Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 21d. 08:39

Ieškome pozityvo ligose

Ieškokite ligose pozityvo
Anthony Cain, Flickr.com / Ieškokite ligose pozityvo

Keista būtų teigti, kad sirgti yra gerai. Visų pirma, liga visuomet ateina netikėtai ir jai pasiruošti iš esmės neįmanoma. Antra, liga sugriauna mūsų planus, o pojūčiai būna iš tiesų nemalonūs...

Tačiau, kodėl vieni žmonės serga su komplikacijomis, o kiti jau po keleto dienų šoka iš lovos ir toliau gyvena įprastą gyvenimą?

Kliūtys

Liga dažnai suvokiama kaip užkarda tolimesniam gyvenimui. Ji riboja pasaulėžiūrą, todėl suteikia ne tik fizinius negalavimus, bet ir stiprius dvasinius išgyvenimus. Žmogus susikoncentruoja ties vieninteliu dalyku – jam yra užkirsta daugybė galimybių, bendravimas. Ir nemanykite, kad tokie simptomai būna tik tuomet, kai diagnozuojama rimta liga.

Visų pirma, žmonės dažnai nemoka sirgti: vos tik susidūrę su kokiais nors negalavimais, žmonės puola į paniką. Juk prieš mėnesį buvo sveikas kaip ridikas!

Tokios reakcijos ištinka žmones, kurie yra labai stiprūs ir sveiki arba ypač nerimastingi, kurie jautriai reaguoja į bet kokias permainas gyvenime. Jie koncentruojasi tik ties viena mintimi: „Kas gi dabar bus?“ ir visiškai negalvoja apie tai, ką veiks, kai pasveiks.

Konfliktai

Jei liga tampa kliūtimi ir gyvenimas ties ja yra baigtas, tuomet atsiranda konfliktai su pačiu savimi. Žmogų kankina negatyvios mintys, labai greitai apninka kaltės jausmas ir pamirštami pozityvūs momentai.

Kaip vystysis liga, priklauso nuo to, ar sugebėsite išspręsti konfliktą: ar stiklinė yra pusiau pilna, ar pusiau tuščia? Apsinuodijote? – tačiau numetėte porą kilogramų. Apendicitas? – tačiau išpjautas ir nebekankins niekada. Susilaužėte koją? – nors kartą galite gulėti ant sofos ir žiūrėti „Simpsonus“ vietoj darbo.

Pozityvas

Jei atrasite savyje jėgų nugalėti ligą, įgausite patirties bei suprasite savo galimybes. Ir patikėkite, tuomet su bet kokiomis užduotimis susidorosite žymiai paprasčiau. Liga gali suteikti pozityvios prasmės, jei padeda žmogui pasiekti kokių nors tikslų.  

Kaip ieškoti poityvo? Visų pirma nustokite kaltinti save ir aplinką, kad ši liga yra neteisybė prieš jus ir jūs tikrai to nenusipelnėte. Dabar tikrai ne laikas ieškoti kaltų.

Prisitaikykite prie ligos. Ne susitaikykite, bet prisitaikykite. Pasakykite sau: tokie yra reikalai šiai dienai. Juk dėl to, kad lyja lietus, nesėdėsite namuose visą mėnesį. Štai ir čia tas pats – liga, kaip stichija, prie kurios padarinių reikia prisitaikyti.

Liga – pats laikas pagalvoti apie tai, kaip jūs norėtumėte pakeisti savo gyvenimą. Ypač tai labai svarbu daug dirbantiems – juk liga ir yra signalas, kad laikas sustoti. Pagalvokite, dėl ko jūs gyvenate ir ką jūs iš tikrųjų norėtumėte dirbti. Tai ir bus jūsų motyvacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min