Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meškeriotojų nuomonė: praktiškiausias segtukas

Meškeriotojų nuomone, geriausia yra iš vientisos vielos atkarpos išlenkiamo segtuko „Fast Lock“, sujungto su „Rolling Swivel“ sukučiu, konstrukcija
Meškeriotojų nuomone, geriausia yra iš vientisos vielos atkarpos išlenkiamo segtuko „Fast Lock“, sujungto su „Rolling Swivel“ sukučiu, konstrukcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas labiausiai naudojamų meškeriojimo reikmenų – segtukas, kuriuo prie valo prisegami spiningo masalai, plūdės, svareliai, pavadėliai, montažai.

Šis praėjusio amžiaus viduryje išrastas meškeriojimo reikmuo, kurio prototipu tapo, klasikinis angliškas „žiogelis“, toks populiarus todėl, kad jis padeda sutaupyti daug brangaus meškeriojimo laiko, paprastai eikvojamo rišti sudėtingus mazgus. Kadangi ne veltui sakoma, kad meškeriojant smulkmenų nėra, tai ir mazgai, kuriais tvirtinami prie valo įnagiai – sudėtingi, lauko sąlygomis juos rišti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Antra, jei mazgas bus surištas aplaidžiai arba tiesiog nepavyks jo tinkamai sumegzti, įvyks tai, kas turi tokiais atvejais įvykti – neteksite arba geros blizgės ar dugninės montažo, arba dar blogiau – kartu su masalu ar pavadėliu nutrūks puikus laimikis. Todėl segtukas taip ir išpopuliarėjo, kad jį prie valo galima pririšti iš anksto, geru mazgu ir išvengti staigmenų.

Meškeriojime naudojamas pirmasis serijinis segtukas buvo pavadintas „snap“. Jo konstrukcija labai priminė „žiogelį“ ir susidėjo iš korpuso bei suformuotos iš stangrios vielos segtuko. Tačiau ši konstrukcija buvo gana nepatikima, nes smaigelis nuo stipraus smūgio iššokdavo iš apkabos ir segtukas atsisegdavo, o antra, dėl išlenkto iš metalo plokštelės korpuso „snap“ segtukai atrodo masyvūs, todėl ir žuvims krenta į akis. Šie segtuko trūkumai buvo tokie akivaizdūs, kad jie sukėlė audringą šio meškeriojimo įrangos elemento evoliuciją. Meškeriojimo segtukas – vienas labiausiai „išradinėjamų dviračių“ pasaulyje. Šiandien žinoma šimtai meškeriojimo segtukų modelių, tačiau labai daug jų tarnavo meškeriotojams vos vieną ar du sezonus, o paskui jų gamyba buvo nutraukta. Dažniausiai segtukai naudojami kartu su sukučiais, kurio pagrindinė funkcija todėl segtuko populiarumas 50 proc. priklauso nuo pastarojo konstrukcijos.

Kokius standartus turi atitikti šiuolaikinis segtukas, kad ne tik įtiktų meškeriotojų kaprizams, bet ir atitiktų jų poreikius? Meškeriotojų apklausos parodė, kad pageidaujama, jog segtuko konstrukcija turi būti labai paprasta ir vientisa, kad jis būtų patvarus. Antra, segtuku turi būti nesudėtinga ir paprasta naudotis. Trečia, jis turi būti tvirtas, kad atlaikytų reikiamas apkrovas. Ketvirta, segtukas turi patikimai užsisegti, kad nei smūgio į kokią nors kliūtį, o tuo labiau, laimikio traukimo metu, patirdamas apkrovas, galinčias sukelti deformacijas, neatsisegtų. Penkta, tiek jis tiek sukutis turi būti maksimaliai nekrintantys į akis, kad žuvims nekeltų įtarimo. Šešta, segtukai su sukučiais privalo nerūdyti.

Geriausiai meškeriotojai šiandien atsiliepia apie segtuką „Fast Lock“, gaminamą iš plieninės spyruoklinės vielos, todėl šio segtuko kontūrai ne ką labiau pastebimi vandenyje nei meškeriojimo valas. Segtukas labai paprastai ir greitai atsegamas ir užsegamas, į jo auselę lengva įverti įvairių meškeriojimo reikmenų tvirtinimo kilputes. Segtukas labai tvirtas – pats mažiausias „Fast Lock“ segtukas, pagamintas iš 0,14 mm skersmens vielos, atlaiko 4 kg apkrovą. Dauguma meškeriotojų pageidauja, kad tokie segtukai būtų poruojami su maksimaliai trintį sumažinančiais guoliniais sukučiais „Rolling Swivel“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min