Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 idealių taisyklių perfekcionistams

Judėjimas – sprendimas
Flickr.com / Judėjimas – sprendimas
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Perfekcionistams idealas – tai procesas, bet ne rezultatas. Begalinis ir nenutrūkstamas procesas, kai galima iš savęs išspausti visas sultis, ieškant ir laukiant geriausio rezultato. Tokio perfekcionizmo ir tobulumo paieškų nelinkėtumėm niekam, kadangi idealumo receptas dar neišrastas. Vis dėlto, vos susidūrus su pirmąja kliūtimi, siekiant savo tikslų, nereikėtų bėgti į krūmus.

 1. Jums reikia programos. Perfekcionistams griežtai negalima tapti asmeniniais griežtais treneriais. Būkite sąžiningi: jūs išsunksite iš savęs visas jėgas ir vis tiek nusivilsite. Kiekvieną dieną reikia atlikti šiek tiek daugiau ir šiek tiek geriau nei praėjusį kartą.
 2. 10 procentų – tai nauji 100. Krūvį galima didinti ne daugiau nei 10 proc. per savaitę. Ideali programa atrodytų taip: sportuokite daugiau kartų per savaitę nei nesportuojate. Ir kiekvieną savaitę treniruokitės vienu kartu ilgiau. Taigi, kiekvieną savaitę didinsite krūvį 10 procentų. Kiekvieną mėnesį užtvirtinkite pasiektus rezultatus. Jums atrodo, kad tai nuobodu? Tačiau būtent tokiu principu pasiekiami geriausi rezultatai.
 3. Užfiksuokite smulkmenas, kurias galite kontroliuoti. Dalykai, kurių jūs negalite kontroliuoti – ideali nuotaika, idealus oras ir pan. Dalykai, kuriuose galite siekti tikslumo – jūsų fizinė būklė, sportinė forma, ideali muzika sportuojant, idealus kilimėlis, idealus angliavandenių kiekis pusryčių metu.
 4. Mes susidedame iš dalykų, kuriuose atliekame kiekvieną dieną. Jei jūs kasdien surūkote bent porą cigarečių, atleiskite, bet jūs rūkalius. Ne tiek jau daug dalykų darome kasdien, tačiau jei bent keturis kartus per savaitę bėgiojate ir kasdien vedžiojate šunį po valandą, jūs galite drąsiai sakyti, jog gyvenate sveiką gyvenimo būdą.
 5. Susumuokite savo pajėgas. Vienos dienos rezultatas jus gali nudžiuginti tik tuo atveju, jei pasiekėte olimpinį rekordą – tuomet galima būtų pasigirti ir kaimynams. O visu kitu laiku tampa svarbu, ko pasiekėte per savaitę ar mėnesį. Tikra sėkmė matoma tik tuomet, kai susumuosite visas minutes ir kilometrus. Jei matoma dinamika, galima nustoti krimstis.
 6. Užsirašykite rezultatus. Skamba skrupulingai. Puiku, jei tai darysite kompiuteryje – tuomet galėsite automatiškai nusibraižyti grafikus. Dažnai perfekcionistai užmiršta, ką jie nuveikė, o tik tapatina save su ateitimi. Rezultatų stebėjimas privers atsigręžti į nueitą kelią.
 7. Jūsų heroizmas atrodo kvailai. Tikri sportininkai nesijuokia iš storulių, lėtapėdžių ir silpnų naujokų. Tačiau patikėkite, tikrai pilna skeptikų, kurie šaiposi iš nuolatinių užrašų socialiniuose tinkluose apie tai, kaip jūs „įsigijote abonementą į sporto klubą, bėgiojote visą valandą, šiandien kėlėtės aštuntą, o rytoj atsikelsite šeštą!“
 8. Nedarykite. Frazė „geriau padaryti ir gailėtis, nei nepadaryti ir nesigailėti“ sveikos gyvensenos pasaulyje neveikia. Nesėdėkite prie televizoriaus. Nelaukite autobuso. Nesilepinkite bandele. Jei laikysitės šių ir panašių „ne“, jūsų laukia puikus rezultatas.
 9. Jūs galite apgauti visus, išskyrus kompensacijos teoriją. Apie bandeles reikėtų pakalbėti atskirai. Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės prakaituodami sporto salėje nenumeta svorio, tai kad jie kompensuoja savo gerą elgesį. Energijos saugykla baigėsi, tad jūs save „apdovanojate“ nieko neveikimu ir „ko nors“ užvalgymu. Kuo daugiau suprakaituojate, tuo didesnė dovana jūsų laukia. Vienintelis problemos sprendimo būdas – pastovus judėjimas, kuris turi tapti jūsų gyvenimo būdu.
 10. Suraskite optimalų sprendimą. Didžiulė perfekcionistų problema – idealių sąlygų ir situacijų paieška bei laukimas. Žinoma, norisi plaukioti tik pačiame švariausiame vandens telkinyje, vaikščioti tik žaliausiu mišku ir bėgioti tik gražiausio parko patogiausiais takais.
  Vis dėlto vertėtų rasti balansą tarp to, kas yra pakankamai gera ir geriausia. Atsižvelkite ne į visus faktorius, bet į pačius svarbiausius. Dėl smulkmenų netekti malonumo sportuoti yra pati didžiausia klaida ir netektis jūsų organizmui. Ir ne pats protingiausias sprendimas.
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min