Lietuvos krepšinio rinktinė parodė charakterį ir palaužė Kanadą (nuotraukos, statistika, komentarai)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienį iškovojo antrąją pergalę pasaulio čempionate Turkijoje. Pergalingai D grupėje žygiuojantys Kęstučio Kemzūros auklėtiniai tik po permainingos kovos mačo pabaigoje palaužė Kanados krepšininkus – 70:68.
Lietuvių metimai pirmoje rungtynių dalyje dažnai skriejo pro šalį
Lietuviai Pasaulio čempionate iškovojo dvi pergales iš tiek pat galimų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kanadiečių riešutas lietuviams netikėtai pasirodė labai kietas. Lietuviškų šaknų turinčio Leo Rautinio treniruojami kanadiečiai nuo pat mačo pradžios šovė į priekį, o trečiojo kėlinio viduryje turėjo net 17 taškų pranašumą (39:56).

Tačiau K.Kemzūros auklėtiniai tada tarsi pabudo. Laimėjo penkių minučių atkarpą rezultatu 19:1 ir ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmą kartą persvėrė rezultato svarstykles į savo pusę (58:57).

Nepaisant to, jog lietuviai perėmė iniciatyvą, susitikimo pabaigoje užvirė tikras nervų karas. Dramatiškose paskutinėse sekundėse J.Andersonas metė tritaškį, galėjusį atnešti pergalę Kanadai, tačiau, laimei, jis tikslo nepasiekė (70:68).

Rungtynių eiga

20 min. iki mačo pradžios

Kaip ir žadėta, rinktinės kapitonas R.Javtokas apšilinėja su komanda. Ar vidurio puolėjas žais, nuspręs rinktinės trenerių štabas.

Kanados rinktinės treneris Leo Rautinis ir jo sūnus, vienas iš komandos lyderių Andy Rautinis, turi lietuviškų šaknų. Abu minėjo, kad jiems didelė garbė žaisti rungtynes su Lietuva.

Startinės sudėtys

Lietuva: M.Kalnietis, M.Gecevičius, J.Mačiulis, L.Kleiza ir T.Klimavičius.

1 kėlinys 2 min.

Kanadiečiai mačą pradeda sėkmingų atakų lavina. Tuo tarpu lietuvių puolimas stringa ir varžovai per kelias minutes susikrauna jau 7 taškų pranašumą (0:7).

Pirmuosius taškus lietuviams pelnė T.Klimavičius (2:7).

1 kėlinys 4 min.

Kanadiečiai tęsia įspūdingą pradžią. Du varžovų tritaškiai iš eilės ir lietuvių deficitas peržengia dviženklę ribą (4:15). K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.

1 kėlinys 6 min.

Nesėkmingų lietuvių atakų seriją nutraukia L.Kleiza, kuris smeigia tritaškį (7:15).

1 kėlinys 7 min.

Kanadiečiai toliau stebina. Tritaškį pataiko ir D.Brownas (7:18). Tuo tarpu lietuviai nespėja suregzti atakos per 24 sekundes.

1 kėlinys 8 min.

Lietuviai atsigauna. J.Mačiulis smeigia tritaškį, L.Kleiza prideda dvitaškį ir kanadiečių persvara kiek aptirpsta (12:20).

1 kėlinys 10 min.

K.Kemzūros auklėtiniams kol kas nekyla problemų susikuriant progų laisviems metimams, tačiau didžioji dalis jų skrieja pro šalį. Po pirmojo kėlinio pirmauja kanadiečiai (12:20).

2 kėlinys 1 min.

Galingas M.Pociaus prasiveržimas – du taškai su varžovo pražanga (15:20).

Kanadiečiai atsako keturiais taškais iš eilės (15:24). Laimei, pataiko ir L.Kleiza (17:24).

2 kėlinys 2 min.

Pataiko ir nuo suolo pakilęs S.Jasaitis (19:25).

2 kėlinys 3 min.

Tačiau kanadiečiai toliau sėkmingai šaudo iš toli – tikslą pasiekia jau penktasis varžovų tritaškis (19:28). Laimei, tuo pačiu atsako ir M.Pocius (22:28).

Aikštelėje pasirodo ir R.Javtokas.

2 kėlinys 4 min.

J.Mačiulis realizuoja tik vieną baudos metimą iš dviejų (23:29).

Ant S.Jasaičio užgriuvęs varžovas pasiunčia lietuvį į nokdauną. Galvą susitrenkęs S.Jasaitis sėdasi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

2 kėlinys 5 min.

Lietuviams pavyksta priartėti iki 4 taškų (25:29), tačiau kanadiečiai nepasiduoda (25:31).

2 kėlinys 7 min.

Lietuvos rinktinę Izmire audringai palaiko sirgaliai.

AFP/Scanpix nuotr./Aistruolės ia Lietuvos
AFP/„Scanpix“ nuotr./Aistruolės iš Lietuvos

2 kėlinys 8 min.

Lietuviams toliau nesiseka rinkti taškų, tuo tarpu kanadiečiai pelno 6 taškus iš eilės ir vėl šauna į priekį (29:40).

2 kėlinys 9 min.

Lietuviams niekaip nepavyksta atsikovoti kamuolio po savuoju krepšiu, o kanadiečiai antruoju bandymu smeigia dar vieną tritaškį (31:43).

2 kėlinys 10 min.

Mūsiškiams nekrenta net baudų metimai (33:43). Po vieną nepataiko L.Kleiza ir T.Klimavičius.

Kėlinio pabaigoje L.Klimavičius prameta abi baudas. Laimei, paskutinį kanadiečių tritaškį blokuoja J.Mačiulis. Prieš didžiąją pertrauką varžovų persvara siekia 10 taškų (33:43).

Lietuvos rinktinėje po dviejų kėlinių rezultatyviausias Linas Kleiza – 12 taškų. Lietuviai pralaimi kovą dėl atšokusių kamuolių 17:19, daro daugiau klaidų – 9:5. Didžiausia mūsų nacionalinės komandos bėda – netaiklūs tolimi metimai – iš 15 pataikė 3.

3 kėlinys 1 min.

Trečiasis kėlinys prasideda dar viena sėkminga kanadiečių ataka (33:45).

Dvitaškį prideda ir A.Rautinis (33:47), o lietuvių metimai toliau skrieja pro šalį.

3 kėlinys 2 min.

P.Jankūnui nepavyksta pataikyti iš po krepšio, o varžovai už tai baudžia dar vienu tritaškiu (35:50). Pagaliau iš toli pataiko ir M.Kalnietis (38:50).

3 kėlinys 4 min.

Komandos apsikeičia nesėkmingomis atakomis. M.Kalniečio bandymą įspūdingai blokuoja J.Anthony.

3 kėlinys 5 min.

Po dar vienos sėkmingos kanadiečių atakos mūsiškių deficitas išauga iki rekordinės 17 taškų ribos (39:56). Mūsiškiai į tai atsako 5 taškais iš eilės (44:56).

3 kėlinys 6 min.

Aikštelėje pasirodo S.Jasaitis.

3 kėlinys 7 min.

Lietuvių deficitą dar šiek tiek sumažina T.Klimavičius, kuris šį kartą pataiko abu baudos metimus (46:57).

3 kėlinys 8 min.

Pirmą kartą rungtynėse aikštelėje pasirodo R.Seibutis.

Lietuviai suaktyvina gynybą ir tai iš karto duoda vaisių – kanadiečių puolimas ima strigti. Tuo tarpu T.Delininkaitis sumeta baudos metimus ir po ilgos pertraukos mūsiškių deficitas sumažėja iki vienženklio (48:57).

3 kėlinys 9 min.

R.Seibutis greitos atakos metu baudžiamas bloku, bet T.Delininkaitis pelno dar du taškus (50:57).

Kanadiečiai dar kartą klysta puolime ir taškų nesugeba pelnyti jau penkias atakas iš eilės.

Lietuvių spurtas tęsiasi – netaiklų T.Delininkaičio tritaškį pataiso R.Seibutis (52:57).

3 kėlinys 10 min.

Paskutinę kėlinio sekundę L.Kleiza dar smeigia tritaškį ir lietuvių deficitas staiga ištirpsta vos iki 2 taškų (55:57).

Paskutines penkias trečiojo kėlinio minutes K.Kemzūros auklėtiniai laimėjo rezultatu 16:1.

4 kėlinys 1 min.

Lemiamo ketvirčio pradžioje T.Delininkaitis smeigia dar vieną tritaškį ir lietuviai pirmą kartą rungtynėse išsiveržia į priekį (58:57).

T.Delininkaitis prameta visus tris baudos metimus (58:58).

4 kėlinys 2 min.

Tritaškį pataiko ir L.Kleiza (61:60).

4 kėlinys 3 min.

Lietuviai ant bangos – klastingu reidu du taškus iš po krepšio pelno M.Kalnietis (63:60).

4 kėlinys 4 min.

Kanadiečiai dar nė negalvojo pasiduoti (63:62).

4 kėlinys 5 min.

Užvirė taškas į tašką (65:64).

4 kėlinys 6 min.

J.Andersonas taikliais baudos metimais vėl sugrąžina pranašumą Kanadai (65:66).

4 kėlinys 7 min.

Dvitaškį pataiko P.Jankūnas ir lietuviai nutolsta toliau nei per vieną metimą (70:66).

4 kėlinys 8 min.

Komandos apsikeičia nesėkmingomis atakomis. Iki mačo pabaigos lieka jau mažiau nei dvi minutės.

4 kėlinys 9 min.

Varžovai sėkmingai realizuoja du baudos metimus (70:68). Lietuvių ataka nesėkminga. Laimei, taškų nepavyksta pelnyti ir varžovams.

4 kėlinys 10 min.

Prieš susitikimą

Komandos dar kartą apsikeičia netaikliais metimais. Laimei, paskutinę sekundę J.Andersono paleistas trtitaškis tikslo nepasiekia ir lietuviai švenčia dramatišką pergalę dviejų taškų persvara (70:68).

Planetos pirmenybių startas šios dienos varžovams susiklostė skirtingai. Lietuviai nervingose rungtynėse 92:79 įveikė Naujosios Zelandijos nacionalinę komandą, o kanadiečiai 71:81 buvo priversti pripažinti Libano rinktinės pranašumą.

Mūsiškių treneris K.Kemzūra prieš susitikimą kanadiečius apibūdino kaip pavojingus ir norėjo, kad žaidėjai neatsipalaiduotų.

Mače su Kanada mūsiškiams padėti bus pasirengęs ir Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas, kurio rungtynėse su Naująja Zelandija patirta čiurnos trauma nebuvo tokia rimta, kaip bijota.