Lietuvos rinktinė sukūrė sensaciją – įveikė ispanus! (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje Lietuvos rinktinė pateikė nemalonų siurprizą Ispanijos krepšininkams. Trečiose D grupės rungtynėse antradienį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai po atkaklios kovos 76:73 (11:22, 24:21, 18:21, 23:9) nugalėjo titulą ginančius ispanus ir į savo sąskaitą įsirašė jau trečią pergalę iš eilės.
Lietuva prieš Ispaniją
Lietuvos rinktinė pateikė nemalonią staigmeną ispanams / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečias kartas nemeluoja. Du kartu gana dideliu skirtumu kontrolinėse rungtynėse šią vasarą Ispanijos krepšininkams pralaimėję lietuviai atsigriebė pasaulio čempionate. K.Kemzūros auklėtiniai iškovojo įspūdingą pergalę įtemptose ir dramatiškose rungtynėse bei privertė ispanus suklupti jau antrą kartą Izmire.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė Linas Kleiza. Jo sąskaitoje 17 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai. Po 13 taškų pridėjo Jonas Mačiulis ir Martynas Pocius, 12 - Mantas Kalnietis, 5 - Simas Jasaitis, po 4 - Robertas Javtokas ir Tomas Delininkaitis, po 3 - Paulius Jankūnas ir Martynas Andriuškevičius, 2 - Martynas Gecevičius.

Ispanų rinktinėje išsiskyrė Marcas Gasolis ir Juanas Carlosas Navarro. Jų sąskaitoje - po 18 taškų.

Linas Kleiza: „Čia tik turnyro pradžia. Reikia eiti į priekį“

Kęstutis Kemzūra: pajutome kraujo kvapą

Trečiadienį Lietuvos rinktinės laukia kova dėl pirmosios vietos D grupėje su taip pat pasaulio čempionate nė karto nesuklupusia Prancūzijos nacionaline komanda. Rungtynių pradžia - 21.00 val.

Prieš rungtynes

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra prieš rungtynes su Ispanijos krepšininkais akcentavo tris dalykus – neklysti, stabdyti greitas atakas ir atkovoti kamuolius. „Tik tuomet turime šansą“, – kalbėjo jis.

Daugiau naujienų iš pasaulio krepšinio čempionato - specialioje rubrikoje.

Dvikovoje turėtų pasirodyti ir Robertas Javtokas, nors žiniasklaidoje buvo pasirodę gandų, kad čiurnos traumą patyręs vidurio puolėjas mačą su ispanais praleis. Pastarąją informaciją paneigė rinktinės vadovas Kęstutis Pilipauskas.

Lietuvos rinktinė besirengdama pasaulio čempionatui du kartus žaidė su ispanais ir abu kartus pralaimėjo. Vitorijoje K.Kemzūros auklėtiniai nusileido 76:97, o Madride – 75:94. Ispanų stratego Sergio Scariolo nuomone, artėjančios rungtynės bus visiškai kitokios. „Esame neutralioje aikštėje ir neturime Jose Calderono“, – sakė jis.

Prieš rungtynes Lietuvos sirgalių nepasitenkinimą užsitraukė FIBA organizacija pirmadienį paskelbusi, kad būgnų krepšinio gerbėjai į arenas negalės įsinešti. Tačiau praėjus dienai šį sprendimą FIBA atšaukė. Lietuvos krepšinio sirgaliai antradienį 19.00 val. ketino rengti protesto akciją prie „Halkapinar“ arenos.

Lietuvos komanda pasaulio čempionato starte pasiekė dvi pergales – 92:79 įveikė Naujosios Zelandijos krepšininkus ir 70:68 nugalėjo kanadiečius. Ispanijos rinktinė pirmose pasaulio čempionato rungtynėse 66:72 nusileido prancūzams, o antrose – 101:84 įveikė Kanados nacionalinę komandą.

