ties minėtais paplūdimiais tapo pavojinga: ekspertai pabrėžia, kad galima tapti agresyvių žuvų atakos auka.

Meksikos valdžios potvarkiu pliažuose įrengta 5000 stendų su informacija apie pavojus tykančius vandens procedūrų ir ypač nardymo mėgėjų. Kartu pateikiamos rekomendacijos,  kaip elgtis maudantis. Pavojų plaukikams kelia piktos, kaip gaidžiai-peštukai, tropinės žuvys – jūrų velnias (Pterois Volitans) ir jūrų liūtas (Pterois miles). Kontaktas su jomis gali baigtis ilgai nepraeinančiais skausmais ir net karštlige, jei įsidursite minėtų žuvų nugaros peleko spygliais. Žvejams rekomenduojama šių agresyvių ir noriai stveriančių masalus žuvų neimti į rankas, nes nuodingi ne tik jų pelekai, bet ir pilvo oda.

Jūrų liūtai ir velniai – žuvys atėjūnės, kurios Karibų jūroje pasirodė prieš keletą`metų. Ichtiologų žiniomis, jos buvo atvežtos iš Indijos arba Ramiojo vandenynų. Blogiausia, kad minėtos žuvys – labai vislios ir dauginasi kosminiu greičiu. Velnio arba liūto patelė kas keturias dienas subrandina ir gali išneršti iki 15 000 ikrelių.

Dėl agresyvių žuvų atakų ypač pvojinga maudytis ir žvejoti tapo Bahamų salų ir Kubos pliažuose, bet jos sparčiai plinta toliau ir pasiekė Meksiką. Tad ši šalis pasiūlė suvienyti viso regiono jėgas ir neutralizuoti nemalonų reiškinį. Greičiausia išeitis – saugoti ryklių išteklius ir juos gausinti, nes šie plėšrūnai minta jūrų velniais ir liūtais jų tėvynėje ir natūraliai reguliuoja agresyvių peštukų gausumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min