Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimantas Endrijaitis po pralaimėjimo Argentinos krepšininkams: Nusileidome meistriškumu, bet nereikia iš to daryti tragedijos

Luisas Scola
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr. / Luisas Scola dominavo po krepšiais.
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Krepšinio ekspertas Rimantas Endrijaitis teigia, kad Argentinos rinktinė lenkia lietuvius meistriškumu ir nėra linkęs dramatizuoti nesėkmės Londono olimpinių žaidynių starte.

„Kai amerikiečiai prieš olimpiadą žaidė draugiškas rungtynes su Argentinos rinktine, jie vos vos išsikrapštė. Amerikiečiai buvo labai sunerimę, kad taip sunkiai laimėjo. O šios pirmosios Argentinos rinktinės olimpinių žaidynių rungtynės parodė, kad amerikiečiai buvo sunerimę ne veltui“, – po Lietuvos rinktinės pralaimėjimo Argentinos krepšininkams kalbėjo ilgametis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai triumfavo NKL
E.Ovčarenko/15min.lt nuotr.
Rimantas Endrijaitis

Lietuvos komanda nerado priešnuodžių prieš principinę varžovę ir Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pradėjo skaudžiu pralaimėjimu 23 taškų skirtumu – 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24).

„Praėjusį kartą mes prieš juos laimėjome pernelyg lengvai. Tada jie nebuvo pasiruošę. Šį kartą jie parodė, kad yra geri meistrai, ne veltui žaidžiantys geruose klubuose ir yra tikrai galingi,“ – vertino R.Endrijaitis.

Paskutinį kartą rinktinės buvo susitikusios 2010-ųjų pasaulio pirmenybių Turkijoje ketvirtfinalyje, kai Lietuva uraganiniu puolimu tiesiog nušlavė Argentiną – 104:85.

Jų „centras“ Luisas Scola sumalė mūsų „centrus“ į miltus, - sakė R.Endrijaitis.

„Mūsiškiai norėjo plačiai, agresyviai, dengdami visoje aikštėje varžovus užvaikyti, nes Argentinos rinktinės žaidėjai – vyresnio amžiaus. Žaisti plačiai ir agresyviai – planas lyg ir geras. Bet pamatėme, kad varžovai tam reikalui buvo pasiruošę ir fiziškai, ir psichologiškai. Jie ėmė draskyti mūsų plačią gynybą prasiveržimais, apgaulingais judesiais. Dar – labai geri perdavimai, kai kamuolys patekdavo ten, kur reikia argentiniečiams – tam žaidėjui, kuris būdavo laisvesnis. Vėliau varžovai ėmė žaisti per vidurio puolėją. Jų „centras“ Luisas Scola sumalė mūsų „centrus“ į miltus. Kai mūsų komanda susispausdavo, jis pradėjo atmetinėti. O ten – snaiperis Carlosas Delfino. Kai pataikė kelis kartus nuo kokių septynių metrų, pasimetėm. Neaišku ką daryti: koncentruojiesi prie krepšio – gauni iš toli, koncentruojiesi toliau – gauni iš arti. Mūsų rinktinės planas visiškai subiro. O dar agresyvi Manu Ginobilio gynyba, kamuolio perėmimai viduryje aikštės ir greitas puolimas. Jis įmesdavo atėmęs kamuolį, kai mes bandėme nelabai protingus perdavimus – tiesioginius, neapgaulingus. Numatydavo, kur bus perdavimas, puldavo ir perimdavo kamuolį“, – lietuvių pralaimėjimo Londone priežastis vardijo krepšinio ekspertas.

R.Endrijaitis pripažino, kad Lietuvos komanda nusileidžia varžovams meistriškumu: „Jų žaidėjai individualiai buvo techniškai geresni – buvo labai daug apgaulingų judesių, kurie kartais mūsų gynėjus „sukabindavo į orą“. Argentiniečiai yra labai puikiai susižaidę. Geri pataikymai, prasiveržimai. Juos nepaprastai sunku dengti.“

Vis dėl to, ilgamečio trenerio nuomone, dabar svarbiausia yra – nedaryti iš šio pralaimėjimo tragedijos. R.Endrijaitis mano, kad tik taip Lietuvos krepšininkai gali nepalūžti psichologiškai. Jis prisipažino, kad šiuo metu Lietuvos rinktinės treneriams nepavydi: „Trenerių laukia nelengva užduotis. Jiems reikės sustatyti vyrus, paruošti juos taip, kad jie nejaustų psichologinių pasekmių. Bet aš manau, kad viskas susitvarkys. Visi supranta, kad žaidėme su labai sudėtingu varžovu. Vyrai turėtų atsistatyti: jie turi patirtį, gavę pamokų, kolektyvas yra susigyvenęs. Jeigu tik iš šio pralaimėjimo nedarys tragedijos.“

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min