15min be reklamos
Publikuota 2020 12 08, 21:00

Po pagrobimo mafijos laikų stiliumi kaltinamasis Kauno teisme nepasirodė: teisėtai išvyko šiurpinti vokiečių ir papuolė už grotų

Kauno apygardos teisme jau kurį laiką nagrinėjama mafijos laikus primenanti byla, kai imitavus avariją kelyje buvo pagrobtas ir apiplėštas vyras, jam ant galvos užmautas maišas, iš jo reikalauta 100 tūkst. eurų. Šioje byloje kaltinimų sulaukęs Justas K. sumokėjo 10 tūkst. eurų užstatą ir liko laisvėje. Tačiau į vieną teismo posėdį jis neatvyko. Kaip paaiškėjo, jis už grotų atsidūrė Vokietijoje, kur esą įkliuvo vogdamas automobilį ir užpuolęs policininką. Įdomu tai, kad teisiškai jo išvykimas į užsienį – visiškai legalus, o suėmimas – objektyvi nepasirodymo teisme priežastis.
Vilniuje sulaikyti įtariami „purkštos žolės“ platintojai Tik prenumeratoriams
Vilniuje sulaikyti įtariami „purkštos žolės“ platintojai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Apie įžūlų apiplėšimą, įvykusį 2019 metų kovo 13 dieną, visuomenei iki šiol pranešta nebuvo.

Kaip nurodoma kaltinime, Karolis R., Justas K. ir dar du vyrai, kurių teisėsaugai taip ir nepavyko nustatyti, suplanavo mafijos laikus primenantį nusikaltimą.

Pagrobėjai reikalavo 100 tūkst. eurų

Jie iš anksto pasirūpino automobiliais „Renault Megane Scenic“ ir „Seat Ibiza“, ant kurių uždėjo netikrus valstybinius numerius.

Ankstų kovo rytą jie sekė savo auką Kaune. Galiausiai jie išlaukė progos ir „Seat“ vairuotojas rėžėsi į nukentėjusiojo vairuoto „Opel Astra Sport Tourer“ galinį bamperį.

Vairuotojas, dar nieko blogo neįtardamas, išlipo iš automobilio ir iškart jam buvo papurkšta ašarinių dujų. Tuomet jis buvo parverstas ant žemės, jam į šoną įremtas peilis.

Užpuolikai, grasindami, kad jį tuoj papjaus, uždėjo antrankius, jėga įsodino į „Renault“ ir uždėjo maišą ant galvos.

Justas K., anot kaltinimo, nuvairavo pagrobtą „Opel“ į atokesnę vietą, rado ten rankinę su „Beretta“ pistoletu ir 2 tūkst. eurų. Pasiėmė pinigus ir automobilį, tačiau paliko ginklą.

Užpultas vyras buvo nuvežtas į garažą. Pakeliui, važiuodami pro Kleboniškio tiltą, pagrobėjai pro automobilio langą dar išmetė vyro „Iphone“ į Nerį.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Asociatyvi iliustracija/Kleboniškio tiltas
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Asociatyvi iliustracija/Kleboniškio tiltas

Ketveriukė iš vyro reikalavo 100 tūkst. eurų, tačiau šis spaudimui ir smurtui nepasidavė.

Galiausiai apie 14 val. 42 min. jis buvo nuvežtas į Vilniaus apskritį ir paleistas Pylimuose.

Nukentėjusiajam buvo sulaužyta nosis, sumušta galva, jis gerokai apibrozdintas.

Teismo laukė laisvėje

Suskaičiuota, kad iš viso iš vyro buvo pagrobtas beveik 12 tūkst. eurų turtas. Kaltinimų įtariamieji sulaukė ir dėl turto prievartavimo, disponavimo ginklu, transporto priemonės valstybinių numerių klastojimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min