TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

10 priežasčių moterims mesti rūkyti

Kas kenkia moterims?
Sergio Morchon, Flickr.com / Kas kenkia moterims?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

„Aš rūkau taip ilgai, kad nikotinas jau mano kraujyje“ – gali išgirsti užkietėjusių rūkalių pasiteisinimą, kodėl jie nemeta rūkyti. Kad ir ką mums sakytų rūkantieji, yra skaičiai ir faktai, kurie nemeluoja.

  1. Pagrindinė priežastis mesti rūkyti – tai rūkymo sukeliama ardančioji žala, kuri nėra pastebima iš karto. Kodėl žmonės rūko? Visų pirma todėl, kad mato, kaip tai daro kiti. Rūkymas dar neišsprendė nei vienos problemos. Pasakojimai apie tai, kad cigaretės dūmas nuima stresą ir įtampą, leidžia susikaupti – tarytum pasakos, kurias galima išgirsti ir iš narkomanų apie narkotikų naudą.
  2. Nikotinas – stipriai veikiantis neurotoksinas, kuris anksčiau buvo plačiai naudojamas naikinti vabzdžius kenkėjus. Vienoje cigaretėje yra apie 1 mg absorbuoto nikotino. Ši medžiaga veikia mūsų organizmą stipria jėga. Nikotinas iššaukia pripratimą, panašų į polinkį narkotikams. Visi gyvi sutvėrimai, turintys išvystytą nervinę sistemą, yra labai jautrūs nikotinui.
  3. Tabake ir tabako dūmuose yra daugiau nei 3000 cheminių junginių, tarp jų ir kancerogeninių, kurie keičia genetines ląsteles. Nuo rūkymo kas 10 sekundžių pasaulyje miršta žmogus. Per metus šis skaičius siekia 2 milijonus, o pagal ateities statistikas gali išaugti iki 10 milijonų. Nuo 1950 metų tabakas užmušė 62 milijonus žmonių – ir tai yra daugiau nei žuvusių per Antrąjį pasaulinį karą.
  4. Manoma, kad žalingi įpročiai – tai asmeninis kiekvieno reikalas. Tačiau tabako dūmų dėka nikotinas yra įkvepiamas į plaučius ir kvėpavimo sistemą, todėl nerūkantieji taip pat nuodijasi. Tai vadinama pasyviu rūkymu. Būti 6-8 valandas uždaroje prirūkytoje patalpoje tai tas pats, kas surūkyti daugiau nei 5 cigaretes.
  5. Rūkančioms moterims kenčia ne tik širdis ir bronchų sistemą, bet ir vaisingumo funkcija. Jei moteris per dieną surūko apie 10 cigarečių, ji rizikuoja išlikti nevaisinga dukart dažniau nei nerūkanti. Jei rūkanti moteris tuo pačiu metu ir geria kontraceptines tabletes, ji ne tik rizikuoja ligomis, bet ir mirtimi. Esmė ta, kad rūkymas vartojant hormoninius preparatus padidina širdies ligų riziką dvigubai. Tai gresia jaunų moterų infarktu.
  6. Nėštumas retai kada vystosi tinkamai, jei moteris ir toliau rūko. Neteisinga placentos padėtis, priešlaikinis gimdymas, vaiko vystymosi sutrikimai – štai rūkymo pasekmės. Rūkančios moteris dvigubai dažniau patiria persileidimus.
  7. Cigaretėse esantys kancerogenai veikia ne tik vidaus organus, bet ir odą. Rūkančiųjų oda senėja labai greitai. Papilkėjusi veido oda, patinę ir patamsėję paakiai – galima vardinti be galo. Atsiranda gilios raukšlės. Esančios cigaretėse medžiagos ardo odos kolageno ir elastino ląsteles, tad oda gana greitai apdrimba bei netenka elastingumo. Oda sensta anksčiau laiko.
  8. Retai kada rūkanti moteris turi gražius nagus ir plaukus. Dėl pastovaus rūkymo susiaurėja kraujagyslės, todėl sunkiai įsisavinami vitaminai ir mineralai, tad daugiausiai kenčia nagai ir plaukai.  Nagai įgyja gelsvą atspalvį, sluoksniuojasi ir lūžinėja. Plaukai tampa išsausėję, išretėję, prakvipę tabaku.
  9. Nuo rūkymo kenčia ir dantys. Geltonas apnašas sunku pašalinti. Rūkymas pažeidžia ne tik emalį, bet ir dantenas. Kraujuojančios dantenos ir kariesas – pastovūs rūkalių nusiskundimai. Be to, kvapas iš burnos – niekur nedingstantys palydovas.
  10. Ar iš tikrųjų taip poetiška ir romantiška moteris su cigarete? Juk bučiuoti rūkančią moterį prilygsta peleninės laižymui.

Žinoma, gali sukurti ne 10, bet 110 priežasčių ir netgi daugiau. Vis dėlto dauguma iš mūsų galvoja, kad negeri dalykai vyksta su visais kitais, tik ne su mumis. Tačiau tai savęs apgaudinėjimas. Rūkymas – tai narkomanijos rūšis, o mesti rūkyti tikrai nelengva. Reikia rasti savyje motyvacijos ir valios, kad atsikratyti to, kas kenkia kūnui – tik tuomet tapsite iš tiesų laisvos, be to, sveikos ir laimingos.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min