Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 7d. 11:26

Obertauernas švenčia 50 metų jubiliejų nuo „The Beatles“ apsilankymo

„The Beatles“ Oberntauerne
TVB-Obertauern 2014 iliustr. / „The Beatles“ Oberntauerne

Obertauerne pirmas keltuvas buvo sumontuotas 1948 m., o jau 1961 m. slidinėjimo kurorte veikė ne mažai tų laikų moderniausių keltuvų. Dar po dviejų metų Obertauernas pirmas Austrijoje pradėjo naudoti retrakus slidinėjimo trasų paruošimui. Iki tol trasas ruošdavo ne mašinos, o žmonės, leisdamiesi trasos trajektorija ir taip formuodami trasą.

Taigi XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje Obertauernas buvo modernus Europos slidinėjimo kurortas, kurį režisierius Richardas Lesteris 1965 m. pasirinko nufilmuoti filmo „Help!“ scenas su „The Beatles“. Tai buvo jau antras filmas, kuriame filmavosi grupės nariai. Šis įvykis buvo plačiai nušviestas žiniasklaidos, tad Obertauernas sulaukė pasaulinės šlovės.

XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje Obertauernas buvo modernus Europos slidinėjimo kurortas, kurį režisierius Richardas Lesteris 1965 m. pasirinko nufilmuoti filmo „Help!“ scenas su „The Beatles“.

Šio įvykio miestelio gyventojai nepamiršta ir dabar. Todėl, minint 50 metų „The Beatles“ viešnagės jubiliejų, Obertauerno valdžia suplanavo daug įvairių renginių ir koncertų. Pirmi renginiai prasidės jau dabar, o didžiausias šventimas suplanuotas kovo 14 – 21 dienomis. Būtent tą savaitę prieš 50 metų ir buvo atvykę grupės nariai. Jeigu planuojate slidinėjimo atostogas Obertauerno kurorte būtent tą savaitę, pasiruoškite, kad bus didelis žmonių antplūdis, bet ir daug įvairių renginių ir koncertų.

Tuo tarpu „The Beatles“ ne tik filmavosi, bet ir sukūrė garso takelį šiam filmui, kuris buvo išleistas kaip albumas su tuo pačiu pavadinimu „Help!“. Šiame albume dienos šviesą išvydo viena žymiausių jų dainų „Yesterday“.

slides@15min.lt

Prizai už rašinius apie slidinėjimą (spauskite čia)

Slidininkų blog'o konkursas
Slidininkų blog'o konkursas

 

Kalnų Magija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:23
04:04
02:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min