Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimai Kauno rajone: Neveronyse sulaikytas papirktas asocialus asmuo, į Lapes balsuotojai atvežti užsakytu autobusu

Rinkimai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune ir rajone vietos valdžią renkantys gyventojai iki vidurdienio buvo pasyvūs. Rinkimų įstatymų pažeidimų mieste kol kas neužfiksuota. Tuo metu rajone – jau du incidentai. Iš ryto Neveronių rinkimų apylinkėje komisijos nariai sulaikė ir atvykusiems policijos pareigūnams perdavė papirktą vyrą, kuris ketino balsuoti už numatytą kandidatą. Apie 11 val. į Lapių rinkimų apylinkę autobusu atvežtos kelios dešimtys žmonių, kurie, kaip įtariama, taip pat buvo papirkti.

Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės Elenos Skirmantienės teigimu, sekmadienį ryte kauniečiai pasyviai balsavo. Iki 10 val. savo valią savivaldos rinkimuose pareiškė tik 3,1 proc. visų turinčių teisę balsuoti kauniečių. Didesnio gyventojų aktyvumo tikimasi po vidurdienio.

Ne ką daugiau rinkėjų sulaukė ir Kauno rajono savivaldybės rinkimų apylinkės: iki 10 val. savo valią pareiškė 3,4 proc. rinkėjų.

Duomenų apie pažeidimus Kauno mieste iki vidurdienio nebuvo užfiksuota. Tuo metu rajone – jau du incidentai.

Policijai perduotas į Neveronių rinkimų apylinkę atėjęs balsuoti asocialus asmuo, kuris, kaip įtariama, buvo papirktas.

„Komisijos nariai laiku sureagavo, sulaikė jį, iškvietė policiją ir perdavė“, – 15min.lt sakė Kauno rajono rinkimų komisijos pirmininkas Julius Paulikas.

Apie 11 val. policija iškviesta į Lapes, kur užfiksuotas antrasis balsų pirkimo atvejis.

„Į Lapių rinkimų apylinkę autobusu buvo atvežtos kelios dešimtys žmonių, kurie, kaip įtariama, papirkti. Visi jie perduoti policijai“, – sakė J.Paulikas.

Pranešimų apie pažeidimus daugėja

Pirminiais Policijos departamento duomenimis, iki 10.30 val. policijos įstaigose užregistruoti 9 pranešimai, susiję su rinkimais. Visi jie – dėl neteisėtos agitacijos arba bandymų papirkti. Apie galimus pažeidimus pranešė Vilniaus, Širvintų, Marijampolės, Kelmės, Ignalinos, Vievio, Švenčionių miestų ir rajonų rinkimų komisijų nariai.

12 val. duomenimis, gauti jau 34 pranešimai dėl įvairių pažeidimų. Pasak pareigūnų, tai – negalutiniai duomenys, informacija nuolat keičiasi, pranešimų daugėja.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min