Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 šalių, turinčių aukščiausią antsvorio lygį

Antsvoris
Flickr.com / Antsvoris
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pateiktus duomenis kiekvienais metais maždaug 1,5 milijardo žmonių kenčia nuo antsvorio, o 2015 metais jų skaičius turėtų siekti iki 2,3 milijardų.

Nutukimas ir antsvoris yra pagrindiniai faktoriai vystantis chroniškoms ligoms, tokioms kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys.

2010 metais PSO publikavo sąrašą šalių, kurios žmonės kenčia labiausiai nuo antsvorio.

1. Amerikos Samoa, 93,5%

Samoa ir kitose Ramiojo vandenyno pietinėse salose labai aukštas nutukimo lygis. Tai siejama su labai prasta maisto produktų kokybę, importuojama iš JAV. Vietoj vietinių bananų, kokosų, batato, taro šaknų ir žuvies, vietiniai žmonės su pasimėgavimu renkasi atvežtas prekes. Su jomis padidėjo insultų, diabeto ir širdies ligų skaičius.

2. Kiribati, 81,5%

Pietinių Ramiojo vandenyno salų kaimynus taip pat „apdovanojo“ maisto produktais, praturtintais riebalų, kurie yra pigesni nei vietinis maistas. Be to, šalyje trūksta vaisių ir daržovių.

3. JAV, 66,7%

Šalis, kurioje yra sukurtas greitasis maistas, tačiau ji pirmauja ir su skaičiumi, kuris rodo didėjantį nutukimo skaičių. Amerikiečiai serga tokiomis ligomis, kaip išeminė širdies liga, skundžiasi aukštu kraujospūdžiu ir juos dažniau aplanko priešlaikinė mirtis. Persivalgymas, antsvoris ir nutukimas yra glaudžiai susiję su skurdžiu gyvenimo būdu.

4. Vokietija, 66,5%

Vokietiją galima vadinti viena turtingiausių ir stipriausių valstybių Europoje, tačiau bet koks žmogus, mėgstantis alų ir riebų maistą, nemėgstantis sportuoti, kasdien storės. Šalyje atliekami tyrimai tik patvirtina, kad šalyje labai daug antsvorį turinčių žmonių: nėra kam dirbti fizinius darbus, didėja išlaidos, gydant ligas, susijusias su antsvoriu.

5. Egiptas, 66%

Egipte su antsvoriu daugiausiai problemų turi moterys, kadangi tai susiję su draudimu joms dirbti fiziškai aktyvų darbą. Egipto kultūra tampriai susijusi su valgiu ir jo ruošimu, o egiptietiška virtuvė pasižymi gana riebiu, krakmolingu maistu. Egiptiečiams patinka duona, makaronai ir ryžiai, taip pat šalia angliavandenių atsiduria ir saldumynai.

6. Bosnija ir Hercogovina, 62,9%

Vienoje iš teorijų tvirtinama, kad nesveikas maistas, praturtintas riebalais, cukrumi ir priedais, yra labiausiai paplitęs reiškinys karo ir pokario metu, o tai atsispindi ir Balkanų šalyse. Ši problema labiausiai paplitusi tarp vaikų, o taip pat nesvetima ir Bosnijai bei kitose šio regiono šalyse.

7. Naujoji Zelandija, 62,7%

Nutukimo problema būdinga Maori liaudžiai, kurie, kaip ir kitos Ramiojo vandenyno salos, renkasi greitąjį maistą vietoj tradicinio maitinimosi. Todėl antsvoris ir persivalgymas čia dažna problema, kuri plinta ir tarp kitų naujųjų zelandiečių.

8. Izraelis, 61,9%

Nepaisant to, kad Izraelis priklauso Viduržemio jūros kultūrai, kuriai būdingos salotos ir alyvuogių aliejus, antsvorio problema čia pasidarė trigubai aukštesnė nei prieš tris dešimtmečius. Izraelyje sparčiai populiarėja greitas maistas ir sėdimas gyvenimo būdas. Tradicines mažas parduotuves su šviežiu maistu keičia didžiuliai prekybos centrai, o nesveikų užkandžių galite rasti beveik kiekvienoje mokykloje.

9. Kroatija, 61,4%

Ta pati problema kaip ir Bosnijoje, kai pigūs pusfabrikačiai užkariavo Kroatijos prekybos vietas ir pakeitė tradicinį sveiką maistą. Širdies ligos tapo pagrindine mirties priežastimi. Per dieną vidutiniškai kroatai suvartoja apie 2700 kkal, o tai yra 700 kkal daugiau nei rekomenduojama.

10. Didžioji Britanija, 61%

Nutukimas Didžiojoje Britanijoje seka Amerikos scenarijumi: sėdimas gyvenimo būdas ir suvartojamas maisto kiekis neatitinka rekomenduojamų normų. Deja, Didžiojoje Britanijoje žmonės miršta nuo antsvorio dažniau nei bet kurioje kitoje Europos šalyje. Viena iš 11 mirčių susijusi su nutukimo, ir tai 50 proc. daugiau nei Prancūzijoje.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min