Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

WSOP suformuotas Pasaulio čempionato finalas – „Lapkričio devintukas“

WSOP "Lapkričio devynetas"
Cardplayer.com nuotr. / WSOP "Lapkričio devynetas"
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiąnakt Las Vegase paaiškėjo devyni pokerio žaidėjai, kurie artimiasius keturis mėnesius bus vadinami kandidatais į Pasaulio čempiono titulą. Pasaulio pokerio serijos (WSOP) pagrindiniame turnyre suformuotas finalinis stalas, įprastai vadinamas tiesiog „Lapkričio devintuku“.

Liepos 5 dieną prasidėjusiame WSOP pagrindiniame turnyre 6420 žaidėjų paklojo 10 tūkst. dolerių įpirką ir stojo į kovą dėl Pasaulio čempiono titulo bei įspūdingo 60 milijonų dolerių prizinio fondo. Turnyre startavo ir šeši lietuviai, tačiau prizus pasiekė vienintelis Arūnas Sapitavičius, kurio pasirodymas baigėsi ketvirtoje dienoje. Na, o vakar vakare Lietuvos laiku 27 žaidėjai grįžo į septintąją turnyro dieną vildamiesi užsitikrinti septynženklius prizus ir vietą „Lapkričio devintuke“.

Tūkstančiai pokerio gerbėjų užgniaužę kvapą stebėjo ryškiausios pasaulinio pokerio žvaigždės Danielio Negreanu pasirodymą. Dieną pradėjęs su 9 pagal dydį žetonų krūvele „PokerStars Pro“ komandos flagmanas buvo rimtai nusiteikęs įsirašyti į savo daugiau nei įspūdingą pokerio dosjė dar vieną pasiekimą. Deja, iki finalo jam pritrūko poros žingsnių.

Jau pačioje septinto varžybų etapo pradžioje giklus sudėti privestas buvo agresyvusis Pasaulio internetinio pokerio čempionato (WCOOP) pagrindinio turnyro laimėtojas Fedoras Holzas, kurio pasitraukimą nulėmė pralaimėtas monetos metimas. Už 25 vietą jam atiteko 262 574 doleriai. Tokį patį prizą pelnė 23 vietą užėmęs patyręs JAV pokerio profesionalas Blake'as Bohnas, prieš porą metų čia 20 vietą užėmęs, o šįsyk 22-as suklupęs vokietis Antonas Morgensternas ir su trečia pagal dydį žetonų krūvele dieną pradėjęs Erasmusas Morfe (19 vieta).

Likę žaidėjai sėdo prie dviejų paskutinių stalų. Lyderiu šioje fazėje buvo „PokerStars“ bičiulis Pierre'as Neuville'is iš Belgijos su kiek daugiau nei 26 milijonais žetonų. Tuo tarpu D. Negreanu buvo nusmukęs tarp autsaiderių su 5,4 milijono. Tačiau prie naujo stalo laimėjęs dvi pirmas partijas be kortų atvertimų kanadietis beveik padvigubino žetonų bokštą ir vėl peržengė 10 milijonų ribą. Įspūdingą sugrįžimą pademonstravo ir iš priešpaskutinės pozicijos startavęs JAV pokerio sunkiasvoris Maxas Steinbergas. Likus 15 žaidėjų jis su 14,7 milijono jau žengė penktoje vietoje, neslėpdamas pretenzijų į finalą.

Tuo tarpu P. Neuville padvigubino du žetonų autsaiderius per trumpą atkarpą ir prarado lyderio poziciją – į ją išsiveržė po 5 turnyrų dienų pirmavęs Joe McKeehenas. Šis JAV pokerio profesionalas nesiruošė spausti stabdžiu – žerdamasis vieną banką po kito jis peržengė net 40 milijonų ribą. Nemažai žetonų jam atkeliavo ir iš į nesėkmių periodą patekusio D. Negreanu. 13 žaidėjų iškeliavus į pietų pertrauką kanadietis su 5,9 milijono žetonų buvo priešpaskutinėje vietoje.

Išsyk po pietų atsitiesė ilgą laiką tarp autsaiderių buvęs italas Federico Butteroni. Pirma jis pasidvigubino vokiečio Alexo Turyansky sąskaita, o netrukus 13-oje vietoje pašalino Mattą Guaną ir pakilo iki 16 milijonų žetonų. Vos po poros dalinimų baltą vėliavą iškėlė ir paskutinis turnyro britas George McDonaldas. Didžiosios Britanijos žaidėjui koją pakišo Fortūna, kai jis didžiuliame banke atsakęs į Zci Sterno sustūmimą atvertė damas, o priešininko rankose pamatė vynų T8. Bendrosiose kortose atsivertę dar trys vynai sudaužė brito viltis. Z. Sterną ši pergalė iškėlė net iki 36 milijonų žetonų. Jis priartėjo prie J. McKeeheno, bet neilgam. Netrukus Izraelio atstovo žetonų bokštas sumenko iki 25 milijonų, o J. McKeehenas peržengė 50 milijonų ribą.

