Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinis 10-asis „eXtreme 2x100 km“ (2014-05-29 - 2014-06-01)

Lietuva iš oro: Joniškio apylinkės
Roberto Tamulevičiaus nuotr. / Lietuva iš oro: Joniškio apylinkės
Šaltinis: https://www.facebook.com/pzasociacija
0
A A

„eXtreme 2x100 km” - kasmetinis nekonkurencinio pobūdžio keturių dienų pėsčiųjų žygis, skirtas garbingoms Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lietuvių kovoms, vykusiomis Panemunės ruože nuo Jurbarko iki Kauno, su kryžiuočiais paminėti.

Vieni iš pirmųjų kryžiuočių smūgius patyrė Jurbarko apylinkių, ypač Panemunės, gyventojai. Bene labiausiai kentėjo Panemunės sritis nuo Mituvos iki Dubysos žiočių. Atkarpa, kurią vėliau istorikai pavadins „Kruvinuoju keliu“.

Žygis „eXtreme 2x100 km“ yra unikalus, lietuviškas, tarptautiniame žygių pasaulyje analogų neturintis renginys. Kelios šalys, pvz. Belgija, turi vienos paros žygius, kuriuose žygeiviai įveikia 100 km atstumą, bet tik Lietuvoje renkasi dvigubai ištvermingesni žygeiviai iš visos Europos! Tai išbandymas, kurį gali įveikti ne kiekvienas, jo metu didelė dalis žygeivių pasiekia savo fizinių, psichologinių ir moralinių galimybių ribas. Tai absoliuti kova su savimi, kai atkaklumas, valia, tikslo siekimas, ryžtas ir nepalaužiama dvasia atveda į pergalę. Dalyviai – žygeiviai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių, taip pat civiliai aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, sportininkai, turistai. Šiemet jubiliejiniame 10-ame žygyje „eXtreme 2x100 km“ dalyvauja daug svečių iš užsienio valstybių – didelės kariškių komandos iš Latvijos ir Estijos, pavieniai civiliai dalyviai iš Danijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Ispanijos.


Šiais metais ypatinga bus pirmoji žygio atkarpa, pirmieji 100 km vyks pasienio su Kaliningradu ruože, žygeivius lydės pasieniečiai. Pagėgių rinktinei priklauso septynios užkardos, į kurias galima patekti tik su leidimais. Likęs žygio maršrutas drieksis pačiomis vaizdingiausiomis Panemunės vietomis: istoriniai miestai ir miesteliai, šimtmečius menantys piliakalniai, pilys, dvarai ir regioninis Panemunių parkas.

Žygis vyks gegužės 29 - birželio 1 dienomis.

 
 

Komentarai
Temos Žygis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min