2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Obertauernas švenčia 50 metų jubiliejų nuo „The Beatles“ apsilankymo

Obertauerne pirmas keltuvas buvo sumontuotas 1948 m., o jau 1961 m. slidinėjimo kurorte veikė ne mažai tų laikų moderniausių keltuvų. Dar po dviejų metų Obertauernas pirmas Austrijoje pradėjo naudoti retrakus slidinėjimo trasų paruošimui. Iki tol trasas ruošdavo ne mašinos, o žmonės, leisdamiesi trasos trajektorija ir taip formuodami trasą.
„The Beatles“ Oberntauerne
„The Beatles“ Oberntauerne / TVB-Obertauern 2014 iliustr.

Taigi XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje Obertauernas buvo modernus Europos slidinėjimo kurortas, kurį režisierius Richardas Lesteris 1965 m. pasirinko nufilmuoti filmo „Help!“ scenas su „The Beatles“. Tai buvo jau antras filmas, kuriame filmavosi grupės nariai. Šis įvykis buvo plačiai nušviestas žiniasklaidos, tad Obertauernas sulaukė pasaulinės šlovės.

XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje Obertauernas buvo modernus Europos slidinėjimo kurortas, kurį režisierius Richardas Lesteris 1965 m. pasirinko nufilmuoti filmo „Help!“ scenas su „The Beatles“.

Šio įvykio miestelio gyventojai nepamiršta ir dabar. Todėl, minint 50 metų „The Beatles“ viešnagės jubiliejų, Obertauerno valdžia suplanavo daug įvairių renginių ir koncertų. Pirmi renginiai prasidės jau dabar, o didžiausias šventimas suplanuotas kovo 14 – 21 dienomis. Būtent tą savaitę prieš 50 metų ir buvo atvykę grupės nariai. Jeigu planuojate slidinėjimo atostogas Obertauerno kurorte būtent tą savaitę, pasiruoškite, kad bus didelis žmonių antplūdis, bet ir daug įvairių renginių ir koncertų.

Tuo tarpu „The Beatles“ ne tik filmavosi, bet ir sukūrė garso takelį šiam filmui, kuris buvo išleistas kaip albumas su tuo pačiu pavadinimu „Help!“. Šiame albume dienos šviesą išvydo viena žymiausių jų dainų „Yesterday“.

[email protected]

Prizai už rašinius apie slidinėjimą (spauskite čia)

Slidininkų blog'o konkursas
Slidininkų blog'o konkursas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min