TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žūklės patarimai. Kokios spalvos jaukas naudojamas pavasarį?

Rupus, vienarūšis jaukas vilioja srovėje stambius egzempliorius
Rupus, vienarūšis jaukas vilioja srovėje stambius egzempliorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Klasikiniai meškeriojimo kanonai teigia, kad žiemą naudojami tamsiaspalviai masalai, nekrintantys į akis, tačiau balandį vanduo taip pat dar neįšilęs tad, ar masalo spalva šiuo metu jau gali būti ryškesnė, išsiskirianti iš aplinkos?

Žūklės draugai susibėga čia.

Prieš penkerius metus žinomi vokiečių meškeriotojai Markas Bekas ir Ralfas Gerkė aprašė eksperimentą, kurį atliko balandžio mėnesį: jie upėje pasiruošė dvi meškeriojimo vietas – vienoje žuvys buvo viliojamos juodu, o kitoje – raudonu jauku. Pirmoje vietoje jiems pavyko sugauti daugiau kuojų, plakių ir puskaršių, tačiau raudonas jaukas patraukė nors ir mažesnį skaičių, tačiau stambesnių žuvų, ypač karšių dėmesį. Meškeriotojai mano, kad šaltame ir skaidriame vandenyje žuvys privengia rodytis ryškaus jauko fone, o smulkios žuvys baikštesnės, todėl raudonas jaukas sugundė labiau savo jėgomis pasitikinčius stambius egzempliorius.

Grynas jaukas

„Gaudant srovėje atsargias ir stambias žuvis, dažniausiai naudojami tik grynieji augalinės ar gyvūninės kilmės jaukai. Kai srovėje meškeriojamos žuvys aktyvios, pakanka gyvūninės kilmės jaukų, pvz. kapotų sliekų, sumaišytų su balastine medžiaga“, – teigia knygos „Šiuolaikinė žūklė“ autorius Steponas Pučinskas. Šitaip jaukinamos šaltame vandenyje meškeriojamos stambios kuojos ir karšiai, nes tada nekyla pavojus, kad žuvys pasisotins ir praras apetitą. Jaukas tinkamiausias – gana lipnus, o vanduo, naudojamas jaukui drėkinti, pasūdomas. Jei meškeriojama srovėje, dideli jauko rutuliai nugramzdinami pasirinktoje vietoje, o, kai kibimas ima silpti, jaukinama mažomis porcijomis, kurios užmetamos laidyne, specialia šėrykle, tvirtinama prie sudurtinės meškerės, ar samteliu.

Masalo spalva

Plūdininkai ne visada sutaria įdomiu klausimu: kokia turi būti jauko ir  masalo spalva – vienoda ar gali skirtis? Kartais, S.Pučinsko teigimu, žuvis labiau vilioja masalas, išsiskiriantis iš aplinkos, tačiau būna ir visai priešingai. Kita vertus, nėra paprasta parinkti tokį masalą, kurio spalva nesiskirtų nuo jauko spalvos. Kur gauti juodo masalo, kai naudojamas juodas jaukas.Be to, žuvys gelmėje regi tik pilkus atspalvius, tad raudonai, žaliai ar kitaip nudažyti masalai joms gali atrodyti vienodai. Jaukų dažymas dažnai pasiteisina. Jaukus galima spalvinti natūraliais ir sintetiniais dažikliais, pvz. įvairių spalvų milteliais „Tracix“. Juodos spalvos dažiklis – žiemos ir pavasario periodo jaukams, oranžine spalva dažyti jaukai šiltuoju metų laiku vilioja stambias žuvis, geltonu jauku gundomos priedugnėje susibūrusios stambios žuvys, rudi jaukai patinka kuojoms, o balti – karšiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min