Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 6d. 08:27

Klimaksas: mitai ir baimės

Netiesa, kad vyresnėms moterims nerūpi seksas
Wip Hairport, Flickr.com / Netiesa, kad vyresnėms moterims nerūpi seksas

Klimaksas – tarsi mistinis amžiaus periodas, apipintas mitais ir klaidingais įsitikinimais. Dėl nervingo požiūrio į menopauzę daugelis moterų paniškai bijo 45 metų ribos. Tačiau dauguma mitų tėra tik mitai ir mažai ką turi su realybe.

1 mitas. Po 45 seksas nereikalingas

Menopauzės pradžioje kiaušidės vis mažiau gamina moteriško lytinio hormono estrogeno. Jo trūkumas lemia ir tai, kad lytiniai organai po truputį pradeda atrofuotis – keičiasi jų dydis, forma, terpė, gleivinė tampa sausesnė. Be papildomų priemonių seksas gali tapti skausmingas, tačiau tai nereiškia, kad moteris nustoja būti seksuali. Nereikėtų gėdintis įsigyti keletą intymios higienos priemonių ir seksui skirtų lubrikantų.

2 mitas. Klimakso dėka pablogėja charakteris

Iš tikrųjų po 45 metų moterys tampa irzlios, jautrios ir dažnai verkia. Mokslininkai nepadarė vieningos išvados, ar tai estrogeno trūkumas, ar nemigos padarinys, kai dėl klimakso vis sunkiau išsimiegama, ar tai karščio bangų padarinys. Bet kuriuo atveju, su charakteriu tai nieko bendro neturi – tai tik nuotaikų kaita. Ištaisyti tai galima, „papildžius“ maisto racioną estrogenais.

3 mitas. Jei nėra mėnesinių, negalima pastoti

Moteris gali pastoti ir po dviejų metų, kai baigėsi menstruacijos. Tokių atvejų yra daug – beveik 1 proc. visų nėštukių. Be to, netyčiukų tarp 40-50-mečių mamų iš tiesų daug: iš 10 mamyčių tik 2 sąmoningai nori vaiko. Kad nebūtų jokių siurprizų, būtina saugotis net ir po to, kai menstruacijos baigėsi.

4 mitas. Klimaksas – tai ligų puokštė

Menopauzės pradžioje moteris jaučia įvairius negalavimus. Dažniausiai jas neramina karščio bangos – tai staigus kūno temperatūros pakilimas, kuris pasireiškia prakaitavimu, dėmėmis ant krūtinės, kaklo ir veido, galvos svaigimu, nemiga ir kt. Tačiau damų, kurios viską jaučia vienu metu, labai mažai. Menopauzės metu apie 15 proc. laimingųjų nejaučia jokių permainų, o apie 55 proc. prisipažįsta, kad klimaksas turėjo tik nežymų diskomfortą.

5 mitas. Kovoti su klimaksu neįmanoma

Mūsų močiutėms išties buvo nelengva, juk kovoti su skausmingais menopauzės simptomais jų laikais nebuvo kaip. Todėl ir dabar vyrauja nuomonė, kad klimaksą reikia iškęsti. Tačiau pasikonsultavę su gydytoju tikrai rasite tinkamą metodą, kaip sumažinti diskomfortą iki minimumo: nuo hemeopatinių preparatų iki hormoninės terapijos.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min