Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 5d. 15:48

Naujo dešros recepto kelias

„Mažeikių mėsinė“ gaminiai
„Mažeikių mėsinė“ nuotr. / „Mažeikių mėsinė“ gaminiai

Kaip gimsta nauji maisto produktai, kuriuos pamėgstame ir be kurių neįsivaizduojame savo valgių stalo? Kiekvienas iš mūsų turime mėgstamiausius maisto produktus, kuriuos ne tik valgome patys, bet ir rekomenduojame artimiesiems, draugams. Apie tai, kaip kuriami nauji dešrų receptai, pasakoja „Mažeikių mėsinės“ vyriausioji technologė Jūratė Maslinikovienė.

„Visada norisi, kad naujasis produktas būtų ypatingas ir originalus.  Be to, kurdami naują produktą atsižvelgiame į tai, kas aktualu vartotojui. Gaminys turi būti  kokybiškas, skanus, patrauklios išvaizdos. Pastarajai įtakos turi tokios detalės kaip apvalkalo spalva, dešros ilgis ar net skersmuo, o pjūvio vaizdas privalo visada likti patrauklus.  Beje, kaina taip pat labai svarbi“,  – apie pirminius ir ypač svarbius  naujų receptų kūrimo kriterijus pasakoja  J. Maslinikovienė.

Pasak vyriausiosios technologės, būtent šie kriterijai lemia tolimesnius žingsnius. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į pageidaujamą dešros skonį ir pjūvį, pasirenkama, kokia mėsa bus naudojama. Ne paslaptis, kad skonio ypatybes lemia ir tinkamai pasirinkti prieskoniai, jų deriniai ir santykis: juodieji pipirai, česnakai, kalendra ar pikantiškumo suteikiantys džiovinti baravykai, kadagio uogos – kiekvienas atskirai iš šių prieskonių ir visi kartu – suteikia mėsos gaminiams išskirtinį skonį bei aromatą. Norint pajusti galutinį produkto skonį,  pasieksiantį vartotojus, atliekami eksperimentai, išmėginami įvairūs prieskonių deriniai, gaminamos bandomosios dešrų partijos.

„Gali pasirodyti paprasta, tačiau tik skrupulingai nueitas kiekvienas gamybos etapas bei tinkamas mėsos ir prieskonių parinkimas lemia  sėkmingą naują receptą. Kaip nusprendžiame, kad naujo recepto  dešra jau verta keliauti ant vartotojų stalo? Kviečiame nepriklausomus degustatorius, kurie išsako savo nuomones ir išrenka kokybiškiausią dešrą, taigi ir receptą“, – naujo recepto kūrimo ypatybėmis dalijasi J. Maslinikovienė.

Įdomu ir tai, jog pagaminus vienodas dešras ir vieną iš jų išrūkius, o kitą pavytinus, gausime skirtingus skonius!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min