Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 6d. 08:43

Ar reikia sportuojantiems maisto papildų?

Nauja mada sporto klubuose – izotoniniai gėrimai
Flickr.com / Nauja mada sporto klubuose – izotoniniai gėrimai

Dažnai yra reklamuojami maisto papildai ir gėrimai sportuojantiems. Reklamoje yra žadamas greitas raumenų augimas, ištvermės padidėjimas ir nauda sveikatai. Ar tai tiesa?

Specialistų nuomone, visų pirma reikia apsispręsti, ko jūs siekiate: sportuojate profesionaliai, atliekate tik mankštą, o gal einat į svorių salę?

Papildai sportininkams

Jei jūs sportuojate profesionaliai, tuomet papildų vartojimas ir speciali mityba tiesiog būtina – be jų neįmanoma pasiekti aukštų rezultatų bet kokioje sporto šakoje.

Profesionalių sportininkų krūviams reikia papildomo energijos šaltinio. Net ir geriausiai subalansavus mitybą, neįmanoma gauti visų reikalingų ekstremaliems krūviams medžiagų.

Ir jei siekiate rekordų, tuomet jums reikės daug įvairių faktorių: medicininės priežiūros, psichologo ir dietologo pagalbos. Vis dėlto profesionalūs maisto papildai, kuriuos vartoja sportininkai, gali organizmui suteikti ir naudos, ir žalos. Jei žmogus rizikuoja savo sveikata dėl sportinės karjeros, tuomet galima susigalvoti įvairiausių pasiaiškinimų.

Tačiau, jei jūs sportuojate dėl bendro tonuso ir geros savijautos, panašių dopingų jums tikrai nereikia. Užtenka tik subalansuoti mitybą ir pasirūpinti įprastų vitaminų kompleksu. Galite pasikonsultuoti su gydytoju ar gydytoju dietologu. Taip jūs gausite pakankamą naudingų medžiagų kiekį bei energijos treniruotėms ir po jų.

Maistas sportininkams

Yra paplitęs požiūris, kad efektyviam darbui ryškinant raumenis, būtina reikia padidinti aminorūgščių kiekį, todėl net ir sporto klubuose treneriai rekomenduoja baltyminius kokteilius. Ir šie kokteiliai, skirtingai nuo steroidinių papildų, nėra žalingi.

Tačiau tai nėra visiška tiesa. Visų pirma, aminorūgštys, sudarančios šiuos kokteilius, yra dirbtinai susintetintos.

Antra, didelis aminorūgščių kiekis, patenkantis į organizmą, apkrauna skrandžio ir virškinimo trakto darbą, taip pat kepenis ir inkstus.

Trečia, žmogaus organizmas gali priimti ne tokį didelį kiekį aminorūgščių. O juk užtenka tik su maistu suvartoti tam tikrą kiekį kokybiškos mėsos, taip pat pieno produktus, augalinio baltymo.

Gėrimai sportininkams

Dar viena mada sporto klubuose – izotoniniai gėrimai, kuriuos laisvai galima įsigyti vos išėjus iš sporto klubo. Tačiau nekontroliuojamas jų gėrimas gali pavojingai išbalansuoti organizmą.

Gamintojai dažniausiai pristato, kaip teisingai apskaičiuoti reikalingą dozę, kuri tiesiogiai priklauso nuo treniruotės intensyvumo ir nuo to, kiek žmogus treniruotės metu prakaituoja.

Esmė ta, kad žmogus treniruotės metu netenka mineralinių medžiagų. Geriant kompensuojamas skysčių netekimas, tačiau žmogus neatgauna mineralinių medžiagų, ir kitos treniruotės metu gali pritrūkti jėgos bei ištvermės.

Todėl geriant izotoninius gėrimus sportuojantiems žmonėms , sugrąžinamas mineralinių medžiagų balansas, treniruotės tampa efektyvios, greičiau atsigaunama ir pagerėja savijauta. Tačiau prieš gerdami šį stebuklingą gėrimą vis dėlto pasikonsultuokite su savo treneriu arba sporto medicinos specialistu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min