11 žaidėjų žaidimas tęsėsi kurį laiką. Žetonų išsiskirstymas prie paskutinių dviejų stalų buvo labai įdomus. Prie pagrindinio stalo J. McKeehenas su 55 milijonais buvo masyvus lyderis, o likę keturi žaidėjai (tarp kurių ir D. Negreanu) turėjo po mažiau nei 10 milijonų ir užėmė 4 paskutines vietas bendroje rikiuotėje. Tuo tarpu prie antrojo stalo vienintelis Patrickas Chenas buvo žemiau 10 milijonų ribos, o likę 5 žaidėjai turėjo tarp 15 ir 29 milijonų žetonų.

Ir tuomet 11 vietoje baigėsi D. Negreanu kelionė. Jis sudėjo visus žetonus į stalo vidurį po flopo AKT (du būgnai). Kanadietis laikė skirtingų spalvų A4, tuo tarpu žetonų lyderis J. McKeehenas atvertė būgnų valetą ir triakę. D. Negreanu reikėjo išvengti būgno arba damos, kuri varžovui būtų suteikusi eilę. Turne pasirodė saugi širdžių triakė. Riveryje būgnas neatsivertė. Riveris buvo širdžių dama ir „PokerStars Pro“ superžvaigždė suklupęs ant grindų užsidengė veidą rankomis. Už 11 vietą kanadietis pelnė 526 778 dolerius, tačiau kiekvienam mačiusiam šį vaizdą buvo aišku, kad jis kovojo tikrai ne dėl pinigų.

Likę dešimt žaidėjų sėdo prie neoficialaus finalinio stalo. Iki dienos (o kartu ir WSOP vasaros festivalio) pabaigos liko vienas kritimas. Realiausiais pretendentais į finalinio stalo burbulo berniuko titulą buvo A. Turyansky ir Joshas Beckley – jie abu turėjo po 15 privalomųjų statymų. Tuo tarpu D. Negreanu eliminavęs J. McKeehenas pakilo net iki 60,5 milijonų arba 151 privalomojo statymo.

Visgi, paskutiniojo stalo kova žetonų lyderiui prasidėjo sunkiai. Jis pirma pralaimėjo vidutinį banką prieš M. Steinbergą, o netrukus padvigubino J. Beckley, kai su devynakėmis neatsilaikė prieš AQ. J. McKeehenui liko 50 milijonų. Agresyviu žaidimu jis grįžo prie 54 milijonų, o tada sudalyvavo ir paskutinėje dienos rankoje.

WSOP pagrindinio turnyro finalo burbulą susprogdino klasikinis monetos metimas. A. Turyansky paskutinius 8,8 milijono žetonų sudėjo su AK, o J. McKeehenas rado dvi damas. Mažesnės bendrosios kortos nokautavo paskutinį Vokietijos atstovą, o J. McKeeheenas įsitvirtino masyvaus žetonų lyderio pozicijoje.

Finalininkų žetonų kiekiai:

 1. Josephas McKeehenas (JAV) – 63,100,000
 2. Zvi Sternas (Izraelis) – 29,800,000
 3. Neilas blumensfieldas (JAV) – 22,000,000
 4. Pierre'as Neuville'is (Belgija) – 21,075,000
 5. Maxas Steinbergas (JAV) – 20,200,000
 6. Thomas Cannuli (JAV) – 12,250,000
 7. Joshua Beckley (JAV) – 11,800,000
 8. Patrickas Chanas (JAV) – 6,225,000
 9. Federico Butteroni (Italija) – 6,200,000

Artimiausiu metu pristatysime kiekvieną iš „Lapkričio devintuko“ narių. Lapkričio mėnesį jie grįš į Las Vegasą ir visas pasaulis kelias dienas stebės bekompromisę kovą, kurioje paaiškės naujasis Pasaulio čempionas. Visi finalininkai jau užsitikrino septynženklius laimėjimus. WSOP pagrindinio turnyro finalo prizai:

 • 1 vieta – $7,680,021
 • 2 vieta – $4,469,171
 • 3 vieta – $3,397,103
 • 4 vieta – $2,614,558
 • 5 vieta – $1,910,971
 • 6 vieta – $1,426,072
 • 7 vieta – $1,203,193
 • 8 vieta – $1,097,009
 • 9 vieta – $1,001,020
Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min
 
Temos Pokeris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min