Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
Išbandyti

Masinis reiškinys: gyvsidabris žuvienoje

Kiekviena ketvirta žuvis, sugauta bet kurioje iš 291 Jungtinėse valstijose (JAV) tekančių upių, užteršta gyvsidabriu, o dar kas ketvirtoje, t.y. 25 proc., iš užterštų pavojingu sunkiuoju metalu žuvų gyvsidabrio kiekis viršija leistiną normą, nustatytą JAV aplinkos apsaugos agentūros.
Žvejo laimikis, ešeriukai
Žvejo laimikis, ešeriukai / Prano Sukacko nuotr.
Temos: 2 Gyvsidabris Žuvis

Amerikos geologijos tarnybos hidrologai teigia, kad pagrindinis neurotoksino šaltinis – anglimi kūrenamos elektrinės. Upės ir upeliai gyvsidabriu ypač užteršti Šiaurės ir Pietų Karolinos, Džordžijos, Floridos ir Luizianos valstijose, kur nėra pramoninių rajonų, tačiau plyti didelės pelkės ir pušynai, nes, mokslininkų teigimu, būtent tokioje aplinkoje neorganinis gyvsidabris virsta toksišku organiniu junginiu – metilo gyvsidabriu, kuris aptinkamas 95 proc. apnuodytų žuvų.

Gyvsidabriu užteršta žuvis ir moliuskai ypač pavojingi vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, o moterų organizme susikaupęs gyvsidabris sukelia palikuonims neurologinius sutrikimus. Mokslininkai rekomenduoja tiems, kurie nori sumažinti apsinuodijimo gyvsidabriu riziką, valgyti smulkią žuvį, pvz. ešerius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius