TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gytis Lažauninkas: „Prezidento algos“ projekto pirmasis mėnuo pareikalavo daug psichologinių jėgų

Gytis Lažauninkas
PokerStars.net / Gytis Lažauninkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kviečiame skaityti pokerio trenerio ir profesionalo Gyčio Lažauninko antrąjį tinklaraščio įrašą, kuriame jis pristato savo kartu su kolega Zigmu Pekarsku vykdomą „Prezidento algos“ projektą ir pasakoja apie pirmojo mėnesio sunkumus.

Sveiki visi. Kas laukėte, kas nelaukėte, tačiau po savaitės grįžtu su nauju įrašu! Kaip ir minėjau praeitame bloge, šiame rašysiu apie šiuo metu mano ir kolegos Zigmo Pekarsko vykdomą projektą „Prezidento alga“. Dauguma besidominčių mano veikla jau žino ir seka atnaujinimus apie šį projektą, tačiau kitus noriu su juo trumpai supažindinti.

Prasidėjus naujiems metams mums gimė ne viena nauja idėja ir jos pamažu virsta realybe. Viena iš jų – „Prezidento alga“. Nusprendėme, kad Lietuvos pokerio bendruomenei turėtų būti įdomu sužinoti per kiek laiko reguliarus žaidėjas galėtų pasiekti aukščiausio valstybės pareigūno algą. Internete susiradę kiek uždirba mūsų šalies vadovė, sužinojome, kad ji gauna 5445 eurus per mėnesį. Išskyrėme tris tarpines stoteles – minimali alga, vidutinė alga ir dvi vidutinės algos. Projektą nusprendėme vykdyti tris mėnesius ir pažiūrėti kiek uždirbti pavyks kiekvieną mėnesį. Viską apgalvoję ir susiradę reikiamą informaciją projektą nutarėme pradėti kovo 1 d.

Pasistengsiu, kad šis įrašas nebūtų projekto apžvalga, nes kiekvienos savaitės, mėnesio ataskaitas galite rasti „bukprofesionalas“ tinklapyje. Nenorėdamas kartotis ir tiesiog dar kartą rodyti rezultatų nusprendžiau šį straipsnį rašyti dienoraščio principu. Apžvelgsiu svarbiausius projekto įvykius, sunkiausius išbandymus, pakilimus ir nuopolius bei profesionalaus pokerio žaidėjo kasdienybę. Taigi, startuojam kovo 1–ąją dieną!

03.01

Diena, kai prasideda projektas! Kaip dažniausiai ir būna, nespėjom sutvarkyti kai kurių reikalų ir vėluojam paskelbti projektą viešai... Taip norėčiau turėti daugiau disciplinos.

03.02

„Prezidento alga“ paskelbtas viešai ir pradedam skaičiuoti rezultatus. Kovo 2–oji – pirmadienis. Turbūt tie, kurie bent kartais įsijungia didžiuosius „PokerStars“ kambario turnyrus, žino, kad sekmadienio naktis būna ilga. Pirmadienį iš lovos išsiristi sugebėjau tik 15:00, o kadangi dažniausiai tokiu metu jau pradedu sesija, tik užkandęs iškart sėdau pirmiesiems projekto žaidimams. Pirma diena pranoko visus mano lūkesčius ir jau po maždaug dešimties žaidimo valandų turėčiau daugiau nei 30%  mėnesio tikslo!     

03.03-07

Likusią savaitę iki sekmadienio žaidžiau net tris dienas (antradieni, trečiadienį ir ketvirtadienį), todėl gavosi net 5 sesijos iš eilės, kas yra gan daug žinant, kad dažniausiai sesija trunka 10-14 valandų.  Tačiau bent jau dienos ritmas buvo kitoks nei pirmadienį – kone kiekvieną dieną ryte prieš sesiją 3-4h užsiėmiau kitų žmonių mokymais ir bent 1-2h skyriau savianalizei ir tobulėjimui. Grįžtant prie projekto, deja, likusi savaitės dalis buvo ne tokia džiugi...  Iškart po pirmadienio mane „prisivijo“ visiems pokerio žaidėjams gerai žinoma ir visų nemėgstama variacija. Galiausiai, tiek palūžęs psichologiškai, tiek pervargęs fiziškai, savaitę baigiau praradęs beveik pusę to ką uždirbau per vieną dieną.

