Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keisčiausia žuvis gyvena sausumoje

 Kai vandens telkiniai mangrovų pelkėse išdžiūsta, rivulusai persikrausto į medžius
Kai vandens telkiniai mangrovų pelkėse išdžiūsta, rivulusai persikrausto į medžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Biologai pačia keisčiausia iš planetoje gyvenančių žuvų įvardijo marmurinį rivulusą (Rivulus marmoratus – lot.), kuris keletą mėnesių per metus praleidžia medžiuose.

Rivulusas – nedidelė žuvelė, kurios ilgis vos 5 cm, tačiau jos gyvenimo būdas šokiruoja mokslininkus, kurie ilgą laiką negalėjo patikėti, kad ji gali tiek daug laiko praleisti neįprastoje aplinkoje. Paprastai rivulusai gyvena mangrovų pelkėse arba dumblėtuose ežeruose ir tvenkiniuose, kur okupuoja vandens užtvindytus krabų urvelius.

Šios žuvelės paplitusios Floridoje, Lotynų Amerikoje, Karibų jūros salose. Kai jų priebėga esantys vandens telkiniai sausuoju metų laiku išdžiūsta, rivulusai persikrausto į medžius. Belizo pelkėse šimtai šių žuvelių buvo aptiktos sutrūnijusiuose medžių kamienuose išsirikiavusios kaip žirniai ankštyse. Biologams sunku patikėti, kad paprastai savo teritoriją nuo gentainių įnirtingai ginantys rivulusai, gyveno tose slėptuvėse šonas šonan kaip draugiškiausi padarai. Matyt, būtinumas saugiai pasislėpti nuo plėšrūnų ir sausros tampa svarbesnis už įgimtus instinktus.

Kad galėtų gyventi sausumoje, rivulusai pertvarko savo organizmą: orą įkvėpia žiaunomis, o azotą šalina per odą. Kai po sausros žuvelės sugrįžta gyventi į vandenį, jos vėl pradeda kvėpuoti kaip daugelis žuvų. Įdomu tai, kad rivulusai ne tik prisitaikė gyventi sausumoje, bet ir dauginasi be pašalinės pagalbos. Šios žuvelės neturi lyties.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min