Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 27d. 17:51

Gera žinia – Anykščiai ir Plungė vėl laukia slidininkų

Kalitos kalnas Anykščiuose
Kalitos kalno nuotr. / Kalitos kalnas Anykščiuose

Antrąją Kalėdų dieną puikią naujieną apie atnaujintą Liepkalnio trasų darbą išgirdę žiemos sporto mėgėjai jau gali rinktis, kur slidinėti – likti Vilniuje ar važiuoti į Anykščius ir Plungę. Gruodžio 27-ąją ant Kalitos kalno atidarytos dvi slidinėjimo trasos. Kaip ir praėjusiais metais, slidininkai čia kviečiami sutikti Naujuosius metus. Ta proga trasos veiks iki 2 val. nakties. Plungės Mortos kalne nuo šeštadienio taip pat veikia dalis trasų.

„Vos sulaukę reikiamos temperatūros, t.y. minuso, pradėjome pūsti sniegą. Šeštadienį nuo 14 val. atidarytos dvi trasos, slidininkai keliami dviem keltuvais. Žmonių tiek, kad reikėtų ir trečio. Tačiau kol kas jis neveikia“, – pasakojo pramogų ir sporto centro „Kalita“ direktorius Liudvikas Avietė. Orų prognozes net keliais kanalais – lietuvių, rusų, amerikiečių ir norvegų – sekantys „Kalitos“ centro darbuotojai sakė tikintys, kad nutraukti darbo nebereikės. Šiemet slidinėjimo sezoną gruodžio 4 dieną pradėję Anykščiai vos po dviejų savaičių turėjo uždaryti trasas, nes buvo per šilta ir sniegas ėmė tirpti.

„Prognozės rodo, kad sausio pradžia vėl bus truputį šiltesnė, tačiau vėliau turėtų šalti. Esame optimistai ir tikime, kad uždaryti trasų nereikės. Svarbiausia, kad lietaus nebūtų. Vis dėlto neskubėsime atidaryti visų (trasų – aut. past.) ir sniego parko, kuriame gali šliuožti snieglentininkai – pasimokėme iš praėjusių metų klaidų, kai taip pat buvo palyginti šilti orai ir nesilaikė net dirbtinis sniegas“, – sakė L.Avietė.

Iki vidurnakčio likus maždaug 10 minučių keltuvai bus sustabdyti ir visus, esančius trasose, pakviesime į kalno viršūnę stebėti fejerverkų, – sakė L.Avietė

Žiemos sporto mėgėjus jis kvietė į Anykščius atvykti gruodžio 31-ąją ir ant Kalitos kalno palydėti senuosius metus ir pasitikti naujus. Ta proga trasos veiks iki 2 val. nakties. Už papildomas valandas atskirai mokėti nereikės.

„Iki vidurnakčio likus maždaug 10 minučių keltuvai bus sustabdyti ir visus, esančius trasose, pakviesime į kalno viršūnę stebėti fejerverkų. Anksčiau juos leisdavo nuo kalno, tačiau po to likdavo daug šiukšlių. Todėl šiemet nutarėme, fejerverkus leisti apačioje, o ant kalno juos tik stebėti“, – sakė pramogų ir sporto centro „Kalita“ vadovas. Anot jo, Anykščių pradėtą tradiciją perėmė ir Druskininkų sniego parkas, tačiau ten trasos veiks tik iki vidurnakčio.

Darbą atnaujino ir Mortos kalno slidinėjimo trasos

Sugrįžęs šaltukas leido atnaujinti darbą ir Plungėje esančioms slidinėjimo trasoms, kurios neveikė nuo gruodžio 16 dienos. Mortos kalne įrengtas slidinėjimo centras žiemos sporto mėgėjų laukia nuo gruodžio 27 dienos. Tiesa, atvykusieji negali šliuožti lyguminio slidinėjimo trasomis, kurios neveikia. Visos kitos trasos, taip pat ir sniego parkas dirba. 

Susiruošę slidinėti Birštone ar Ignalinoje turės palūkėti – kol kas nė viename iš šių miestų įrengtos slidinėjimo trasos neveikia. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min