03.08

SEKMADIENIS. Ar maždaug įsivaizduojat kas vyksta pokerio žaidėjo galvoje sekmadienio rytą? Galimybių diena! Kaip būtų gerai „pahitinti“ ką nors... Na, bent kokius 10 000 dolerių.. Tada jau artėjant sesijos pradžiai tu galvoji, kad visai nieko būtų ir 5000. Tada po geros pradžios užsivedi ir nori jau 50 000. Trumpai tariant, kiekvienas sekmadienis gali tapti gyvenimą keičiančia diena ir tai žinant būtent sekmadienio sesijos visada laukiu su dideliu užsidegimu. Deja, šį sekmadienį visas užsidegimas išblėso vos įpusėjus žaisti. Nesibaigiančios nesėkmės ir to pasekoje atsiradusios klaidos nubraukė visas viltis.

03.09-14

Dar viena savaitė iki kito sekmadienio. Kaip jau turbūt pastebėjot, sekmadienis pokerio žaidėjui šventa diena, bet iki jos dar reikia išgyventi... Trumpai tariant savaitė buvo tragiška. Visas iki šiol pasiektas pelnas ištirpo ir viską teko pradėti nuo pradžių. Turbūt tokiose situacijose ir paaiškėja kokia stipri yra žaidėjo psichologija. „Downswingo“ metu, kuriame būtent dabar ir atsidūriau, stengiuosi žaisti tik esant geriausiai savijautai ir tik pajutęs, kad vėl nebėra motyvacijos, stengiuosi užbaigti sesiją, o ne per prievartą registruotis toliau. Visiems noriu pabrėžti, kad dauguma pradedančiųjų nesupranta kaip svarbu yra susitvarkyti savo psichologiją, nes tai daro labai labai didelę įtaką žaidimo kokybei.

03.14-29

Nenorėdamas labai išsiplėsti čia apėmiau gan ilgą dviejų savaičių laikotarpį, nes, kad ir kaip bebūtų liūdna, ir šias dvi savaites minusavau. Tiesa, buvo ir geresnių akimirkų, todėl sugebėjau ištisas dvi savaites išlikti „ant savų“. Tačiau noriu pabrėžti, kad lengva tikrai nebuvo. Nieko nelaimint ir dažnai po sesijos likus nusivylus, pradėjo smaugti rutina: ryte mokymai, po jų iškart daug valandų žaidimo. Neslėpsiu – vienu metu galvojau, kad išsikėliau per aukštą tikslą ir pasiekti jo nepavyks, kol...

03.30

BOOOM! Likus vienai dienai iki pirmojo mėnesio pabaigos išaušo gražus penktadienio rytas. Ne, tikrai taip banaliai nerašysiu. Diena prasidėjo kaip ir visos kitos kovo dienos – su viltimi, kad galbūt kaip nors pavyks „išgelbėti“ pirmąjį projekto mėnesį. 3 valandos pamokų, sotūs pietūs, „užkurta“ pagalbinė programa „Holdem Manager 2“ ir pradėti pirmieji turnyrai. Jau po 4-5 valandų žaidimo pasiekiau pirmą didesnį laimėjimą. Manau, įsivaizduojate kaip gerai jaučiausi po tokio sunkaus mėnesio pagaliau kažką laimėjęs – nors ir nedaug: apie 1000 dolerių. Iškart grįžo motyvacija ir aukščiausio lygio žaidimas. O su žaidimu atėjo ir dar du didesni laimėjimai vėlai naktį, tad net ir pavargęs po daugiau nei 15 valandų žaidimo skubėjau tikrinti rezultatus ir miegoti nuėjau su šypsena, nes rezultatai rodė, kad priešpaskutinę mėnesio dieną vis tik sugebėjau įvykdyti mėnesio tikslą!

Tiek norėjau papasakoti šį kartą. Kaip supratote, ne tokia jau ir lengva ta pokerio žaidėjo kasdienybė. Labai laukiu klausimų ir pasiūlymų – apie ką norėtumėte skaityti kituose įrašuose. Rašydamas kitą blogo atsakysiu į visus iki tol užduotus klausimus kuo išsamiau ir praktiškiau. Po pirmo įrašo sulaukiau prašymo parašyti kaip atsidūriau ten, kur dabar esu – savo istoriją iki profesionalaus pokerio žaidėjo – ką žaidžiau, kiek žaidžiau ir t.t. Kitąsyk pamėginsiu papasakoti būtent apie tai. Iki greito!

Jei beskaitant šį įrašą jums kilo klausimų ar tiesiog norite pasidalinti savo nuomone – galite tai padaryti 15min Pokerio „Facebook“ paskyroje, komentaruose prie nuorodos į šį įrašą. Į visus klausimus atsakys pats Gytis arba 15min Pokerio redakcijos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Alga Pokeris

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min