1 kėlinys

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, M.Gecevičius, S.Jasaitis, L.Kleiza, R.Javtokas. Ispanija: R.Rubio, J.C.Navarro, R.Fernandezas, J.Garbajosa, M.Gasolis.

1 kėlinys 2min.

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė ispanai, lietuviams sunku įveikti jaudulį, jų metimai lekia pro šalį. Atrodo, arenoje sėdi vien lietuvių sirgaliai, keliantys pragarišką triukšmą.

1 kėlinys 3min.

Pirmuosius taškus Lietuvos komandai pelnė S.Jasaitis, tačiau tuoj pat atsako taikliu metimu J.C.Navarro. Ispanai priekyje 4:2.

1 kėlinys 4min.

R.Javtokas krauna kamuolį iš viršaus po M.Kalniečio perdavimo ir lygina rezultatą. Netrukus M.Kalnietis dar kartą krauna iš viršaus ir išveda Lietuvos rinktinę į priekį 6:4.

1 kėlinys 6min.

Ispanai trise dengia L.Kleiza, atakas M.Kalnietis mėgina baigti per R.Javtoką. Netrukus ispanai vėl išsiveržia į priekį - 9:8.

1 kėlinys 7min.

R.Javtokas vienu taikliu baudos metimu lygina rezultatą - 9:9.

J.Garbajosa pataiko jau antrą tritaškį, o lietuvių atsakas nepavyksta - 12:9 priekyje ispanai.

1 kėlinys 8min.

M.Gasolis įspudingu reidu prasibrauna pro tris lietuvius ir pelno du taškus iš po krepšio - 14:9. Tuo pačiu atsako ir L.Kleiza.

1 kėlinys 9min.

R.Lopezas šveičia tritaškį, M.Kalniečio mėginimas atsakyti tuo pačiu nesėkmingas - 17:11.

M.Gasolį sulaikyti T.Klimavičiui sunku. Ispanų vidurio puolėjas vienu žingsniu priartėja prie krepšio ir įkrauna iš viršaus - 19:11.

1 kėlinys 10min.

Niekeno nedengiamas R.Fernandezas smeigia dar vieną taiklų tritaškį ir ispanai tolsta 22:11. Lietuvių snaiperiams kol kas nesiseka.

Baudos metimų nepataiko ir L.Kleiza.  Pirmą kėlinį laimi ispanai 22:11.

2 kėlinys 1min.

Antrąjį kėlinį ispanai pradeda gražia kombinacija ir dviem taikliais taškais iš po krepšio - 24:11. M.Pociaus reidas baigiasi nesėkme.

2 kėlinys 2min.

Dar vieną dvitaškį iš po krepšio pataiko A.Mumbru. Lietuvių gynyboje per daug spragų, šias varžovai sėkmingai išnaudoja. Rezultatas tampa triuškinamas - 26:11.

Traukti Lietuvos rinktinę imasi T.Delininkaitis. Jis nutraukia netaiklių metimų seriją dvitaškiu.

2 kėlinys 3min.

S.Jasaitis pataiko tritaškį. Skirtumas tirpsta - 26:16. Ispanijos treneris S.Scariolo ima minutės pertraukėlę.

Dar vieną tritaškį smeigia M.Pocius - 26:19.

2 kėlinys 4min.

T.Delininkaičio tritaškis metimas nepasiekia tikslo, tačiau ir varžovų ataka nevykusi.

2 kėlinys 5min.

Lietuviai kelis kartus meta iš eilės, nepataiko, tačiau sugeba atkovoti kamuolį. Galiausiai ispanai perima kamuolį, K.Kemzūros auklėtiniai varžovus stabdo prasižengdami.

2 kėlinys 6min.

J.C.Navarro antra karta iš eilės mesdamas nuo baudų metimo linijos pataiko tik kartą - 28:19.

2 kėlinys 7min.

L.Kleiza smeigia tritaškį, tačiau tuo pačiu atsako ir J.C.Navarro - 31:22.

