Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išbraukus daugiau teistumą nuslėpusių asmenų žlugo dar dviejų partijų sąrašai

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) antradienį baigus iš kandidatų sąrašų šalinti teistumą nuslėpusius arba bausmių neatlikusius asmenis, žlugo dar dviejų partijų rinkimų sąrašai.

Socialistinis liaudies frontas nebedalyvaus rinkimuose į Prienų rajono savivaldybę, o Tautos prisikėlimo partija (TPP) nebegalės varžytis dėl vietų Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje.
 

Tai trečias griuvęs TPP kandidatų sąrašas. Per šiuos rinkimus ši valdančiajai koalicijai priklausanti partija kandidatų sąrašus kėlė aštuoniose savivaldybėse, bet trijose - Vilniaus ir Klaipėdos miestų bei Kauno rajono - ji dalyvauti negalės.

Keliems kandidatams nedeklaravus gyvenamosios vietos savivaldybėje, dėl kurios tarybos nario mandato jie norėjo varžytis, arba nuslėpus teistumą, TPP minėtose savivaldybėse nebesurinko būtino mažiausio kandidatų skaičiaus.

Iš viso VRK panaikino 17 kandidatų sąrašų.

Antradienį per posėdį taip pat baigti iš kandidatų sąrašų šalinti teistumą nuslėpę arba bausmės neatlikę kandidatai. Per tris kartus VRK dėl to iš kandidatų sąrašų išbraukė 323 kandidatus.

VRK duomenimis, iš viso Vidaus reikalų ministerija buvo pateikusi duomenis, kad savivaldybių tarybų rinkimuose ketina dalyvauti apie 600 teistų asmenų. Maždaug pusė jų anketoje nurodė šį faktą, o pusė - ne.

VRK nagrinėjant atskirus atvejus paaiškėjo, kad pasitaikė kandidatų, kurie nežinojo apie savo teistumą užsienyje, viena šiaulietė buvo nuteista šiemet, jau po to, kai pateikė anketą rinkimų komisijai, kai kurie aiškino nepaskaitę anketos iki galo arba nemanę, kad reikia nurodyti teistumą, dėl kurio jie nesijaučia kalti.

Įstatymas įpareigoja kandidatus nurodyti, jei po nepriklausomybės atkūrimo įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu jie buvo pripažinti kaltais, taip pat reikia prisipažinti dėl teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus sovietmečiu.

Be to, reikalaujama, kad kandidatas būtų nuolatinis tos savivaldybės gyventojas, ne jaunesnis nei 20 metų.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min