Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiauriausias įrodymas, kad žuvis šviežia

Picture 060
Picture 060
Šaltinis: 15min
0
A A

Taivane vis labiau įsiplieskia priešprieša tarp gyvūnų globos draugijos aktyvistų ir restoranų verslo atstovų – pirmieji keleto restoranų savininkus apkaltino žiauriu elgesiu su karpiais, o pastarieji teismuose ir žiniasklaidoje ginasi, kad puoselėja senąsias tradicijas, kurių tikslas – pabrėžti lankytojui, kad patiekiami kulinariniai patiekalai – šviežutėliai, pagaminti iš puikių produktų, ir išsklaidyti bet kokias abejones, jog maitinimo įstaigos reputacija atitinka iškaboje deklaruojamą lygį.

Labai ginčytinas klausimas, ar malonu valgyti gyvą žuvį? Tikriausiai daugelis atsakys į šį klausimą neigiamai. Kaimyninėje Lenkijoje jau priimtas įstatymas, draudžiantis parduoti gyvą žuvį. Kai žuvis (dažniausiai tai būna karpiai) ištraukiama iš parduotuvės akvariumo, pardavėjas privalo ją „užmigdyti“ specialia kuokele ir, pirkėjui pageidaujant išskrosti, tačiau tai negali būti daroma ant prekystalio, nes procedūrą gali stebėti vaikai. Tad Lenkijos žuvies parduotuvėse žuviai doroti įrengtos specialios patalpos.

Kinijoje iki šiol virėjo meistriškumo viršūne laikomas sugebėjimas taip iškepti arba išvirti aliejuje karpį, kad padėtas ant lėkštės jis dar rodytų gyvybės žymes, o klientui lazdelėmis plėšiant nuo skeleto žuvieną, vis dar žiobčiotų. Toks patiekalas iš karpio vadinamas „Žuvis In-Jan“.

Gyvūnų globos aktyvistai teigia, kad gyvos valgomos žuvys patiria siaubingas kančias, kurias galima palyginti su skausmu, patiriamu, kai žmogui gyvam lupa odą. Tačiau restoranų savininkai nenoriai braukia iš valgiaraščių nemažą pelną duodantį patiekalą ir teigia, kad tai pats geriausias įrodymas, jog patiekalas pagamintas iš šviežios žuves.

Kuo baigsis gyvūnų globėjų ir restoranų verslo atstovų ginčas dar sunku pasakyti, tačiau į jį jau ketina įsikišti oficialūs sluoksniai, tad gali atsitikti taip, jog restoranams teks kepti ne gyvus, o „užmigdytus“ karpius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min