Du taiklūs T.Delininkaičio baudos metimai vėl mažina skirtumą. M.Gasolis pelno du taškus iš po krepšio. P.Jankūnas atsako taikliu tritaškiu - 33:27.

2 kėlinys 8min.

Žaidimas išsilygina - komandos apsikeičia taikliais metimais - 35:29.

J.Garbajosa ir L.Kleiza pataiko taikliai meta iš vidutinio nuotolio - 37:31. Į aikštę pirmą kartą šį pasaulio čempionatą išeina M.Andriuškevičius.

2 kėlinys 10min.

Ispanai realizuoja vieną baudos metimą, o L.Kleiza įsūdingai pranerdamas po krepšiu dar karto pelno dvitaškį. M.Gasolis taip pat taiklus - 40:33. Kitoje atakoje įsibėgėjęs L.Kleiza sužingsniuoja.

M.Andriuškevičius pataiso netaiklų baudos metimą. Skirtumas mažėja iki 5 taškų - 40:35. Ispanai prašo minutės pertraukėlės.

R.Rubio pataiko du taškus ir realizuoja baudos metimą. Per 4 sek. lietuviams suregzti atakos nepavyksta. Tolimas L.Kleizos metimas netaiklus. Po dviejų kėlinių 43:35 priekyje ispanai.

3 kėlinys

Po dviejų kėlinių Lietuvos komandoje rezultatyviausias L.Kleiza - 11 taškų, 5 taškus pridėjo S.Jasaitis. Ispanų rinktinėje M.Gasolio ir J.C.Navarro sąskaitose po 9 taškus.

3 kėlinys 1min.

S.Jasaičio tolimą metimą ispanai blokuoja, R.Javtokas atsako tuo pačiu. M.Gecevičius nepataiko tritaškio, o R.Fernandezas krauna kamuolį iš viršaus - 45:35.

3 kėlinys 2min.

M.Kalnietis smeigia taiklų tritaškį - 45:38, ispanai prasižengia puldami.

3 kėlinys 3min.

S.Jasaitis nepataiko tritaškio, o įsibėgėjęs R.Fernandezas dar kartą krauna kamuolį į lietuvių krepšį - 47:38.

3 kėlinys 4min.

M.Kalnietis ir toliau siautėja pelnydamas du taškus, o kitoje aikštės pusėje R.Fernandezą lietuviai stabdo tik prasižengdami - 49:40

Mūsų šalies rinktinė praranda kamuolį. J.Garbajosa pelno tris taškus - 52:40.

3 kėlinys 5min.

R.Javtoką gana grubiai stabdo po krepšiu M.Gasolis. Lieuviai prašo nesportinės pražangos, tačiau teisėjai nereaguoja. Komandos kapitonas pataiko vieną baudą.

M.Gasolis pelno lengvus taškus iš po krepšio, K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės - 54:41 priekyje ispanai.

J.Mačiulis pataiko sudėtingą dvitaškį, T.Delininkaitis stabdo J.C.Navarro prasižengdamas - 56:43.

3 kėlinys 6min.

J.C.Navarro perima kamuolį ir pelno tris taškus. R.Javtokas prameta iš po krepšio. M.Gasolis didina skirtumą iki 18 taškų - 61:43.

3 kėlinys 7min.

M.Kalniečio trtiaškis skrieja pro šalį, ispanai pameta kamuolį ir stabdo M.Kalnietį prasižengdami - 61:45.

3 kėlinys 8min.

M.Andriuškevičius išprovokuoja M.Gasolį, pataiko vieną baudos metimą iš dviejų, tačiau kamuolį atkovoja lietuviai. Po J.Mačiulio dviejų taiklių baudos metimų 61:48.

3 kėlinys 9min.

J.Mačiulis išprovokuoja pražangą ir po minutės pertraukėlės realizuoja vieną baudos metimą iš dviejų - 61:49.

3 kėlinys 10min.

