-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sugauti dar keli lydekas gaudę brakonieriai

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Lazdijų agentūros pareigūnams jau įkliuvo visoje šalyje vykstančios lydekų neršto apsaugos akcijos „Lydeka-2014“ pažeidėjai.
Lydeka
Lydeka / BFL/Sauliaus Žiūros nuotr.

Galsto ežere, Lazdijų rajone buvo pastebėta valtis ir du asmenys joje, traukiantys tinklus. Prisiartinę prie jų aplinkosaugininkai pastebėjo ir trečiąjį žmogų.

Pažeidėjai aplinkosaugininkams įkliuvo pakeliui namo. Su savimi jie nešėsi 3 lydekas ir daugiau kaip 3 kg raudžių. Jų aplinkai padaryta žala siekia per 1,7 tūkst. litų.

Aplinkos ministerija primena, kad tiek žvejams verslininkams, tiek mėgėjams lydekas draudžiama gaudyti nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.

Iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus. Jeigu užkibo žuvis, kurią tuo metu draudžiama gaudyti, ją reikia iš karto paleisti atgal į vandens telkinį.

Draudžiamos gaudyti žuvys, suleistos į tinklelį sugautam laimikiui laikyti, nesvarbu, ar jos gyvybingos, ar ne, laikomos laimikiu ir už jas privalu atlyginti gamtos ištekliams padarytą žalą.

Už lydeką – 545 litai

Už kiekvieną draudžiamu laiku sugautą lydeką teks sumokėti po 545,5 litus. Jeigu ji bus sugauta draustinyje ar rezervate, suma išaugs trigubai – reikės mokėti 1 636,5 litus. Už šį pažeidimą gresia ir administracinė atsakomybė – gali būti skirta iki  tūkstančio litų bauda. Taip pat bus konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės (valtys ir kt.).

Akcijos „Lydeka-2014“ metu aplinkosaugininkai organizuoja reidus, nuolat stebi vandens telkinius, ypač svarbiausias lydekų nerštavietes. Pareigūnams talkina neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos pareigūnai, saugomų teritorijų direkcijų specialistai.

Prie akcijos aktyviai prisideda neseniai susikūrusi Lietuvos meškeriotojų sąjunga, kitos žvejų mėgėjų asociacijos. Tikimasi ir žvejybos plotų naudotojų, žvejų mėgėjų, visuomenės pagalbos.

Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus žmonės raginami iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai šią informaciją nedelsdami perduos atitinkamo regiono budinčiam mobiliam aplinkosaugininkų ekipažui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius