Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 31d. 10:32

Rekordinis plačiakaktis

D.Opelis su rekordiniu plačiakakčiu
Archyvo nuotr. / D.Opelis su rekordiniu plačiakakčiu

Ilinojaus valstijoje užfiksuotas naujas meškerojimo rekordas: Darinas Opelis - žvejys iš šios valstijos Vordeno miesto sugavo gigantišką baltąjį plačiakaktį, sveriantį 92,5 svaro (maždaug 42,5 kg).

Tai didžiausia toliausiai į šiaurę sugauta šios rūšies žuvis. Vėsesniame klimate jie auga lėčiau ir būna mažesni. Didesni nei D.Opelio sugautas plačiakakčiai sužvejoti tik žymiai šiltesnio klimato zonoje – 93 svarų sugautas Teksase, o 100 svarų - Pakistane.

Plačiakakčiai – žolėdės žuvys, kurios kartu su baltaisiais amūrais specialiai veisiamos užželiančiuose vandens telkiniuose, kad apvalytų juos. Plačiakakčiai pirmą kartą Lietuvos vandenyse buvo įveisti 1962 metais. Šios šiltamėgės žuvys buvo auginamos Kietaviškių žuvininkystės ūkio tvenkiniuose, leidžiamos į Elektrėnų marias, nes šiluminės elektrinės išleidžiami vandenys tinkama aplinka šioms žuvims. Tad nenuostabu, kad mūsų šalyje didžiausias plačiakaktiis, svėrės kiek per 20 kg buvo sugautas būtent Elektrėnų mariose. Ichtiologai teigia, kad natūraliomis sąlygomis plačiakakčiai užauga iki 20 kg, tačiau Europoje dažnai sugauna didesnių šios šeimos žuvų.

DAUGIAU ŽŪKLĖS NAUJIENŲ RASITE ČIA

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min