Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Depresija turi ir pozityvią pusę

Depresija padeda naujai pažvelgti į gyvenimą
Flickr.com / Depresija padeda naujai pažvelgti į gyvenimą
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurie mokslininkai mano, kad depresija gali būti naudinga arba bent jau tapti pozityviu faktoriumi.

Bet kuris žmogus, sergantis depresija, gali įsižeisti ir paprieštarauti tokiam teiginiui. Daugelis specialistų pritars, kad klinikinė depresija – labai sunki liga, griaunanti gyvenimą, tačiau yra ir tokių, kurie teigia, kad depresija gali būti naudinga.

Šių teigiančiųjų pusė nurodo, kad žmonės įveikę depresija tampa stipresni. Tai savotiškas išgyvenimo katalizatorius: juk žmogus sugebėjo pažvelgti į prarają ir išvysti bedugnę.

Niujorko universiteto mokslininkas Jerome Wakefield sukėlė daug ginčų, išspausdinęs savo knygą „ Liūdesio netekimas: kaip psichiatrija pavertė normalų liūdesį į patologinę depresiją“. Autorius teigia, kad depresija gali pastūmėti žmogų ir pozityvioms permainoms gyvenime, jei jis įsisavins savo klaidas ir atsisuks į savo poreikius.

Olandų mokslininkai teigia, kad gyvenimo kliūtis geriausiai įveikia būtent persirgę depresiją žmonės, jie pasižymi ir stipria sveikata bei psichika. Depresija priverčia žmones vengti tokių faktorių, priverčiančių jausti chronišką stresą. Visi kaip vienas mokslininkai pritaria, kad antidepresantai tikai nepadės, jei žmogus nepakeis savo gyvenimo būdo, privedusio jo iki depresijos.

Tiesa, viskas priklauso nuo to, kiek liga yra įsisenėjusi – gijimas priklauso nuo ligos trukmės ir stadijos, o kai kurie žmonės paprasčiausiai nepriima jokio gydymo. Reikia turėti omeny ir tai, kad dalis išgijusių žmonių vėl gali susirgti depresija ir įkristi į tą patį liūną.

Specialistai vieningai pritaria, kad su depresija padeda kovoti patys artimiausi žmonės ir draugai – sergančiajam labai svarbi ši parama.

 

 

Komentarai
Temos Depresija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min