Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 13d. 06:15

Ar Lietuvoje populiarėja kalnų slidinėjimas?

Naktinis slidinėjimas Liepkalnyje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naktinis slidinėjimas Liepkalnyje

Niekas tiksliai nežino, kiek lietuvių slidinėja kalnuose kiekvieną žiemą. Nors didžioji dauguma vyksta slidinėti kelionę organizuodami savarankiškai, tačiau neteko matyti ir kelionių organizatorių slidinėjimo kelionių pardavimų statistikos.

Rašykite įspūdžius iš slidinėjimo kurortų ir laimėkite kvietimus į Liepkalnį (taisyklės).

Tačiau pavyzdingi austrai skelbia labai išsamią turizmo statistiką, pagal kurią galima daryti tam tikras išvadas. Ši informacija leidžia įvertinti svarbiausią dalyką – ar populiarėja kalnų slidinėjimas Lietuvoje ir kiek pas mus užaugo naujų slidininkų. O populiarinti kalnų slidinėjimą Lietuvoje tikrai dar yra kur.

Olandijoje, kurios gyventojams iki Alpių taip pat yra nemažas atstumas, kalnų slidinėjimas yra populiaresnis kone 20 kartų.

Pavyzdžiui, Olandijoje, kurios gyventojams iki Alpių taip pat yra nemažas atstumas, kalnų slidinėjimas yra populiaresnis kone 20 kartų.

Netgi Estijoje jis yra populiaresnis nei Lietuvoje, lyginant atvykstančių turistų skaičių su šalies gyventojų skaičiumi.

Todėl galima pagrįstai tikėtis, kad slidinėjančių lietuvių tik daugės kiekvienais metais. O dabar pažiūrėkime, kaip atrodė Austrijos atvykstamojo slidininkų turizmo statistika praėjusią žiemą.

Statistics Austria iliustr./Slidininkų skaičius iš Europos šalių Austrijoje
Statistics Austria iliustr./Slidininkų skaičius iš Europos šalių Austrijoje

Atvykusių turistų skaičius į Austriją per žiemos sezoną beveik nepakito (-0,2 proc.), tačiau atvykstančių vokiečių, kurie sudaro 40 proc. nuo visų slidininkų, sumažėjo net 2,5 proc. Todėl kažkas užėmė jų vietą ir neleido taip stipriai sumažėti bendram turistų skaičiui.

Kaip ir praėjusiais metais, labiausiai augo turistų skaičius iš egzotiškų šalių. 2014 metais lyderiais tapo Pietų Korėja (+40 proc.), Kinija (+35 proc.), Saudo Arabija (+23 proc.) ir dar kelios Azijos tautos. Iš europiečių labiausiai augo islandai, nors jų skaičius yra labai mažas net lyginant su lietuviais.

Baltijos šalys

Tai ar populiarėja slidinėjimas Lietuvoje? Taip, populiarėja, bet tik labai pamažu. Turistų iš Lietuvos padaugėjo tik 1,5 proc., nors praėjusiais metais ūgtelėjimas buvo 5 proc. Toks rezultatas šiek tiek nuvylė. Ypač dėl to, kad latvių padaugėjo 8 proc., o estų beveik dešimtadaliu. Belieka tikėtis, kad praėjusį sezoną lietuviai labiau rinkosi Italiją ar Prancūziją, tad bendras slidinėtojų skaičius iš Lietuvos augo sparčiau, nei rodo Austrijos statistika. Baltijos šalių rezultatai:

Statistics Austria iliustr./Baltijos šalių slidininkų skaičius Austrijoje
Statistics Austria iliustr./Baltijos šalių slidininkų skaičius Austrijoje

Mes ir toliau atsiliekame nuo latvių ir estų vertinant pagal gyventojų skaičių. Tačiau esame vieni iš lyderių pagal slidinėjimo kurortuose praleistų naktų skaičių. Lietuviai apsistoja vidutiniškai 6 naktims. Mus vos lenkia tik rusai, PAR gyventojai ir islandai.

Nors tai tik Austrijos statistika, bet ji yra pagrindinė lietuvių slidinėjimo atostogų kryptis.

Nors tai tik Austrijos statistika, bet ji yra pagrindinė lietuvių slidinėjimo atostogų kryptis, todėl šios šalies turizmo duomenys tikrai atspindi bendrą slidinėjančių lietuvių statistiką.

2015 m. sezoną tikėkimės žymiai geresnių rezultatų. Pavyzdžiui, su manimi ateinančią žiemą vyks trys nauji Lietuvos slidininkai (t.y. pirmą kartą). Jūs irgi galit prisidėti prie slidinėjimo atostogų populiarinimo, įkalbėkite savo draugus vykti slidinėti, kurie dar nebandė to daryti ir slidinėjančių bendruomenė augs žymiai sparčiau.

Slidininkų blog'o konkursas
Slidininkų blog'o konkursas
Kalnų Magija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min