Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: rinkimuose pralaimėjo socialdemokratai ir Kremlius

Andrius Kubilius ir Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius ir Gabrielius Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Opozicinė TS–LKD partija Europos Parlamento rinkimuose gavo 17,39 proc. balsų ir aplenkė didžiausią Seimo Socialdemokratų partiją (17,27 proc.). Konservatoriai tai vadina savo pergale ir baksnoja į socialdemokratų bei visos valdančiosios koalicijos klaidas. Konservatorių lyderis Andrius Kubilius išreiškė viltį, kad dabar bus formuojama nauja valdančioji koalicija ir neatmetė galimybės, kad dirbs koalicijoje kartu su socialdemokratais.

„Be abejo, atėjome pasidžiaugti trimis pergalėmis. Dalios Grybauskaitės pergale Lietuvos prezidento rinkimuose, Petro Porošenkos pergale Ukrainos prezidento rinkimuose ir mūsų partijos pergale Europos Parlamento rinkimuose“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Andrius Kubilius. Jis taip pat pasidžiaugė Liberalų sąjūdžio, EP iškovojusio du mandatus, sėkme.

Ir Lietuvos prezidento rinkimuose, ir Ukrainos prezidento rinkimuose, pasak jo, pralaimėjo Kremlius ir Putino režimas. Tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje jis agresyviai siekė savo tikslų.

Ir Lietuvos prezidento rinkimuose, ir Ukrainos prezidento rinkimuose, pasak jo, pralaimėjo Kremlius ir Putino režimas. Tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje jis agresyviai siekė savo tikslų.

„Ukrainoje tai buvo daroma žymiai šiurkščiau, naudojant karinę jėgą, Lietuvoje – labiau sofistikuotai. Kremlius pralaimėjo demokratiniuose rinkimuose išreikštai piliečių valiai, kuri yra pajėgi atlaikyti didelius išbandymus. Kaip žinote, Lietuvoje pralaimėjo ir valdančioji koalicija, ypač jos lyderiai socialdemokratai“, – sakė konservatorius.

„Mano manymu, ši koalicija labai aiškiai įrodė, kad ji nėra pajėgi pasiekti tokių rezultatų, kokių laukia prezidentė“, – pridūrė A.Kubilius.

Paklaustas, kiek konservatoriams kainavo vienas mandatas, jis taip pat rodė pirštu į socialdemokratus – esą niekas neišleido tiek, kiek rinkimams išleido jie.

Tikisi įsiveržti į koaliciją

A.Kubiliaus teigimu, po tokių rinkimų rezultatų gali būti svarstomas naujos koalicijos sudarymas.

„Aš nesiimu spėlioti, tik noriu priminti, kad 2006–2007 metais mes demonstravome gebėjimą dirbti kartu su socialdemokratais“, – sakė A.Kubilius.

„Aš nesiimu spėlioti, tik noriu priminti, kad 2006–2007 metais mes demonstravome gebėjimą dirbti kartu su socialdemokratais“, – sakė A.Kubilius, paklaustas, ar mano galimybę dirbti koalicijoje kartu su socialdemokratais.

Dirbti į Europos Parlamentą važiuos Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas.

„Tikiuosi, kad mes visi kartu atsakomybę prisiimsime ir įrodysime esantys verti pasitikėjimo“, – sakė G. Landsbergis.

Į Briuselį taip pat dirbti vyks po du socialdemokratų, liberalų, „tvarkiečių“ atstovus, po vieną mandatą iškovojo Darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Valdemaro Tomaševskio blokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min