Po perimto kamuolio mūsų šalies krepšininkams nepavyksta suregzti atakos, tačiau kamuolį praranda ir varžovai. M.Andriuškevičius pameta kamuolį, o ispanai smeigia tritaškį - 64:49.

J.Mačiulis drasko ispanų gynybą ir išprovokuoja pražangą. Po jo taiklių baudos metimų - 64:51.

Ispanai prameta abu baudos metimus, netaiklų L.Kleizos tritaškį pataiso M.Pocius. Po trijų kėlinių Ispanijos rinktinė pirmauja 64:53.

4 kėlinys 1min.

F.Reyesas sužingsniuoja. L.Kleiza pataiko dvitaškį - 64:55.

4 kėlinys 2min.

Ispanai dar kartą netaikliai atakuoja, J.Mačiulis mažina skirtumą dviem taškais.

Komandos apsikeičia klaidomis, S.Scariolo prašo minutės pertraukėlės - 64:57.

Ispanų rankos dreba - metimai netaiklūs, nepataiko ir T.Delininkaitis.

4 kėlinys 3min.

J.Mačiulis perima kamuolį, krauna iš viršaus ir mažina skirtumą iki 5 taškų - 64:59.

J.Mačiulis antrą kartą perima kamuolį ir krauna jį iš viršaus - 64:61.

4 kėlinys 5min.

J.C.Navarro tritaškis netaiklus. Arena skanduoja "Lietuva", lietuvių metimas netaiklus. M.Pocius po perimto kamuolio mažina skirtumą iki minimumo - 64:63.

M.Gasolis stabdomas pražanga. Po ispanų vidurio puolėjo taiklių baudos metimų - 66:63.

M.Pocius tritaškiu lygina rezultatą, arenoje pragariškas triukšmas - 66:66.

M.Gasolis vėl stoja prie baudų metimo linijos. Šį kartą ispano ranka sudreba - taiklus tik vienas baudos metimas - 67:66.

4 kėlinys 6min.

Lietuvos komanda praranda kamuolį, J.C.Navarro tuo naudojasi  - pelno du taškus. M.Kalniečio tirtaškis netaiklus, tačiau ir varžovai klysta.

4 kėlinys 7min.

R.Rubio nepataiko tritaškio. M.Pocius prasivežia ir iš po krepšio pelno du taškus - 69:68.

4 kėlinys 8min.

M.Gasolis laisvas iš po krepšio pelno lengvus du taškus. P.Jankūnas pamėgino laimę iš toli - nepataiko.

Teisėjai užfiksuoja M.Kalniečio žingsnius, nors prieš tai jam trukdo R.Fernandezas.

Ispanai praranda kamuolį. M.Kalnietis smeigia tritaškį - 71:71.

4 kėlinys 9 min.

Lietuviai perima kamuolį, tačiau L.Kleizos metimas netaiklus. Minutės pertraukėlė likus žaisti 1 min. ir 21 sek.

4 kėlinys 10min.

M.Gasolis netaikliai meta, kamuolį atkovoja L.Kleiza. Pastarasis persveria rezultatą mūsų rinktinė naudai - 71:73.

J.Mačiulis grumtynėse po krepšiu  prasižengia penktą kartą. M.Gasolis nepataiko nė vieno baudos metimo iš dviejų. Lieka žaisti 19 sek.

M.Pocių ispanai stabdo prasižengdami. M.Pocius prameta pirmą baudos metimą, tačiau pataiko antrą - 71:74 pirmauja lietuviai.

T.Delininkaitis prasižengia penktą kartą. J.C.Navarro pataiko abu baudos metimus - 73:74. Lieka 12,4 sek. Minutės pertraukėlės prašo K.Kemzūra.

Lietuviai "degina" sekundes. Ispanai pražangomis stabdo L.Kleizą. Lieka žaisti 6,6 sek. Lietuvos rinktinės lyderis pataiko abu baudos metimus - 73:76.